Komu veriť? doktorom či vlastným inštinktom?

Príspevok v téme: Komu veriť? doktorom či vlastným inštinktom?
Ellaa

pred nedávnom som sa začala zdavo stravovať.... začala som jesť omnoho viac zeleniny ako nikedy, piť veľa vody.. a začala som vynechávať veľmi sladké a mastné jedla.... pretože trpím stredne ťažkou formou akné... keď som bola u doktorky a povedala som jej, že som vylučila niektoré potraviny povedala mi, že akne suvisi LEN S HORMONMI a že mam začať opať normalne jesť... to som aj urobila a opať sa mi začali robít veľké bolestivé vredy na brade... čo mam robiť?

kiki852

ale ved mlieko nie je zle. ani cokolada. len ide o kvanta aby si nejedla. a potom ani salamy nie su zdrave, ak si ich sama nevyrabas. ale normalne jedz vsetko co ponuka priroda a nie spracovane chemiou, to je cely zazrak. pomozes nielen pleti ale aj celemu organizmu. prestuduj si, pogugli si zdravu vyzivu, najdi si v tom taku dietu co tebe zachuti. inak sladke nemusis vynechavat uplne. ale zalezi ake sladke jes.

Ellaa

kožnu som už zmenila, ta prva čo som mala sa namna skoro ani nepozrela a vždy mi davala prve čo jej napadlo.. a keĎ som sa jej spytala, čo možem a čo ne jesť, povedala mi, že si to mam vyhladať na nete, že ona tu od toho neni.. a ta nová je aspoň priateľská a aspoň dačo mi povie ... iné kožné tu už nemám :((((((((

Ellaa

Weva, no najviac si tie starosti robí mama.. niekedy som zjedla aj čipsy, čokoládu... krupicu, vypila dene aspoň š deci mlieka... a dnes? bez čokolady, bez mlieka, bez všetkeho zleho... níekedy sa už citim z toho aj dosť vyčerpaná.. ale keĎ sa pozriem na moju pleť, tak sa vzdať nechcem.. chcem sa tych vyražok už konečne zbaviť...

Ellaa

ked ja fastfood ani nejem... už pomaly ani neviem čo mám jesť.... za deň zjem: v škole 3 chleby s maslom a salamou, doma obet.. napr maso so zemiakmi.. sladke uplne vynechávam a večer si dam mrkvu, jablko alebo nejaký zeleninový šalat

Weva

No ako Ti radia ostatni - stravuj sa nadalej zdravo... len ma zaraza to viackrat opakovane "hovoria mi ze mam zacat opat normalne jest" - ci to nahodou neprehanas, ze si o Teba zacali robit starost.. hm?

kiki852

no mliecne nemusis vypustit, ale vsetky umeliny a fastfudy a take nezdrave. junkfood. a s tou stravou to moze aj nemusi suvisiet, to ti nezisti z pohladu na teba. jedna odbornicka na akne v cechach to vysvetlovala, ze kazdy clovek ma individualnu liecbu akne, neda sa to behom tyzdna, je to na roky niekedy liecba. a treba prist na pricinu a riesenie. mala dobre vysledky, len si nespomeniem ako sa volala :(

Nicoll

Ella,nepotrebujes VS na to aby si sama prisla na to,ze vynechanie sladkych a mastnych jedal a zaradenie zeleniny do jedalnicka ti nemoze uskodit,ale naopak je ziaduce...ked ti to navyse pomohlo s akne tak neni o com.... niektori lekari su fakt divni

Ellaa

no veď to som si myslela aj ja, že mi poradí, niektoré potraviny, čo prospievaju pleti.... a ona ma ešte pred vlastnou mamou ( ktorá nieje spokojna že som vylučila napr mliečne vyrobky) zhodila, že to je debilina.. od vtedy mi mama huči že mam začať konečne normalne jesť..

Ellaa

nieje, ale ona mi povedala, že to s tym absolutne nijako nesúvisí... doktorka je zase skusenejšia než ja a ma aj Vš....