Magneticka rezonancia

Príspevok v téme: Magneticka rezonancia
mmilan7

Chcem sa spýtať,že kto môže odporučiť MR.Ja mám problém s krčnou chrbticou a po rehabilitacií sa mi stav zlepšil,ale to nie je ešte vyliečené.Je to v SR pravidlom,že skôr liečia a keď to nevyjde,tak zisťujú diagnózu?Ja sa už liečim asi pol roka a mal som veľmi zle stavy.Nebol som okrem vyš.u neurológa,ciev a u rehabilitačného lekára na žiadnom inom/RTG,MR atď./vyšetrení.Mám závraty a cítim bolesti v krčnej chrbtici.Iste uznáte,že pri tak úbohom socialnom systéme nemôžem si dovoliť ako živnostník tak dlho nerobiť a nechať sa bez riadnej diagnostiky utešovať,že je to lepšie.Už sa mi to 3X vrátilo.Môžem si síce aj individuálne MR zaplatiť,ale je to veľmi drahé.Ináč ju hradí celú ZP.Mám za to,že či sa lekári nesnažia aj keď bez efektu si najskôr z nešťastia druhých nahnať vlastný príjem.SR podpísala deklarácie LP,chartu práv pacientov atď.,kde sa tvrdí o rešpektovaní času chorého.Určite včasná,presná diagnostika má rozhodujúci vplyv na dlžku práceneschopnosti.Prosím Vás kde sa môžem domáhať MR keď nechcem už ďalej sa nechať bez presnej diagnostiky liečiť.Viem,že na to právo mám,ale ako to chodí v SR.

hildahil

Áno, dovolala som sa tam, aj som im povedala, čo presne potrebujem aj prečo a všetko čo potrebovali vedieť. Mám už aj termín rezonancie, takže už aby nadišiel ten deň a najmä aby už boli výsledky, nech zbytočne nemusíme tŕpnuť, že čo a jako.

lexxa

Peter je to možno aj tým, že sa sleduješ viac ako si sa sledoval niekedy v minulosti. Alebo niečo podobné. Nehovorím, že sa mýliš, len hovorím, že nemusí to byť celkom tak ako očakávaš. Osobne by som sa snažila hľadať fakt možnosti jak magnetickú podstúpiť. V prvom rade by som začala MRI mozgu.

anicka89

hildahil ako si pokročila, termín si si vybavila, dovolala si sa tam? Nemala by si nejako dlho tam čakať, ak teda si sa nakontaktovala na Spinn, kde som ja toto vyšetrenie podstúpila. Ja keď som to riešila, tak ako som už aj dávnejšie písala, zavolala som si dohodli sme sa a bolo to vybavené potom sa už len na vyšetrenie dostaviť a počkať si na výsledky. Aj keď práve to čakanie na výsledky sa aspoň teda mne zdalo ako večnosť, ale to z dôvodu, že som bola nedočkavá, že som čo najskôr chcela vedieť výsledky :)

hildahil

Eimi pozerala som si tú kliniku to je v Ružomberku teda ak dobre pozerám. Ďakujem za rady, skúsim sa informovať, že ako je to tam teda s termínmi teraz a čo všetko vlastne potrebujú aby som sa tam dostala aby mi MRI mohli urobiť. Dúfam, že to vybavím. Poobede im skúsim zavolať, snáď sa dovolám.

peterfk

Gima, este jedna vec. Ak to niesu parazity, preco sa mi to takto nehybalo, aj pred 5 rokmi, alebo v detstve? Ved cely zivot mam predsa tie iste svaly.

peterfk

Ako vies, ze clovek neciti parazity? Podla mna, kedze sa hybu, daju sa ucitit, hlavne ak ich je vela.
Dalsia blbost je, ze sa nehybu, ked zomieraju casto sa mikaju, alebo sklbu, ci ako to nazvat. Mozem ti ukazat videa, na ktorych to vidno, ze vedia robit aj prudke pohyby. Samozrejme, ze to mozes ucitit, a pokial mas cele telo napadnute parazitmi, tak sa to da ucitit. Svaly sa hybu inym sposobom, mal som aj tiky, aj svalove krce, a viem to rozlisit, kedze som vela sportoval, aj posiloval. Som clovek ktory ma rad sport a vzdy rad cvicil, a teraz nevladzem ani poriadne vyliezt z postele, maximalne tak chodit ako 70 rocny dedko. Mal som rad pohyb a sport, cvicieval som pravidelne. Teraz nevladzem vyliezt ani 4 poschodia bez toho, aby som nefucal.

Navyse, ked sa hybu na miestach, kde nic ine nemoze byt, naprikald vnutri peceni asi tazko budu svaly, ze? Ked sa tam nieco "trhne" tak asi viem, co to jedine moze byt. A ako vravim, ak hladujes, prezradia sa, lebo telo ma silnejsiu imunitu ked hladujes, a zacne ich riesit. Ak ich mas vela, tak to pocitis.

Gima

Jediné, čo sa vo vás ako športovcovi môže hýbať sú svaly. Pokiaľ ide o parazitov tie človek necíti. Ak máte počas trenovania, pocit trasúcich svalov respektive chvenie je to len dobre. Sportovcom sa to stáva a znamená tože vaše svaly začínajú spolupracovať na kondícii. Po čase to prejde. Môžete na zvýšenie imunity užívať cesnak, chren, pažítku ako čaj alebo brať iné ovocie. Pomáha aj zelenina či sušené ovocie. Ak zotrváte v pravidelnom cvičení, ten tras prestane.

peterfk

sg, diky za radu, ale to je pridrahe, mne neschvalili davky, navyse to je prave spominana biorezonancia, ta mi je na nic, to oficialna medicina nebere. Keby ze mam peniaze, tak sa vyliecim sam, proste pijem kazdy den ananasovu stavu, papaju, a vsetko mozne, ale to ide do penazi, ja nemam ani cent, vsetko si musim poziciavat, a hmotnu nudzu mi chcu zobrat. Musim sa z toho dostat sam a zadarmo, alebo len za minimum penazi, co mi ostava.

anicka89

eimi tiež si myslím, že na tom nie je nič nejaké komplikované a všetko sa to dá v pohode vybaviť, len sa treba na to odhodlať, lebo ja som tiež dlho bola taký bojko čo sa týka zmien lekárov, ale tak robíme to všetko pre seba a pre svoje zdravie a preto myslím, že sa odhodlať proste treba :)