sestry (švagriné)našich priateľov....

Príspevok v téme: sestry (švagriné)našich priateľov....
Questions

Ahojte.
Chcela by som vedieť ako vychádzate so sestrami svojich priateľov, či manželov.
Mohli by sa vyjadriť aj "sestry" ako vnímajú priateľky či manželky svojich bratov.
Dosť ma táto problematika zaujíma, pretože rada by som aspoň ako-tak dobre vychádzala so sestrou môjho priateľa ale - kde je nenávisť- tam lásku nehľadaj.
Prečo sestry na bratov žiarlia? prečo nazývajú svojho brata a seba ako nerozlučnú dvojicu? prečo dieťa "sestry" je automaticky dieťa jej brata?
Ja mám brata aj sestru ale takéto problémy nemáme. Oni nechávajú žiť mňa môj život a ja ich život im.

HenrietkaFlower

Snúbenec má 2 sestry a veľmi s nimi nevychádzam.. lebo hlavne jedna z nich má životný štýl ktorý sa vôbec nezhoduje s mojím, čiže ani spoločných tém nemáme veľa. Akurát dnes som sem tiež napísala tému ktorá sa tohto týka: forum.zdravie.sk

Matyo

Briana1234
problém č. 1 - fyzicky ťa napadol,
problém č. 2 - nezastal sa ťa pred matkou a sestrou, tzn. ony sú pre neho dôležitejšie ako ty!

Medzi ním a jeho matkou a sestrou je pravdepodobne nezdravý patologický vzťah, nejde o tom, že si z iného konca Slovenska, ony mu zničia vzťah aj keby si našiel ženu z rovnakého konca, našli by si inú výhovorku. Riešenie je iba jedno, buď on pochopí, že jeho matka a sestra sú na neho nezdravo naviazaná a urobí si s nimi poriadok alebo rozchod....

mylady

skor by som riešila ze ta udrel ako jeho sestru. nechápem ze riesis ju a nie toho uboziaka ktorého nazyvas priatelom. teraz si budu dovolovat este viac kedze si im dala najavo ze sa nechas obtlkat. ja by som o takeho ani bicykel neoprela. Toto nie je dovod na facku ale na zamyslenie preco je on. s tebou ked ťa fackujem. moc ucty k tebe nema, popremyslaj preco mu dovolis aby sa k tebe tak choval. alebo ked mas slabosť na bulov tak sa tu nestazuj a vytrp kravu-sestru. a ano, muzi nedajú na svoje rozmaznane sestricky dopustit, ja som sa kvoli takej s muzom rozviedla a nic lepsie som urobiť ani nemohla.

Briana1234

Áno mate pravdu ale ja už ďalej nevládzem. .. Je to dosť smutné a blbé ze riešia z akej lokality pochádzam... Nič sa im nepáči stále som len pre nich nula len ma podceňujú a priateľ ten dá vždy pravdu jeho segre a matke ja mam male slovo vždy sa hádame... Kvôli tomu už to za šlo aj tak ze ma udrel kvôli tomu ze som si otvorila ústa na jeho sestru ale tak myslím si ze nikomu by sa nepáčilo keby vás podceňuje pred jej rodinou že ona je volaco viacej.... Niekedy je to uz aj na psychiku stále ma z niečoho podozrievajú... Len ze snimi sa nedá normálne sadnúť a porozprávať o tom som stoho zúfalá trápi ma to ze ma nechcú prijať medzi seba všetko robia len tak akože na oko aby sa nepovedalo....

madgala

ak si necha svokra ujst svadbu svojho syna len preto, ze si zo zapadu a nie z vychodu tak jediny kto to bude potom lutovat bude ona. nerieste to, ved aj tak sa nebudete vidat casto

swistica

Briana -to ci to mas ukoncit, nezalezi od vztahu ty vs. svokra, svagrina, ake od vztahu ty - partner. Ak je s partnerom vsetko v poriadku a pri problemoch s rodinou sa postavi na tvoju stranu, je to ok. Navyse predpokladam, ze zit by ste zili na zapade, takze s jeho rodinou sa budes stretat mozno tak 4x do roka.

Briana1234

Ahojte viem že to sem nepatrí ale som stoho
už zúfalá... Pochádzam zo Záhoria a Priateľ z Východu... Sme spolu už 2 roky lenže problém je taky ze moja svokra a švagriná ma nenávidia kvôli tomu ze nenašiel si Východniarku moc mi to dávajú pocítiť ci na rodinných oslavách alebo keď ideme na návštevu sú obe ku mne také odmerane.. Moja rodina priateľa prijala bez problémov neriešia odkiaľ je...chceme s priateľom urobiť svadbu lenže keď sa to do počula svokra povedala ze ta mi ani na svadbu nepríde ja priateľa milujem... Prosím vás o radu co by ste robili na mojom mieste je to najlepšie ukončiť ma podľa vás takýto vzťah význam ďakujem za každú odpoveď

ivana45

Questions, ja osobne s tym nemam tazkosti, skor naopak, ale je mi znamy tento jav.
Nedovera, napatie, sutazivost, komplexy, snad ziarlivost, zavist, niekedy vystupnovana do nenavisti... Uz som nad tym premyslala. Ze by to bola sutaz o priazen rodicov ? Ze by to bola akasi aktivna obrana pred ziadostami o pomoc ? Ze by to bola obrana svorky pre cudzou samicou, strach, ze bude chciet menit ich rodinne zvyklosti.. fakt neviem.
Ak sa sestra tvojho priatela sprava odmietavo, vela s tym nenarobis. Ja by som sa jej proste vyhybala. Slusne. A ked je nevyhnutne byt spolu, tak by som zmobilizovala zdvorilost, vludnost a nevnucovala by som sa a bola by som maximalne pasivna a ticha. Proste by som minimalizovala kontakt. Ak ona nepraje vasmu vztahu, treba asi pocitat aj s tym, ze ho bude nenapadne skor rozvracat nez utuzovat.