ako casto kupete svoje dieta?

gastanko2016

keď bol syn ešte bábätko, tak som ho kúpala každý druhý deň. Počas leta každý deň, aby som ho osviežila. Neskoršie, keď už jedol príkrmy, tak po každej stolici som mu umyla zadoček, aby sme predišli zapareninám. Keď sa aj nejaká urobila, natrela som ho bepanthenom extra.

doubledog

kupali sme maleho len par krat za tyzden, kazdy den je to zbytocne, ved dieta sa tak nezaspini.

my sme pouzivali latkove plienky, ale nie tie klasicke, ale take specialne usite, do tvaru takych gatiek.
tie su vyhodne v tom, ze su jednak lacnejsie a jednak dieta sa ich rychlejsie zbavi. akurat ich pouzitie je pracnejsie.

Weva

Jajka - jasne, mas pravdu - ja som viac riesila to, ze niekedy sa spekuluje kolko casu dietatu nechat a ze nan netreba tlacit a ze to nie je dobre na klby a chrbticu a jedno s druhym... velakrat je to pravda a velakrat je to o tom ktorej lobby sa to ako hodi... Takze ako pises, treba sa snazit individualne pristupovat k svojmu dietatu :)

blondula

necitala som vsetko,ale moje uz rocne mimino som kupala ako babätko kazdy den.asi prve 3 mesiace.potom som ho kupkala kazdy druhy-treti den.samozrejme v lete tiez kazdy den.s tymi plienockami.... ja pouzivam pampersky a prebalujem asi 5-6 krat denne.pokym sa nepokaka,netreba prebalovat pri kazdom pocikani :DDD

jajka001_

weva, treba sa riadit dieťatkom a jeho potrebami, jeho schopnostami.
deti v rozvojovych krajinach maju ozaj ine podmienky, niektore ani plienky nenosia, videla som video, chatrc, dieta v jame v strede chatrce, nahe. take ked sa pocika, utru, pokaka, utru...hotovo. tu su ine podmienky, dieta nepobehuje nahe po lese, po luke.
maly, ked mal nejaky rok a pol, a boli sme na dovolenke pri vode, behal tam cely den nahy resp v plavkach, tak sam chodil cikat do krikov. ale v beznom zivote to tak nestíhal, vezmi si ze si v obchode a babo ti povie ze chce cikat, co teraz? este nevydrzi kym najdete wc.

Weva

Beriem, ze netreba nutit na nocnik priskoro... Ale treba sa zamysliet, ze 1) ina je nasa civilizovana cast sveta, niekde v Afrike, Indii, ci Juzej Amerike to tie deti ucia ovela skor a nijako tym netrpia si myslim... a 2) plienkovi vyrobcovia podporuju studie, kde vam napisu, ze idealne by mali nosit deti plienky aspon do 6 rokov, aby neboli traumatizovane = aby na vas co najviac zarobili... Niekedy velmi pochybujem o pravdivosti roznych studii a o podiele lobby na ich vyvoji...

jajka001_

no nie kazdy to tak robi. a tiez to nejde vzdy hned.
videla som na ihrisku babo s prešťanou, ťažkou papierovou plienkou, mamina si veselo klábosila, dieťa sem tam padlo na beton...šak čo...

jankaaaaaaaaa

no ved ked sa dieta pocika alebo pokaka tak sa mu plienky menia hned okamzite nie? takze by sa mu nemal zaparit zadok z mokrych plienok asi.. neviem teda, ale ja mam dost ked mam vlozku :D neviem si teda predstavit plienku :D ale ako tu bolo napisane, ze sa to vyraba pre deti, tak to musi byt setrne

jajka001_

mojmu malemu sa zadocek nezaparoval, skor sa asi zapari v tych latkovych lebo tie su mokre, neabsorbuju moč.
podla mna je zbytocne dieta priskoro nutit na nocnik - dieta sa hra, zaobera sa inymi vecami ako tym ze mu treba cikat - a doslova sa pretekat s inymi maminami, ktore skor...treba sa prisposobit potrebam dietata. kazde je ine.
ta bezplienkova metoda, fakt si to neviem predstavit v praxi. fajn ked prebalujes dieta, das ho na nocnik,ono sa vycika, to som robievala. ale nechavat ho bez plienky a číhať či mu netreba cikat? mám dost inej práce