Halucinácie

Príspevok v téme: Halucinácie
Meretseger

Bavila som sa dnes s psychológom o halucináciách a opísala som mu jeden svoj zážitok: Idem po ulici a vidím pár desiatok metrov pred sebou ženu a dievča v ružovej bunde. Na moment som sklopila zrak, fakt len na zlomok sekundy (teoreticky), no keď som opäť zdvihla hlavu, dievča tam už nebolo - zhruba popísané, dodávam.
Bola skutočná a živá ako tá žena vedľa nej - tá pravdepodobne reálna bola, keďže nikam nemizla - a ODPRISAHALA by som, že je tam živá bytosť. Keď sa však vyparila, logicky som usúdila, že muselo ísť o halucinácie.
Psychológ mi však povedal, že keď som si toto uvedomila, ide o čosi iné, pseudohalucinácie či čo... Ako to teda je? Je to v tomto prípade normálna hal., alebo niečo iné?

jajka001_

mysli si ze sa ti to len zdalo
ja mam sem tam take ze sa mi zda ze nieco niekde vidim resp si to myslim no ked sa lepsie prizriem tak tam nic neni. nebolo to take volaco? zrakovy klam. nieco vidis a domyslis si tam cosi co predpokladas ze to je.

Meretseger

J111: Nekaz mi radosť, chcem dúfať, že mi nešibe :D Hoci na druhú stranu sa tu práveže pýtam, či mi šibe, že jo.

J111

Hej, su aj "normalne" haluze, ktore privadzaju cloveka do blazinca. Ten tvoj psycholog sa robil len mudrym, pseudohalucinacie? Jestvuje take nieco? Je to blbost.

Meretseger

V to práveže hlboko dúfam, lenže je to vážne dosť nepravdepodobné.
Ďalšie zážitky? Napríklad odpútanie sa od tela, hoci neviem, či aj to je halucinácia, asi by som potrebovala jej definíciu:) Alebo vlastná smrť... je to hal.? Kurňa, ja asi neviem, čo vlastne znamená halucinácia :D