ako casto kupete svoje dieta?

watermelon

tych latkovych treba vela aby sa nemuselo prat kazdy den, no vlastne podla toho ako casto chces prat. financne sa to velmi oplati. a matka Zem sa ti velmi podakuje.

kupanica

moja kamaratka pouziva tie latkove a nestazuje sa.nakupila si ich 30 a ma to porozdelovane.pre nu je to lepsie ako tie jednorazove.jednoducho je to prievzdusnejsie,nepari sa tam ritka a celkovo nieje na tom vobec nic zle,jedine co to zle obnase je to,ze to musis prat,zehlit,inak to je vse.myslim,ze aj na tom vyse usetris peniaze.nasla som jeden clanok kde bolo pisane jednorazove vs latkove a jednoznacne latkove vyhrali.ked babo spi,stihnes vsetko oprat a ozehlit :-) ja to asi tak aj skusim,podla mna to pride lepsie.uvidim

Weva

Ono to priame sa vola tusim plienkova komunikacna metoda - babo totiz intuitivne necika do plienky, preto mnohe cikaju a kakaju presne ked ich menite... Ak s nim zacnete komunikovat moze vam dat najavo, ze potrebuje a vy ho vtedy podrzite nad nadobou... No ale je to na dlhe trate a ma i kritikov.

Dobre je to v tom, ze dieta chape "do plienky sa to nema". Podla mna tie dnesne su take pohodlne, suche, makke, ze deti spohodlneju casto. Pri latkovych ich to studilo a same mali motivaciu nesediet v nacikanom...

Ja rodim za mesiac a zvazovali sme i latkove... Bolo by to ekologickejsie, ale to znamena kazdy den prat, vesat, susit, zehlit, kupovat nove velkosti, a doma to este ide, ale ked si v meste ci na navsteve nosit tie pocikane hore dole asi nie je nic moc...

jankaaaaaaaaa

veru, tie latkove musia byt dost neprakticke.. moja mama este doteraz nato sem tam niekedy spomina, ze kolko sa len s plienkami narobila :D

jajka001_

inak aby si bola v obraze, denne ak si dobre spominam som minula tak zo osem plienok jednorazovych. akoze odpadu dost, no. ekologicke to nie je, ale kto sa bude babrat s latkovymi. cistit, vyvarat, susit, zehlit, denne stale dokola, by som nerobila nic ine.

jajka001_

janka, nesmrdi, robi sa to pre babatka takze je to co najkvalitnejsie. a ked sa pocika, ci pokaka, tak dobra mama hned prebali.
latkove pouzivaju uz len ortodoxne ekologicke maminy
este ortodoxnejsie ich ucia cikat odmala do wc...neviem sice ako to robia, stale cihat ci nejde cikat...chudak male

jankaaaaaaaaa

ja sice babetko este nemam ani tak skoro mat asi nebudem.. ale ma zaujimalo, ci sa dnes este pouzivaju tie latkove klasicke plienky? alebo uz vobec a pouzivaju sa len tie z obchodov jednorazove? lebo pod takou umelou plienkou sa dieta musi dost potit nie? asi aj preto mu tam trosku smrdi..? alebo su tie moderne plienky uz uplne priedusne aj ked niesu cisto z latky?

uvývačka

neviem si predstaviť,že by sme našu dcéru neboli umyli každý deň. a cikulu zvlášť, veď už za 24 hodín smrdí! a smrad je predsa znak rozkladajúcich sa baktérií. ako môže človek naučiť dieťa čistote, keď ho nedokáže ani každý deň umyť. malé dieťa sa potí, hlavne tam, kde s mu spája pokožka - podkolenie, stehná, lakťové jamky, pod pazuchou. tam všade ho treba umývať. ale samozrejme nie agresívnymi mydlami, skôr vodou do ktorej sa pridajú bylinkové odvary. veľmi neodmasťovať, ale umyť treba.