ako casto kupete svoje dieta?

watermelon

kazdy druhy den, po kakani umyjem mokrou handrickou. na umyvanie pouzivam mydlo z alepu, syrske mydlo, vraj velmi setrne, inak ziadne kremy, nic. zozaciatku som na ritku pouzivala olivovy olej a sem tam puder, ale kedze nebyva cervena, prestala som.

ivka333

kupanica niekedy tie bakterie na pipiske su zdravšie ako prehnane umyvanie :DDD Aj gynekolog ti povei že neni dobre časte umyvanie ,naruša sa tym ph v pošve. Ale myslim že to na každej mamine a na jej intuiici ako často dieta umyvat.

kupanica

takze teda najlepsie to ma robit tak,ze ak sa vyskytnem niekde s babatkom a treba mu vymenit plienku a ma okakany zadocek tak vtedy pouzijem utierku ale ak som doma a pokaka sa mi,tak ju umyjem pod sprchou?

Weva

No podla mna tie mokre obrusky mozno pouzivat, ale nemalo by to nahradit vodu. Predsalen su len napustene nejakymi chemickymi latkami, co na tej pokozke zostanu i po utreti. Suhlasim, ze male babatko netreba kupat kazdy den (kazdy druhy staci, pripadne i menej na zaciatku), ale urcite treba dodrziavat hygienu a mokrou zinkou umyt pod pazuchami, umyt zadocek a i napriklad pod bradou, kde mozu mat zbytky mlieka/jedla.

kupanica

pretoze som si vsimla,ze moja svagrina ma 3 rocne dievcatko a zakazdym ked som sla sa s nou vycikat,tak jej smrdel moc a tym padom jej smrdela aj pipiska :-) a ked sla spat,tak ju supla do pyzama a nic ani ju neumyla.neviem,ja by som jej aspon tu pipisku umyla,ved predsa su to bakterie nie?aky mate nazor na to?

ivka333

ja som kupala babatko každy druhy den a teraz ma 3 roky a cca 3 krat za tyžden spchujem ,kupat sa nechce. Podla mna je to zbytočne stale kupat zbytočne sa vysuša koža a babatko neni špinave.

kupanica

a co myslite,ked umyvat zadocek tak pod tecucou vodou,alebo staci len ho pretriet tymi mokrymi handrickami?a kedy sa ma dieta umyvat pravidelne,ked uz nieje babatko?

mima1121

chcem sa s Vami podeliť, moja kamarátka je zdravotná sestrička a keď naša spoločná kamoška čakala babätko, tak jej hovorila, že netreba kúpať babätko každý deň, pretože presne ono sa nepotí, stačí mu iba umyť zadoček, je to oveľa lepšie a šetrnejšie ako keby sa malo máčať každý deň a mydliť agresívnymi prípravkami. A už keď sa okupka, žiadne detske olejčeky, ževraj je dobry olivový olej. A už v žiadnom prípade by nepoužívala prípravky jednej značky ... čistý alergén