Halucinácie

Príspevok v téme: Halucinácie
Meretseger

Bavila som sa dnes s psychológom o halucináciách a opísala som mu jeden svoj zážitok: Idem po ulici a vidím pár desiatok metrov pred sebou ženu a dievča v ružovej bunde. Na moment som sklopila zrak, fakt len na zlomok sekundy (teoreticky), no keď som opäť zdvihla hlavu, dievča tam už nebolo - zhruba popísané, dodávam.
Bola skutočná a živá ako tá žena vedľa nej - tá pravdepodobne reálna bola, keďže nikam nemizla - a ODPRISAHALA by som, že je tam živá bytosť. Keď sa však vyparila, logicky som usúdila, že muselo ísť o halucinácie.
Psychológ mi však povedal, že keď som si toto uvedomila, ide o čosi iné, pseudohalucinácie či čo... Ako to teda je? Je to v tomto prípade normálna hal., alebo niečo iné?

Meretseger

Páni, to znie skvelo :D:D Tiež chcem mať také "haluze", aspoň by som sa naučila po nemecky :D Alebo niečo spojené s dejepisom, však mám teraz skúškové a viem, že nič neviem. Možno mi hrabe z toho:)

J111

Ale praveze to vobec nebolo chaoticke, uz som o tom pisal, zabaval som sa s duchovnymi bytostami, zabavy som si uzil do aleluja. Napr. ako hral L. na organe, normalne som to pocul, dokonca som komunikoal s jednym anjelom a to po nemecky!!! Chcel som sa uistit, ze to nie je len vyplod mojej fantazie.
Ja som sa opytal myslienkami toho anjela: sprichst du Deutsch? A odpoved znela: Ja, naturlich. Potom sme sa rozpravali po nemecky. Ak toto dokaze ludsky mozog, tak klobuk dole.
Dostal som sa z toho casom:DDD

jajka001_

a jak si sa ich zbavil? liekmi?
ako vyzerali?
teoreticky, ak by fungovalo to ze ma niekto otvorene tretie oko (nie ako ti šarlatani co o tom rozpravaju ale naozaj) tak je mozne ze to bol tvoj pripad? ci to bolo take chaoticke ze je to blbost?

J111

Mat haluze nie je sranda. Ja som ich mal cirka pred rokom neurekom, bol som totalne paralizovany, nemohol som okrem vnimania duchovnych bytosti robit nic.

Meretseger

Nemôžem povedať, že sa zo mňa nestáva hypochonder, alebo čo :D Ale som si istá, že zrakový klam to nebol. Som síce krátkozraká, že i krt vidí lepšie než ja, ale okuliare mám dobré:)

jajka001_

no a kedze mas problemy a vsade hladas nejake svoje poruchy ktore ocakavas ze mas tak si si hned domyslela ze su to halucinacie a hladas diagnozu....nemoze to byt takto?