Akné - čistenie pleti - regenerácia

Príspevok v téme: Akné - čistenie pleti - regenerácia
pleť

Ahojte, nechcela som zakladať novú tému, tak som sa to cca pred troma týždnami opýtala vnejakej téme ale tam tozapadlo prachom tak tu sú moje otázky:

1 - pokiaľ ste boli liečený antibiotikami na akné - ostala vám aj po vysadení pekná pleť? alebo sa to vrátilo tam kde to bolo? (príp. aké antibiotiká a ako dlho ste brali)

2 - ak ste išli na čistenie pleti -zvlášť to úplne prvé - ako dlho trvalo pleti kým sa zregenerovala? čím jej pomôcť?

Ďakujem, veľmi rada si prečítam hociakú radu.

kocere

Základom je pravidelné čistenie pleti, vyhýbanie sa vyprážaným jedlám či chytanie si tváre rukami. Môžu vám pomôcť aj praktické tipy na prevenciu: etipy.sk

Karolinka1

mam presne tento orava. eu/cz/sonicky-cistic-pleti-fb-11-sonic a je to super, na cierne bodky, zanesene pory uplny ideal

alicazazrak

Používate aj nejaké kartáčiky na čistenie pleti? ja som rozmýšlala nad tým sonickým, že by to mohlo viac do hlbky...nemôžem sa zbaviť čiernych bodiek

simusaaaaas

Lieky som nikdy nebrala, odmietla som.. mala som len kremy, tie pomahali na 100 percent, ale dlhodobo sa uzivat nesmu a po ich vysadeni som bola na zaciatku...
Ku kozmeticke som sla po prvy krat vtedy ked som uz pouzivala Skinoren, preto ta plet nebola az v takom hroznom stave...po cisteni som ju mala len trocha cervenu, zapalene miesta sa hojili troska dlhšie, niekde bola aj chrastička, ale hned som videla stiahnute pory, plet sa menej mastila atd... len ta plet nebola zvyknuta na cistenie, takze obcas nieco zabolelo az mi isli slzy : D
Kozmeticka mi vravela ze spravne by sa plet po cisteni nemala licit tri dni, ziadne prasne prostredie..na noc som si mala davat tu čiernu mastičku a vraj sa cistenie pleti odporuca kombinovat s liecbou u kozneho lekara
Inak velmi dobre po cisteni robi repik, nielen ukludnuje ale aj lieci... takze par dni po cisteni som opat pouzivala Biodermu a kremy od koznej

Janka38

Ahojte
Na Čistenie pleti aj uhorkova maska, ale toto je ešte jepšie -odkaz odstránený-
dala som to aj mužovy, omladol o 5 rokov
janka

mamacne

Petra 78- najhoršie čo možes spravit je vytlacať si vyrazky a rozrýpať všetko čo sa dá. Nie! Nájdi si kvalitnu kozmeticku a šup každy mesiac čistenie pleti, gafrova mast s ichtamolom na vyrazky lokalne super vec vytiahne hnis. A je lacna a nie je na predpis dostať v lekarnni.

mamacne

ešte zajdi na gyndu a daj si spravit hormonálny profil...ak to máš z hormonov a odporučí ti antikoncepciu zváž to ....ja by som radšej volila kvapky gynex- ale treba brat podla davkovania nie kadejako. Može pprist zhorsenie na zaciatku uzivania ale potom by sa to malo zlepšiť. Podľa mna lepšia volba než antikoncepcia :)) Osobne si myslím že treba odstranit pricinu pretoze lieky ti odstrania priznaky ale pricinu nevyriešia a o par rokov to bude v konečnom dosledku ešte horšie. A zbytočne si zamoriť telo chemiou nie dakujem. A základ je SPRAVNE cistenie pleti !!! moj nazor :)

mamacne

Ahoj podelím sa s tebou o môj boj s akné:
Takže akné som mala počas strednej školy nebolo to nič hrozne mala som čierne bodky a em tam vyrážka - navšívila som kožnú- dala mi zynerit a skinoren po čase sa to zlepšilo. No a po maturite som šla na VŠ no a tam sa mi to rapídne zhoršilo!! Tak som opäť navštívila kožnú- predpisala mi skinoren, duac gel , gafrovu masť. No ale tie maste mi niečo pomohli ale mala som červenu, suchú, zhrubnutú, podráždenú pokožku. Takže v konečnom dôsledku to bola katasrofa. Navštívila som aj kozmetičku ale dá mi rozrýpala ksicht a navyse mi odporučila produkty ktoré mi skôr uškodili takže tiež zlá voľba. Nejaký čas som to neriešila ale tak sa mi zhoršila pleť že som musela navštíviť kožnú ale išla som k inej. Tá mi nasadila Doxyhexal na tri mesiace pol tabletky denne-potom uz len stvrt. tabletky no a dalacin mast. Chodila som ku kozmeticke na cistenie a na chemicky peeling. ale ku inej kozmeticke lepšej!! Môžem odporučiť chemický peeling vyhladí, flaky vybieli trocha porse zjednosti ti farbu pleti. Za cca pol roka som dostala akne pod kontrolu. A čo sa stravy tyka vylučiť bielu muku, biely cukor, sladkosti , čokolady- toto som ja vylučila teda aspon sa snažím :)...veľa ovocia, zeleniny, vitaminy C- acerola. Samozrejme pohyb, a spravne cistenie pleti- gely ma vysusuju takze som prešla na odlicovacie oleje(stoji za vyskusanie ) , vycistit plet nasledne nejake tonikum a hydratačný krem ...teraz sa chcem preorientovať na prirodnú kozmetiku, Tipy: Jarišova voda, citronova pletova voda- v lekarni dostat velmi dobré pletove vody na dočistenie, gafrova mast s ichtamolom lokalne na biele vyrazky vytiahne dobre hnis, matovy caj , zihlavovy caj,. Samozrejme že nie vzdy vsetko dodrzim co sa tej stravy tyka ale podľa mňa aj strava má vplyv na akné. Moja pleť nieje úplne čistá ale je to oveľa lepšie než predtým!! Tabletky ako sú curacne, alebo antikoncepcia sú podľa mňa zlá voľba- viem zo skúseností kamarátiek. Make up : ak používaš: Od laroche posay toleriane teint- je dobry alebo od vichy. BB kremy nedoporučujem. Fuu viem vela som napisala ale musela som sa podeliť o tieto moje skusenosti .

Adrika45

Petra 78
Ahoj ak môžem odporučiť je lepšie keď na miesto vytláčania a následného potierania nebude čo vytláčať skús tekuté čierne mydlo od Lady Stella. Mne pomohlo ;)