Akné - čistenie pleti - regenerácia

Príspevok v téme: Akné - čistenie pleti - regenerácia
pleť

Ahojte, nechcela som zakladať novú tému, tak som sa to cca pred troma týždnami opýtala vnejakej téme ale tam tozapadlo prachom tak tu sú moje otázky:

1 - pokiaľ ste boli liečený antibiotikami na akné - ostala vám aj po vysadení pekná pleť? alebo sa to vrátilo tam kde to bolo? (príp. aké antibiotiká a ako dlho ste brali)

2 - ak ste išli na čistenie pleti -zvlášť to úplne prvé - ako dlho trvalo pleti kým sa zregenerovala? čím jej pomôcť?

Ďakujem, veľmi rada si prečítam hociakú radu.

emily25

ahoj,ja som sa liecila na akne roaccutanom...neviem kolko..ale asi 3mesiace alebo 4..... a to kvoli tomu lebo po prvom vysadeni antikoncepcie sa mi to vratilo. plet osm mala zase krasnu, no zacala som aj brat antikoncepciu...teraz asi 5mesiacov dozadu som ju znpova vysadila a aj napriek tomu ze som brala roaccutane...a teda asi to najsilnejsie na akne co existuje..sa mi to vratilo....najprv som myslela ze to je iba take nachvilu..ze to zmizne...no uz je to pekne dlho a mam skor dojem ze sa to zhorsuje...a tak som pred par dnami antikoncepciu znova nasadila.

dazdovka666

K druhej casti Tvojej otazky: Ako vravi Delphia - zavisi na tom, v akom stave je Tvoja plet. Zo zaciatku, ked som mala plet naozaj dost zlu /vela podkoznych zapalenych lozisk/, fakt som vyzerala strasne take prve dva tri dni po cisteni. A od kozmeticky kanalom :).
Odporucam plet tieto prve dni vzdy navecer jemne "presypat" obycajnym detskym zasypom. Pozor, nie vela, ozaj jemnucko.
Teraz uz na druhy den mozem ist kludne bez makeupu.

delphia

1/ po vysadeni liecby vacsinou sa plet vrati casom do povodneho stavu. treba liecit vyvolavatela- teda znizit vylucovanie mazu, a hladat tzv. fokusy- teda zubne, krcne, gynekolog. vysetr., ci nie je v tychto oblastich prebiehajuci skryty zapal. dalej je vhodne aj vysetrenie u gastroenterologa.

nezabudat na kazdodennu starostlivost o plet minim. 2x denne-rano a vecer s pripravkami dla typu pleti, uzivanie zinku a profesionalne hlbkove cistenie zo zaciatku urcite aspon raz za mesiac a potom dla stavu pleti u kozmeticky.

antibiotika sa bud rdinuju sirokospektralne, alebo na zaklade kultivacie zo steru z hnisaveho loziska.

2/ ako bude tvoja plet reagovat na hlbkove cistenie to ti nikto tu nevie s urcitostou povedat. plet citliva reaguje viac, nez plet hruba, mastna. tiez ine je, ak su 2-3 zapalene vyrazky a zbytok komedomy, alebo je zapalenych lozisk viac. dalej ak je komedomov menej, menej treba vytlacat, ak je posiata cela tvar, celu tavr je treba povytlacat a nakolko ide o mechanicke drazdenie pleti, je uplne fyziologicke, ak na to plet reaguje zacervenanim. takze ako som uz pisala, je rodiel v prvom rade v citlivosti, potom v zanesenosti a tiez v pocte hnis. vyrazok, takze kazda tvar teda reaguje rozne dlho.

ak ti mozem poradit, nikdy sa nedaj zlanarit na hlbkove cistenie bez vytlacnia, lebo to je blud!!! utrazvukom sa vykonava jedine povrchove cistenie- plet sa zbavi necistot, zvyskov makeupu, odumretych buniek, ale urcite ti zaoxidovany maz z porov a hnis z lozisk sa neodstrani!!!! je to len marketingovy tah na klientky. nic okrem klasickeho vytlacania plet neprecisti hlbkovo!!!

v sucasnosti su naozaj kvalitne pripravky na upokojenie pleti, ktore sa aplikuju vo forme masky hned po vytlacani, takze naozaj klientky nemusia ist domov z cistenia kanalmi :D
ale ako som uz pisala, reakcia je priamo umerna typu pleti a aktualneho stavu (zapalove procesy, uhry)

marianne99

Ja som sa antibiotikami na akné neliečila, takže na to odpovedať neviem, ale - po čistení pleti mám pleť v poriadku väčšinou už večer, no najneskôr nasledujúce ráno, vtedy mám úplne čistú pleť. Večer použijem len pleťovú vodu. Takže toľko :-)

jankaaaaaaaaa

ak je akne sposobene zapalom v tele, tak antibiotika by to mali vyriesit, cize akne by sa uz nemalo vratit. ak sa nevrati zapal
ake cistenie pleti mas namysli?

Optimista_xD

caw. ani na jednu z tvojich odpovedi ti neviem odpovedať, ale prislo mi ta luto že ti nik neodpisuje. Snad sa len niekto najde, kto ti poradi. fakt prepač za ten falošny poplach. :/ A drzim palce s tym akne.