Magneticka rezonancia

Príspevok v téme: Magneticka rezonancia
mmilan7

Chcem sa spýtať,že kto môže odporučiť MR.Ja mám problém s krčnou chrbticou a po rehabilitacií sa mi stav zlepšil,ale to nie je ešte vyliečené.Je to v SR pravidlom,že skôr liečia a keď to nevyjde,tak zisťujú diagnózu?Ja sa už liečim asi pol roka a mal som veľmi zle stavy.Nebol som okrem vyš.u neurológa,ciev a u rehabilitačného lekára na žiadnom inom/RTG,MR atď./vyšetrení.Mám závraty a cítim bolesti v krčnej chrbtici.Iste uznáte,že pri tak úbohom socialnom systéme nemôžem si dovoliť ako živnostník tak dlho nerobiť a nechať sa bez riadnej diagnostiky utešovať,že je to lepšie.Už sa mi to 3X vrátilo.Môžem si síce aj individuálne MR zaplatiť,ale je to veľmi drahé.Ináč ju hradí celú ZP.Mám za to,že či sa lekári nesnažia aj keď bez efektu si najskôr z nešťastia druhých nahnať vlastný príjem.SR podpísala deklarácie LP,chartu práv pacientov atď.,kde sa tvrdí o rešpektovaní času chorého.Určite včasná,presná diagnostika má rozhodujúci vplyv na dlžku práceneschopnosti.Prosím Vás kde sa môžem domáhať MR keď nechcem už ďalej sa nechať bez presnej diagnostiky liečiť.Viem,že na to právo mám,ale ako to chodí v SR.

hildahil

Lexxa ako vlastne prebieha objednanie na magnetickú na nejakej súkromnej klinike? Prebieha to inak, ako keď človek ide na magnetickú s odporúčaním od lekára? Mohla by si mi to priblížiť? Možno budem musieť toto vyšetrenie podstúpiť a neviem kde by to bolo vhodné absolvovať :)

lexxa

Anička myslím, že každý si musí sám zvážiť na akom mieste priorít je pre neho zdravie. Ja som tiež potrebovala riešiť magnetickú a chcela som čo najskôr vedieť ako na tom som, si nemám nejaký problém, tak som si vybavovala magnetickú na súkromnej klinike. A stálo mi to za to. Výsledky som mala skôr ako niekde inde by som vôbec termín dostala ;)

anicka89

Sg na jeho mieste by som v prvom rade riešila magnetickú rezonanciu mozgu a podľa výsledkov by som sa ďalej odrazila, že čo robiť. Akým smerom sa vydať. Myslím, že by bolo na mieste takto začať a nie len chodiť, blúdiť a pritom nič nevyriešiť. To je utópia. Keď chce zistiť svoj problém, tak je potrebné začať pre to niečo robiť.

sg

On totiz nevie presnu diagnozu, to by musel mat urobenu mag.rezonanciu celeho tela. Niektori robia, aj tak, ze na zaklade vysledkov z biorezonancie si daju urobit vysledky u lekara, zalezi, kto biorezonanciu robi, pisem z vlastnej skusenosti, pomaha, aj zapper, plazmovy generator, vyz.doplnky....

mat_ka

Sg, toto si mu dal, čo za radu prosím ťa? Toto sa s kvalitnou magnetickou rezonanciou a odborným popisom nedá ani len porovnať. Bolo by na mieste aby Peter obvolal viacero kliník, podotýkam súkromných, kde MRI robia a informoval sa.

Peterfk

Zapper urcite nie... to musis najprv vediet, akeho parazita mas. Okrem toho je to blbost podla mna. Ja potrebujem diagnostiku hlavne, aby to nasli, a dali mi davky a hlavne aby som im v praci v zivotopise mohol uviest co mi bolo, nie ze som bol par rokov len tak bez prace... a takisto potrebujem ZTP, preukaz tazko zdravotne postihnuteho, kedze to ma cez 50% invaliditity. A tak posledna nadej je pre mna MRI, kedze testy mi tie parazity nezachytili. Biorezonancia neviem co je, ja potrebujem scan od lekara, aby to potvrdili

s tou MRI to tam nieje ako pises, emdzej. Mozes to skusit obvolat a skusit si dat len tak urobit MRI...mne teda povedali v dost dlhom rozhovore, preco nie. Ani ked si vsetko zaplatis. Ak mi najdes kliniku, kde by to spravili, tak budem rad, ale podla mna jedine cez znamosti by ti to spravili,

sg

Peterfk, mohol by si skusit biorezonanciu, aj zapper, da sa kupit, aj lacnejsi, napr. na stranke www.ebay . co. uk zapper Dona Crofta...

emdzej

Navštevujete slovenské kúpeľné destinácie (podmienka) a chcete sa podeliť o svoju skúsenosť? Vyplňte prosím tento anonymný dotazník o lojalite kúpeľných klientov na Slovensku a pomôžte mi tým k finalizácií mojej diplomovej práce. :) Vyplnenie Vám potrvá maximálne 10 minút.
umbrela.mendelu.cz
Vám ochotným, ktorí ste si našli čas a vyplnili dotazník, veľmi pekne ďakujem.