Aby sa darilo

Lulu2011

ta3 - ale hej vytrhla, ja mam az panicky strach z vysetreni, kde s anieco pcha do hrdla, ja radsej odrodim :)) ved my mali vyberat mandle, na poslednu chvilu som povedala nie, len mi vliezli palickou do hrdla a vytrhla som dr. ruku, nakoniec ma uspali :) mali by davat asi nejake drogy pred takymi vysetreniami :))

ta3

ale no Lulu, nic by si nevytrhla, predsa nie si male dievcatko, ked si zvladla porod, zvladla by si aj hadicku, ved zavedenie hadicky je neprijemne iba v okamihu, ked prechadza cez hrdlo, potom je to uz v pohode, clovek v zaujme zdravia urobi vsetko, drzim palce

Lulu2011

cinkaa - ahoj, no to je super, ze ti nenasli nic hrozne, palenie zahy mavam aj ja, najma ked sa vela najem, rozky a sladkosti :D ak by si otehotnela, lieky vysadis a hotovo, aj tak kazdu jednu v tehu trapi pálenie zahy :)

no tak to si mala fakt setrne urobene, tu to tak nerobia, narkozu na gastro nedavaju, mozno niekde daju, ale to stoji tak 200 eur, takze to by asi nikto za tolko nesiel, ale tiez toto vidim ako jediny sposob to prezit, ako sa poznam, ja by som si pri vedomí vytrhla hadicu z krku a bolo by po vysetreni :)

cinkaa

Ahoj Lulu, dufam, ze si uzivas uzasny vikend s rodinkou. Velmi ma mrzi, co sa ti stalo s prvym malinkym, urcite si synceka uzivas o to viac.
Uz mam vysledky tej biopsie. Lekar volnym okom nevidel nic abnormalne, no zobral mi na rozbor tri vzorky z kazdej casti hornej traviacej sustavy. Vysledok - mam reflux, co sa videlo aj pri vysetreni na rontgene, ale aj gastritidu - slabsi zapal zaludka. Takze preto mavam taku palivu bolest, akoby mi to miesto niekto polial kyselinou. Zvlastne je to, ze na tu bolest mi pomaha, ked si lahnem na chrbat. Nie uplne vzdy, ale toto je jediny sposob ako zmiernit bolest. Cudne, nie? Dostala som na to tabletky na pozastavenie tvorby kyseliny v zaludku, ta mi tak "rozleptava" zaludok. Akurat, ze sa nesmu brat pocas tehotenstva, zajacice mali sice zdrave plody, ale neboli skusane na zenach, takze ked otehotniem, budem to musiet vysadit, ale podla mna nema zmysel sa teraz neliecit, ved ktovie, kedy sa zadari.
Ja som mala panicky strach z hadicky, ale ako sa ukazalo-zbytocny. Mala som to robene za anestezy, nie celkovej, ale necitila som nic, ani si nic nepamatam. Pristup personalu bol uzasny. Od pasa nahor som sa vyzliekla a dala som si nemocnicnu koselu, sestricka, co ma prijimala sa ma podrobne povyzvedala na anamnezu, potom ma ulozila na lozko, napojila na monitor tlaku a tepu, pichla mi do ruky tekutiny a zavolala manzela. Potom za nami prisiel lekar, potom anesteziologicka, potom sestricka, ktora asistovala lekarovi. Vsetci boli mili a rozpravali sa s nami, spytali sa, ci nemame ziadne otazky. Potom sme sa pobozkali s manzelom, isiel si sadnut do cakarne a po mna prisla sestricka s lekarom, odviezli ma na lozku do miestnosti, kde bolo sero, aby lekar dobre videl na monitor, este som zahlasila anesteziologicke, nech sa utvrdi, ze nic nebudem citit, ona na to, ze keby som nieco citila, nezaplatia jej. Potom som si lahla na lavy bok, lekar mi dal do ust naustok pripevneny k tvari gumickou, citila som, ako mi do zily zacala prusit tekutina, zavrela som oci a koniec. Zobudila som sa tam, kde som sa lucila s manzelom, sestricka akurat pozerala na pristroj, aky mam tlak, hned som sa s nou zacala rozpravat, spytala sa, aky napoj mi ma priniest a ci ma zavolat manzela. Tak ponho sla, posadila ma, vypila som dzus, odprevadila ma pred spital, nez manzel isiel pre auto, objala a sli sme domov. Super skusenost. Urcite ti odporucam ist na hadicku, je to vyborne vysetrenie, lebo takto sa mozu pozriet vsade a nabrat vzorky. Zisti si, kde ti to urobia humanne, nie ako masiari a budes ok!

Lulu2011

cinkaa - ahoj, dobre sa mame :) Ja som mala na obed zemlu s paradajkou, ale nevadi, ide vikend, to budem obedovat, lebo muz bez vareneho by neprezil, takze varene bude

tak 3 mesiace nie je taka doba, niekto sa snazi aj 2 roky, ja som mala 24 ked som rodila, prirodzene som babetko chcela, ale nesnazili sme sa, ja som si akurat nasla novu pracu, robila som asi tak 2 týždne, ci mesiac a otehotnela som, nahoda :) ale tesne predtým som prirodzene potratila, takze to bolo dost narocne, bala som sa, ze to dopadne rovnako, ale nastastie nebol ziadny problem

no take ukrutne bolesti mozu byt vredy, alebo nelieceny a premnozeny helicobakter, ja osm tierz bola objednana na gastro a vykaslala som sa na to, ja sa hadice bojim ako cert kriza, ale keby bolo nieco zle, uz by ti to povedali, ved cez hadicu a kameru vidia slznicu hned v akom je stave, nic ti nevraveli?

cinkaa

Ahoj Lulu, ako sa dnes mavate? Synacik je zdravy? Dufam, ze ty si dnes obedovala, aby si si neznicila zaludok! Ja som posledne roky mala raz za cas take palive bolesti nalavo od zaludka, v robote som aj 4-5 hodin nic nejedla, aj ked som bola priserne hladna, ale nemala som cas, o piti tekutin nemoze byt ani rec a ked som konecne dala vypoved, z nicoho nic ma potom doma premkla taka strasna zachvatova bolest, ze som len lezala a jajkala, manzel ma zobral na pohotovost. Urobili mi kadejake mozne testy od ultrazvuku cez magneticku rezonanciu, milion krvnych testov, vsetko negativne. Lekarka pred dvomi mediacmi spomenula hadicku zhora-endoskopiu, ale ja som sa na to pekne vybodla. Takze teraz mam tu palcivu bolest takmer denne a len sa bojim, ci nebude taka, ako vtedy, co som skoncila na morfiu. Konecne som sa odhodlala a bola na vysetreni, teraz cakam na vysledky biopsie.
Ponaucenie - nic nie je dolezitejsie ako zdravie a hlavne, ked zena nie je ok, tak cela domacnost v podstate pada na nos.

O tom malom mi hovoris priamo z duse. Snazime sa zatial tri mesiace, tento mesiac sme mali pauzu kvoli tomu vysetreniu. Ja som si nakupila ovulacne testy, pozorovala som sa, hocijake pichnutie v oblasti vajecnikov som brala ako signal, ze so mnou nie je nieco v poriadku, strasne ma to psychicky vycerpavalo. Tie ovulacne testy uz nastastie nemam, ale stale mam este niekolko lacnych tehotenskych testov, za cyklus som si robila aj 6. A najhorsie je navstevovanie snazilkovskych diskusnych for, to som na to myslela 24 hodin denne. Povedala som si, ze sa na to vykaslem, ked sa nechcem zblaznit a prirodu aj tak nedonutis... Ja som si to vobec nevychutnavala, ja som bola posadnuta. Je velmi zle cakat az pokym zena priserne chce. Takze musim polavit, lebo to nie je na nic dobre. Aj ty si dietatko tak velmi chcela?

Lulu2011

cinkaa - neboj sa ty nic, babatko bude :) len ti dam jednu radu, lebo vacsina bab, co dlho dieta nemali a zrazu chcu robi tu chybu, ze sa na to privelmi namota, meraju si BT, sleduju sa kazdu chvilu, na nic ine nemyslia, potom dostanu cyklus a padaju do depresie, to vsetko sposobi to, ze sa psychicky zablokuju a uz to nejde, potom podstupuju narocnu hormonalnu liecbu a umele oplodnenie, takze nadych a vydych a zaspavaj s tým, ze mas v naruci krasne babetko, psychika ja celkom vsemocna, len musime odbit negativne myslienky na okolo, vela by som rozpravat o xy pripadoch, ze to tak je, aj neplodnemu paru, co bol inak fyzicky ok sa dieta narodilo, lebo si povedala a dost strachu, ze nebude tehotna, predstavovala si, ze je a aj bola :)

verím, ze manzel ma zodpovednost, s vyskou platu urcite rastie

Lulu2011

ta3 - ano, to mas pravdu, ja si nedovolim povedat, ze zivot nema cenu, keby som zila ako nejaky domorodec na nejakom ostrove a netusila ani b o nejakom materialnom svete, tak som stastna :)))

cinkaa

Ste mladi, samozrejme, ze vas caka pekny zivot. Moja, dakujem ti za krasne slova. Vies, mat peniaze je sice dobre, ale to uz nikto nevidi, kolko prace a obety sa za tym skryva - manzel pracuje od vidim do nevidim a ma zodpovednost za desiatky ludi, ked sa nieco zbabre, samozrejme, ze je za to zodpovedny on. S tym babatkom - zober si, poniektore 30tnicky uz maju dve deti, ja na to nase prve stale cakam. Jedlo, oblecenie tu nestoja tak vela ako u vas, u nas je priserne drahe dobre vzdelanie, preto sme s dietatom cakali, nez sme si nasetrili. Teraz len dufam, ze sa nam podari uz coskoro, velmi po nom tuzim.