Demencia - Alzheimer

Súvisiaci obsah

Tilia20

Ďakujem malaanka, a ten vit.D ako dávkovať, naraz tých 50000UI? Tiež by som vyskúšala mesiac takú vysokú dávku. Lecitín 1x?

malaanka

tilia20
fosforescaps jej môžeš kľudne vysadiť a dávaj jej Vit.D3 tak ako to doporučuje RNG,ja som ho poslúchla a neľutujem.
Dávala som mame mesiac vit.D3 50000 IU a doteraz jej dávam 10000 IU.
Tiež jej dávam Lecitín,gingo s vit.ECoenzym Q10.
Keď si prečítaš tému dozadu,tak som jej dávala všetky preparáty,ktoré odporúča RNG a s veľkým úspechom.
Bohužiaľ,vlani v lete mala mama tranzitornu cievnu príhodu a to ju hodilo naspäť odozadu a pamäť jej už tak neslúži,ako pred príhodou.
Ale aj napriek tomu,je jej stav lepší ako na začiatku liečby.
Predtým už vôbec nejkomunikovala,bolo ju treba krmiť,nedodržovala hyg.návyky.
teraz máva ešte stále jasné chvíle,mňa pozná stále,výborne sa sama naje a dodržiava hyg.návyky.
Lekári len krútia hlavami.
Takže sa nevzdávaj a rob tak ako radí RNG.
A ešte užívala aj kokosový olej,teraz ho už nechce,ale občas jej ho aj tak dávam.
Držím ti palce a veľa síl.A nenechávaj mamu bývať samu,ale nech je vždy niekto pri nej,najlepšie jeden a ten istý stále.

Tilia20

Dobrý deň, mám starkú 75r. v roku 2012 jej diagnostikovali alzheimera, komunikovala som odvtedy aj s malaankou, starká išla k lekárovi, predpísal jej ebixu a tanakan.
Berie aj koenzým Q10 (60mg), Fosfosercaps. Chcela by som jej doplniť aj vitamín D z tejto stránky:
store-a0ee7.mybigcommerce.com

koľko by toho mala užívať a kedy? Mala by zapojiť aj tieto vitamíny (Lecitín
Geriavit)? Mám fosfosercaps vysadiť? Alebo jej ho ešte dávať? Je to dosť drahá záležitosť.
Ďakujem za rady

RNG

Nuz [an Ing Nemec cituje sucasnu ubohu situaciu geriatrie na Alzheimerovu chorobu.
Mezitym ale existuje viacero prostriedkov na jej zmiernenie, dokonca na znacnu regeneraciu mozgu, kde sa aj roki uzavreti pacienti vratili spat do normalneho zivota, a to doplnkom kokosoveho a inych olejov z orechov, odburavanim usadenin vapnika apoaequorinom, zlepasovanim cirkulacie v mozgu antiocidantami ako ginglo, vinpocetine, huperzine, potlacanim zapalovych procesov(tiez preventativne) pouzitim curcuminoidov s bioperinom,do[plnkom EPA, DHA a astaxanthinu z krill oleja, doplnkami lecitinu na tvorenie phospholipidovych zlucenin v mozgu a v neposlednej miere doplnanim vitaminu D-3 v megadavkach tj najprv 2-3 tyzdne v davka 50 000 IU a porom pokracovat v davke 10 000 IU.
Takze dnes je nastrojov dostatok, zialbohu lekari odporucaju prakticky len neucinny aricept.

Prezyvka55

miška76 vymenit neurologa cim skor tym lepsie aby predpisal liek ktory spomali odumieranie buniek, aj ked je alzheimer nevyliecitelny a neodvratitelny da sa potlacat. A treba aby babka udrziavala socialny kontakt.

miška76

Dobrý deň,potrebujem radu, moja mama má 74 rokov a od leta to nie je s ňou dobré. Zabúda čo povedala, opakuje sa, stráca veci. Vždy rozpráva len o smrti.Chcela by som vedieť čo je môžem dávať, zatiaľ berie len ginko. Boli sme na neurológii ale nedali jej len anopirin.Má cukrovku 2.typu

RNG

Malanka, do konca zivota jej mozes davat D-3 v tych davkach.
Co sa tyka prevagenu, je pre mna nove, ze vlastne dnesny Prevagen nie je apoequorin, ale jeho farmaceuticka synteticka forma, ktora ma plno skodlivych postrannycy ucinkov, co sa da od farmaceutik vzdy ocakavat.
Ale napriek tomu hovoria za dlhe roky len o 1000 pripadoch ked to je mozna skodlive(zdoraznujem mozna), a pouzili to v statisicoch dodnes, zatial co vo vacsine je to uzitocne. Ale kedze od potravinoveho doplnku sa pozaduje absolutna neskodnost, chapem utoky na firmu Quince bioscience, ktori podla toho vobec nepredavaju prirodnu bielkovinu z meduz ale nejaku synteticku nahrazku.

malaanka

Vlad
chcela by som vedieť ako sa má vaša starká a ktoré prípravky jej podávate.A ako ne tom je.Ja som o mame písala.