Fobia z vracania

Príspevok v téme: Fobia z vracania
gas

ludia ja mam fakt dost cudny problem.....proste mam strasny strach z toho,ze mi pride zle v nevhodnej chvili...napriklad cez vyucovanie v skole,v aute,na vylete atd...v podstate mi to dost nici zivot,pretoze nikdy sa v takejto chvili neviem uvolnit a mam uzkostlive stavy,proste nikdy neviem ci mi je naozaj zle a kedy si to len namyslam...ak by mi niekto vedel poradit,bol by som rad

1596

cawte ja mam taky isty problem som liecena u psychitra brala som kvantum tabletiek nic mi nepomaha mozno to troska zmiernilo...mozno pomoze to ze ja sa sama zvraciam ja som naposledy vracala mozno pred 5 alebo 6 rokmi a nemam na to velmi dobre spomienky mozno preto a este mi robi aj strasny problem ked niekto pri mne vracia preto neznasam opitych ludi, cestovanie v autobusoch atd.napriklad uz aj to mi vadi ked niekto pri mne vracia dostavam uzkostne zachvaty je to dost neprijemne a aj blbe o tom hovorit lebo ten kto to nezazil nevie a potom si mysli ze som blazo

veronika001

Ahojte ludia, neverili by ste kolko ludi trpi touto poruchou. Trpim nou tiez, chodim pravidelne ku psychologicke, nehovorim ze moja fobia zo zvracania na verejnosti pominula ale rapidne sa to zlepsilo. Mala som velky problem co i len vyliezt z domu ze sa niekde pozvraciam, popritom mi bolo spatne od hladu pretoze som sa bala cosi pojest, takze by som tak ci tak nemala co vyzvracat. Este stale mi robi problem ist napriklad na obed s kamaratkami a potom napriklad do mesta na prechadzku. Autobusom a vlakom vobec necestujem. Ak si niekto fakt nevie rady s tymto problemom kludne sa mi ozvite. Viem podla seba ze urcite pomoze ked sa viete poradid s niekym kto to iste preziva.

PS: Nemame sa zaco hanbit, tato porucha je porucha dnesneho zivota, trpi nou kazdy stvrty clovek.

jarabekova.veronika001@gmail.com

wewusa

mam ten isty problem, aspon viem ze nie som samaa... a viete niekto poradit psychologa v BA? a treba vymenny listok od obvodnej? lebo ja sa hnabim to niekomu povedat, nie to este ist za obvodnou a pytat si od nej listok... ja mam tu fobiu od detstva, ani neviem cim zacala a nedavno som mala pokazeny zaludok, vracala som asi 5 krat za vecer, ale odvtedy sa neviem ani poriadne najest, pretoze sa bojim co ked mi zase bude zle, a tak isto si to niekedy viem vsugerovat, uvedomujem si to ale neviem sa prinutit na to nemysliet... kvoli tomu som uz aj schudla, pretoze jem len male porcie a kolkokrat poobede uz vobec nic...

miskalita 23

caute ludia j som mala strach z vracania ale psichologicka mi pomohla ....skuste sa poradit s rodicmi ci by ste nemohli ist k psichologicke a tebe miskalita radim najviac sice ta vobec nepoznam ...ale myslym ze by si ocenila moju pomoc a dufam ze niekto stychto ludi ti poradi tiez

misa2121

ahojte vsetci, a nedate niekto info na psychologa ktori ste to uz riesili na tych terapiach, mna to v zivote obmedzuje a uz s tym chcem nieco robit. Zaujimalo by ma aj kolko to stoji, take jedno sedenie na terapií... dakujem

nedka

Mala by si sa poradiť so psychológom. Takým,ktorý má skúsenosti s uzkostnými poruchami, fóbiami..nájdete koreň problému...