Porodnica Bratislava

hviezda01

ono je to vraj teraz moderne,rodit cisarskym rezom...preco by si si nevedela predstavit rodit prirodzenou cestou?

hviezda01

ano,niekde som raz citala,ze su na to vraj dajake cviky...ale ci je to naozaj pravda,tak to ti nepoviem,lebo si neviem predstavit,aby som bola sustredena este aj na to,aby som sa neroztrhla...toho som sa sice bala najviac,ale ani som to necitila...hehe...a ked ma zasivali,tak to zase umrtvia,cize necitis vobec nic....ale potom je to citit..:-DD

Laurina22

Hviezda ja som to ani ako mierene na mna nebrala:-)

Naucit?Poznam zeny,ktore sa natrhli komplet cele az po zadok...

hviezda01

a co sa tyka sitia,tak som niedke citala,ze sa da naucit aj to,aby si sa neroztrhla...su na to vraj nejake cviky pocas tehotenstva

hviezda01

laurina-myslim,ze hej,ja som bola taka vycerpana,ze som si ani neuvedomila,ze ho zobrali,nez mi ho priniesli naspat,to bol moment,tak preto som to napisala,nebolo to myslene priamo na teba...ja som to myslela vseobecne,lebo niektore mamicky to podla mna prehanaju...

Laurina22

Ako to prebieha so sitim pri domacom porode?

Hviezda ano,ale ja by som nechcela aby mi babo hned vzali,myslim,ze na poziadanie ti ho prilozia skin to skin,alebo sa mylim?

hviezda01

ale ved oni ho len umyju,zmeraju odvazia,je to otazka par sekund...medzitym ta lekar zasije,a potom ti ho donesu..este si ho uzijes az az...nevidela by som to tak dramaticky..

Laurina22

Ale pokial si ja vyziadam,nemusia mi babatko hned brat.

A co sa tyka muza pri porode,ja neviem,niekedy som nazoru ze ho chcem pri porode,inokedy,ze v ziadnom pripade.

watermelon

cinkaa nenutila som ho byt pri tom, chcel. ano a trapil sa ked ma videl v bolestiach ale za to ma o to viac teraz obdivuje ked vidi co som si vytrpela. Vies o tom sa nehovori kolko deti pomrie v nemocniaciah a ze je to chyba lekarov, lebo oni su nedotknutelni a vinu zvalia vzdy na nieco ine. Skratka rodit v nemocnici nie je zaruka bohuzial ze sa nic nestane. Len ze v pripade komplikacie mozes ist hned pod noz. Ale to ze co vsetko zle sposobuju prave neopodstatnene zakroky lekarov, ti ziaden z nich nepovie. V holadnsku rodi doma vyse 80% zien. Na Slovensku to ale nie je velmi rozbehnute. TO by najskor museli zeny prejavit volu. Myslim si ze si ma zena vybrat podla toho na co sa citi, ak chce nemocnicu lebo sa boli komplikacii rozhodne nesmie rodit doma. Strach to je asi to najhorsie. Ja som sa nebala, myslela som len pozitivne, vlastne som to neriesila, nebolo co. Bola som presvedcena, ze som zdrava a ze moje telo bude presne vediet co ma robit a zvladla som to.