Porodnica Bratislava

cinkaa

Laurina - dalsia moja sefka mi hovorila o znamej, ktora rodila doma a babatko jej zomrelo, nastali komplikacie a do nemocnice prisla neskoro. Toto by som si nechcela zobrat na frak a do konca zivota si vycitat, ze som "zabila" dieta. Druhe dieta rodila tiez doma (niekto je nepoucitelny), no bolo uz v poriadku.

cinkaa

watermelon- presne, ani ja nechapem, preco musia dieta vo vacsine nemocnic hned brat od matky a merat a vazit ho. Za par hodin predsa neschudne:) Moja byvala sefka odrodila dceru doma uprostred kuchyne vo vani. Ja by som si nechcela spajat nas dom s porodom a ani manzela by som tam nechcela mat, ked mam menzes, tak sa trapi, ze ma boli brucho, tak si neviem predstavit ako by sa citil pri porode.

Laurina22

Mozno len "nestresujes" v takychto veciach tak ako ja.

Ale ja proste by som nedokazala rodit s pocitom,CO AK...

Musim vediet,ze ak to CO AK bude,moj lekar bude schopny hned reagovat a pomoct.

watermelon

nuz na to sa treba citit ako hovoris, treba si verit a aj svojmu telu ze odvedie dobru pracu a svojmu dietatku ktore je velkym akterom celeho diania. v mysli som ho povzbduzovala ze mu to ide vyborne (ale ze nech si pohne, lebo predsa len to bolelo :) a treba to mat prestudovane, mala som toho vela nacitaneho ale myslela som vyhradne pozitivne, ani raz som nemyslela na to ze by mohli prist komplikacie (len mi nepiste ze som nezodpovedna, aj dalsi porod ak bude tak doma)

watermelon

ja som tiez rodila doma a bol to prekrasny zazitok, nikto by ma nedonutil rodit v nemocnici keby nebol vazny dovod. a nebol. porod bol uplne prirodzeny, trval 6 a pol hodiny - prve dieta. mohla som byt v polohach akych som chcela, striedala som postel, zem a vanu s vodou. synceka mi hned po porode dali a merali ho az dalsi den, v plnom respekte.

cinkaa

V severskych statoch sa rodi povacsine doma a mortalita novorodencov je tam nizsia ako na Slovensku... Na druhej strane, ked sa nieco pocas porodu prihodi a je potrebny urgentny cisarsky rez, nez sa rodicka dostane do nemocnice, nemusi to skoncit dobre. Na Slovensku, pokial viem, je trestne rodit doma. Ja zijem v USA a tu sa rodi cisarskym rezom velmi casto. Lekarom sa jednoducho nechce cakat, kym zena porodi sama a ked porod nenastane do ich urceneho okamihu, smyk-smyk a dalsia je na rade... Z toho dovodu som uvazovala, ze az otehotniem ostanem doma mozno so skusenou dulou, kym ona neurci, ze je cas ist do nemocnice, aby som predisla tomu smyk-smyk.

Laurina22

Vies,mne to pride velmi riskantne.Ale ja mam s mojim lekarom,aj ked som k nemu presla len teraz,naozaj velmi fajn vztah a kludne by som si u neho odrodila.

Potrebujem mat oporu a asi ten pcoit,ze pomoc je hned pri mne,ak by nastali komplikacie.

Eben

Veď ani nemáš prečo odsudzovať. Ty sa na život dívaš inak a my zase inak. Každý z nás si vyberá to, čo mu vyhovuje, alebo na čo sa cíti. Niekedy sa narodí už do rodiny, kde sa z komára robí somár a to sa potom ťahá celým jeho životom. Moji rodičia sú pohoďácia takí sú aj starí rodičia. Žijeme tri generácie v jednom dome a je to paráda. Už pár mesiacov s nami žije aj moja priateľka a nevie si vynachváliť. V ich rodine bolo oveľa viac hektiky a u nás sa upokojila, aj škola jej ide oveľa lepšie ako predtým. Dokonca aj jej mama k nám rada chodí a viackrát skonštatovala, aká je to škoda, že u nich nepanovala taká atmosféra. Takže si naozaj nemôžem sťažovať, len ľutujem, že taký život nemajú všetci.