Lekár a candida

maricenka

na mykozy je fajn krem canesten. je bez predpisu. postihnute miesto treba natierat podla pribaloveho letacika a postupne to odide. tiez je ale nevyhnutne zacat drzat dietu, znizit prijem cukrov...

maria212

v prvom rade si kazdy z nas musi uvedomit ze kazda choroba plynie z psychyky... uvediem priklad: ak ma niekto caste problemy s candidou v oblasti pohlavnych organov, je to z dovodu vlastnej nekonfortnosti ci dokonca problematickosti mat pohlavny styk s niekym komu plne doverujeme a citime sa v bezpeci, ci dokonca najdolezitejsie je byt si plne vedomi ze dany partner je presne ten ktory ma byt! Ak toto chyba nastava blokada a ta sa vyvrchodli k castym problemom, ktore nemaju hlavu a patu ako sa toho zbavit. Viem to z vlastnej skusenosti pretoze som skusala roznaych lekarov a lieky 4 roky, a dana choroba pretrvala kazde 2 tyzne, az so nakoniec nemohla mat ani pohlavny styk. pretoze pocas liecby sa to nedalo, a ako nahle sa s tym zacalo candida tu bola spat! ale ked som prisla na dany spomynany problem, a zacala riesit moje myslenie, vsetko zmyzlo....a je tomu uz 5 rokov a som stastne zdrava :D

Jonka

Ahojte.. tak aj ja som ju uz dostala... uz ma to trapi vyse dvoch mesiacov, bezhlavo som chodila ku doktorovi, ktory mi stale daval nejake kremiky, a cipky a neviem co... a ja som sa stale citila rovnako.Pri poslednej kontrole mi povedal, ze mam kandidu, ze mam obmedzit cukor a tym to haslo... keby nebolo internetu nemala by som ani sajnu co to je!!!A ako si mozem pomoct.
A okrem toho mi predpisal aj nejake lieky, ktore beriem vzdy rovnake dva dni v tyzdni, niekolko tyzdnov.Uz som zahajila aj dietu, ale necitim sa lepsie.. a uz som aj zlyhala a zo zufalstva som sa vrhla na kolace... neviem ci to zvladnem.. som z toho uz fakt psychicky hotova... dodajte mi trpezlivost!!!A hlavne nejake rady ako to vsetko urychlit, aby som bola uz fit.

zu17

ahoj mandarinka1, drzala si protikandidovu dietu podla RNG? Ja ju drzim uz druhy tyzden, na zaciatku som mala tiez "precistovacie" hnacky, ale stale mavam nafuknute brucho (obcas) a krce. Takisto som uplne vylucila z jedalnicka bielu muku, akykolvek cukor, jem zeleninu, maso, vajcia, orechy no a tie potravinove doplnky... Ako dlho mam este drzat tuto dietu? Bude ma candida sprevadzat uz stale!? /TO SNAD NIE/. Dakujem za radu :-)

mandarinka1

Tak o candide by som mohla hovorit. Uplne to cloveka oslabuje a kazdy den poziera zo dna na den. Ale kto to nezazije neuveri. Skuste vsetci caj Lapacho a hlavne ziadne kvasinky a cukor.

axa

Poradi my prosim niekto ci v boji proti candide mozem jest celozrnny chlieb a musly? Vyradila som mlieko a mliecne produkty, vraj ich mam nahradit kokosovym mliekom ale ved kokosove mlieko obsahuje tiez cukor, je v tom nejaky rozdiel? Dakujem za radu.

efi

chcela by som si nechat poradit skor ako budem stresovat dopredu... pred polrokom mi zistili na gynekologii ze mam kandidu. nikdy sme s tym s priatelom nemali problem ale ked som zacala brat lieky aby mi pomohli nic nezaberalo a ja som to vzdala a skusala bylinkove caje...ktore tiez nepomohli..pred nedavnom sa zacalo stavat castejsie ze ked som bola s partnerom tak on sa potom na pohlavnom ograne vyhadzal a mal to zapalene... nic s tym nerobil az neskor isiel k lekarovi a zistoval mu co ma za problem az dosli k tomu ze nasledok toho je ze je neplodny... je mozne ze kedze to ma kvoli mne, budem mozno aj ja neplodna?