Priateľova/ manželova rodina a vzťahy s nimi

Príspevok v téme: Priateľova/ manželova rodina a vzťahy s nimi
HenrietkaFlower

Milé ženské osadenstvo. Môj príspevok sa bude týkať snúbencovej rodiny a pevne verím že tu nájdem ochotu poradiť/poskynúť názor a teda uistiť sa, čo by bolo možno dobré podniknúť alebo to nechať radšej tak... So snúbencom sme spolu vyše 6 rokov, žijeme spolu a o č mesiace sa ideme brať. Snúbenec má dve sestry (mladšia má 21 a staršia od neho má 29). V úvode to boli fajn baby s ktorými bola zábava, samozrejme ako stále som sa ku nim chovala slušne, veď predsa je to blízka rodina môjho vyvoleného. Ako roky išli, my sme sa "rozhýbali"- kúpili sme si byt, spoločné auto atď. Sestry bývajú v rovnakom meste a práve toto je viac na škodu ako na osoh. Tá mladšsia sa ešte ako-tak dokáže o seba sama postarať, ale čo sa tej staršej týka, je to jedna nezodpovedná, ľahkovážna, lenivá osoba pre ktorú je život gombička a ktorá vždy mala na všetko ľudí a za sebou vždy niekoho, kto jej hasil problémz alebo ju ťahal z nepríjemností. Vadí mi, že má skoro 30 ale býva v podnájmoch, mala pár priateľov na krátko, akoby len na srandu a nič vážne, život bohémsky, taxíky a žúrky nonstop. Môj ochotný snúbenec ju obskakuje- je závislá na našom aute a vždy ju musíme brávať keď ideme ku ich rodičom napríklad. Sťahoval ju od jej psycho bývalého a ona ešte povie že jej to bolo málo, že jej mal preniesť úplne všetky veci a že od neho (snúbenec je od nej mladší) čakala že sa jej zastane a ako hrdina ju sám oslobodí z pazúrov zle zvoleného (už asi štvrtého) frajera. Vadí mi že všade príde a nerobí nič, ku robote posiela tú mladšiu sestru ktorá ako jej poslík urobí všetko a ešte ju skoro 30tničku obskakuje. Snúbenec to nevidi a bojím sa že jej bohémsky životný trend bude ďalej pokračovať. Keď budeme mať deti, on stále bude riešit ju a ratovať ju. Zlé je aj to že tá mladšia je šikovná a sama o sebe o dosť schopnejšia ako tá staršia, keďže ale spolu trávia veľa času, mladšia navyká jej životnej filozofii. Ďakujem ak to niekto dočítal až sem... prosím vás čo si myslíte, mám jej niečo povedať? alebo mám snúbencovi niečo povedať? nechcem si nikoho pohádať ale toto mi príde už trochu moc. Ona povie že je dospelá na žitie s frajermi, na žúrky, na fajčenie, ale nieje dospelá postarať sa o seba, nebyť odkázana na mladšieho brata (ja by som sa hanbila) a nieje dospelá si veci riešiť sama, urobiť si konečne vodičák atď. Čo by ste robili na mojom mieste vy? Vďaka za názory

HenrietkaFlower

Ďakujem vám veľmi za príspevky a myšlienky. Petronneta chápem ťa, v každej rodine je niečo samozrejme. Ja súrodencov žiaľ nemám čiže tam nemá čo nastať. avšak proste celkovo ak vidíš že niekto žije nesprávne (v jeho očiach je to správne ale z celkového hľadiska viac škodí svojej rodine so svojou lenivosťou, ako pomáha), si myslím že treba toho človeka upraviť. Pokiaľ niekto niečo robí zle a nikto ho na to neupozorní, bude si stále myslieť že je to vlastne ok a bude v tom pokračovať.....
Ivettka, Janka a llnzzda - mám rovnaký názor. všetko je to o komunikácii. lenže mne je ešte teraz trápne až nepríjemné povedať o tom snúbencovi. Všetko má svoje medze, ale keď naozaj vidím že on jej napríklad siahodlho a ľúbezne gratuluje ku sviatku a pozýva ju na párty ku nám a ona mu na to odpíše len že OK, asi to nieje v poriadku. Ona má naozaj iné priority v živote, nešettrí si fin. rezervu, žije pre žúrky s kamarátmi a keď jej niečo treba preniesť,previezť,vybaviť,zohnať, tak má na to rodinných príslušníkov. Keď pozriem na seba že som mladšia, mám auto, viem sa obracať a postarať sa o seba, nežobroním o odvozy hore dolu.... jednoducho nechápem ako sa skoro 30r. slečna može takto chovať...

Jana Lukacova

HenrietkaFlower:

Všetko závisí od toho, do akej miery je správanie Vášho snúbenca k svojej sestre problémom a zasahuje vám do vzťahu. Jeho sestru nezmeníte, ak je spokojná ako žije (môžete jej byť len podporou, ak by chcela v budúcnosti svoj život zmeniť). Ak Vás to vytáča, potrebujete sa vyventilovať (prejaviť hnev, ktorý cítite), aby ste obnovila svoj pokoj a potom sa s priateľom porozprávala o tom, že neustálym zachraňovaním svojej sestry jej nepomáha, práve naopak a má to dopad aj na váš vzťah..

Ako uviedla Ivettka84, väčšinou pri narodení vlastného dieťaťa súrodenci – ochrancovia zvyknú naplno precitnúť do reality a určia hranice odtiaľ-potiaľ, keďže je tu v prvom rade ich malé bezbranné dieťa, ktoré potrebuje ochranu a starostlivosť viac ako nezodpovedný súrodenec.

Ivettka84

Mam podobnu skusenost, az niekolko rokov po svadbe ked uz som patrila do rodiny, som sa manzela opytala ze dokedy aj on chce podporovat nesamostatnu sestru.... prislo nase prve dieta a svagrina sa kusok stiahla, manzel sa s nou porozpraval a zrazu bola sebestacnejsia

petronneta

v každom vzťahu v tých rodinných súvislostiach existuje čierna ovca, či ovce. Ani Tvoja rodina nie je bezchybná a ak je, nevieš, aká bude neskôr. Nevieš, či napríklad niektorý rodič ako starý človek nebude robiť niečo nepríjemné, a možno Ti na to manžel povie niečo nepekné....a Ty sa budeš cítiť dotknutá.
Nerieš tak jeho sestru. Nedaj sa vyviesť z miery ich vzťahom a jej životom. Nehovor o nej nepekne pred priateľom. Je to jeho sestra, a má pocit, že ju treba ochraňovať.

chlap16

Porozprávaj sa o tom so snúbencom. Si hrozná chudera že si necháš skákať po hlave už pred svadbou. Taxík je lacnejší ako vlastné auto ak sa používa obas.