Fobia z vracania

Príspevok v téme: Fobia z vracania
gas

ludia ja mam fakt dost cudny problem.....proste mam strasny strach z toho,ze mi pride zle v nevhodnej chvili...napriklad cez vyucovanie v skole,v aute,na vylete atd...v podstate mi to dost nici zivot,pretoze nikdy sa v takejto chvili neviem uvolnit a mam uzkostlive stavy,proste nikdy neviem ci mi je naozaj zle a kedy si to len namyslam...ak by mi niekto vedel poradit,bol by som rad

miskalita

aj ja mam velky strach zvracania nemozem ist ku babke lebo sa bojim ze budem vracat ... mam strach ze budem vracat na vyletoch dovolenkach u babky v aute priton nemam kitotozu...to je chcoroba ja ...(mozno si budete mysliet ze som detinska)ale vzdy ked my je zle idem ku mame a ta mi stale hovory ze vrycat nebudem ale ja si to nemyslim od malicka sa bojim vracania a od malicka to hovorim mame .... mami ja sa bojim ze budem vracat .Moja mama je zomna nanervy a je aj smutna naozaj by som potrebovala nejaky napad......... prosim ja uz nechcem zit stale v strach a uz nechcem svoju mamu trapit .DAKUJEM

stanuska

nooo moja presne aj ja mam to...najhorsie je ked si to namyslam..a fakt sa povraciam z toho namyslania.....a vzdy mam taku cudnz pocit na zaludku.jooj chcem sa toho zbavit

jaji

dubka ja to chapem, velmi dobre to poznam, ten neznesitelny celodenny strach z vecka kedy to na mna pride, no hrozne, psychiater nepomohol a lieky mi to len zhorsili, viac hnaciek viac strachu

dubka

jaji, prave preto ich mas, zo strachu. Studene spotene ruky, srasenie, slabosť, bušenie srdca a hnačky. Ako ked ma niekto strach zo zubára..ty máš strach z hnačky a hnačka je zo strachu. ja mám strach z vracania. Ale strašný to si ani neviete predstavit a kolkokrat mi ani nič nieje, teda nemá byt z čoho a ja si vsugerujem že mi je zle, mám tieto príznaky, behám pobyte, mám pocit ze idem umret, neviem čo sa so mnou deje. Uplne sa toho bojim, pritom samotný 2sejundový akt nieje horší, ako moj panický vsugerovaný strach. Pasychologička nepomohla.Iba čo sa smiala a vobec nepochopila..

jaji

figu borovu, mi lieky pomohli, ani nahodou teda nie, lebo maju vedlajsie priznaky, no a jasne ze traviace problemy tam patria a tak mi bolo viac zle ako ked som ich nebrala a navyse som bola unavenejsia ale nervoznejsia,lebo som nevedla ci to z liekov ci z nejakej choroby alebo zo psychiky. u mna je to strach z hnaciek a teda mam ich dost casto,takmer denne

veronika

Ahoj Gas
Na to ti pomôže psychológ kde ti odhalí skutočnú príčinu tvojho strachu.Možn obudeš chodiť na terapie, ktoré ti fakt pomôžu.Psychiater ti dá lieky tie utlmia, ale neriešia príčinu.Musíš ísť na dno svojej duše t.j.ísť tam kde sa to prvý krát stalo.pospájať si zlé situácie čo si prežila.
Ja sa liečim na panickú poruchu a užívala som na to lieky. Teraz ich mám odstavené lebo čakám bábätko. Inak aj ja mám hrozný strach z vracania a robí mi to veľké problémy. Ale viem kde to začalo.Možno sa toho strachu nezbavím ale viem čo mám v danej situácii robiť.niekedy si tiež neviem dať rady.
Ja som navštevovala psychologičku a tie sedenia mi v niečom pomohli.Skús to-neolutuješ.

gas

je to podla mna nejaka fobia na to existuju tabletky a zacnes zit uplne normalny zivot len chod za psychologom alebo psychiatrom