Sumamed

Kýčera

V tom prípade nesieš brať ani to druhé, aj tam si mala reakciu. Na papierik si zapíš lieky, na kt. si mala aler.reakciu, prilož ku kartič. poistenca, vždy informuj a kontroluj lekára! U obvodného žiadaj zápis priamo na kartu! A za uši si zapíš, že nestačí vedieť len názov lieku, ale jej hlavnú zložku, pretože tá istá látka, kt. spustila alergickú reakciu sa môže nachádzať aj v lieku s iným názvom. Aby si rozumela, ak máš alergiu na acylpirín, kt. u astmatikov vyvoláva záchvat až anafylaktický šok, máš vlastne alergiu na jeho hlavnú zložku- kyselinu acetylsalicylovú, kt. obsahujú aj lieky s názvom Aspirín,...Takže si DÁVAJ veľmi veľký POZOR , máš liekovú alergiu! A propos, čo to do Teba pchali, veď si mala reakciu aj na tú "ich liečbu", ďakuj pánu bohu, že si to prežila.

knaja

No mne tiež Sumamed zavaril. Kožná mi ho predpísala s tým, že nikdy som nemala alergiu na lieky a musela som ísť hneď na chirurgiu ukázať hnisavú hrču vo vlasoch-ateróm a kým mi kázala prísť za 30 min. aj s lokálkou kvôli chir. zákroku, už som mala dosť opuchnutú tvár, hneď mi dala Dithiaden, ale doma teplota 38C a zimnica a opuch čoraz horší, tak večer pohotovosť, injekcia Hydrocortisonu a aj Dithiadenu+ Omarit na alergiu, ale v noci som už nevidela na jedno oko, doobeda moja lekárka mi prišla ďalšiu dávku pichnúť a že mám veľa piť, aby sa to vyplavilo a za pár dní mapovitý výsyp po tvári, rukách, bruchu aj malý na nohách a zas ku kožnej a injekcia Dexonu či ako sa nazýva ten liek a masť..no ani ten zákrok nebol taký vážny ako tá alergická reakcia. Jediné šťastie, že som si tbl dala ešte pred chirurgiou a lekárka mi hneď dala lieky, ktožvie, ako by to dopadlo, keby som prišla domov a tam si atb dala. Je pravda, že aj Erytromycín je podobné atb Sumamedu?? Raz v živote som ho brala a veľmi som z neho vracala. Ďakujem!

Kýčera

Ospravedlňujem sa,berie sa buď 1 hodinu pred a l e b o 2 po jedle! Sú antibiotiká, pri ktorých sa berie B-komplex. Ale probiotiká nezabraňujú alergickým prejavom, dokonca môžete mať aj také reakcie, kt. nie sú uvedené.

Kýčera

Dávajte si dobrý pozor pri užívaní liekov, pýtajte sa lekára, č í t a j t e príbalové letáčiky pozorne, neodhadzuje ich. Dôležitý je aj spôsob aplikácie a tekutiny. Sumamed je širokospektrálne antibiotikum,kt. obsahuje látku azitromycín a pod týmto názvom už dostať rovnako účinné generikum/menší príplatok/.Ak ma pamäť neklame, užíva sa 1 hodinu pred a 2 po jedle.Ak dostanete 2 balenia/nie vždy sú potrebné/, musíte dodržať týždňovú prestávku.Dobrý je preto,že ho beriete len pár dní,a tým menej zaťažuje telo. Ale čo je dobré pre jedného, môže škodiť inému.Ak sa u vás objavia nežiadúce účinky, je to dôvod na o k a m ž i t é prerušenie liečby/začervenanie,vyrážky,svrbenie, opuchy, pískanie, vracanie, hnačky,../-je to a l e r g i c k á reakcia. Mohlo by to mať aj fatálne následky, preto berte lieky len v odôvodnených prípadoch, na vírusy-NIE!

Acei

ahojte tak 4 dni dozadu ma bolelo a mal som hrdlo spuchnute tak ze som uz nevedel takmer ani prehlatat. Doktorka mi predpisala Sumamed myslim ze po prvy krat. Dnes je to treti den a a dal som si poslednu tabletku. Uz po prvej prislo rapidne zlepsenie a verim ze zajtra teda po tretej budem uplne ok. A to som zial nemohol ani dola lezat ale bol som v praci. Tieto antibiotika su vyborne a som velmi rad ze mi ich dala a ja som sa dal rychlo do poriadku.SAmozrejme netreba zabudat na probiotika inak by mohli nastat zaludocne problemi, mna vsak obisli a nemam ziadne neziaduce ucinky len pozitivne. Vrelo doporucujem.

xatan

ahoj,
so sumamedom som nemal problém, tri tabletky za tri dni, bez probiotik a po troch dňoch bolo po probléme. je to silný a účinný liek. určite si ho netreba pchať do prázdneho žalúdka!
ale ak tieto antb nezvládne tvoj žalúdok, neber, zavolaj lekárke, nech ti dá niečo iné.

ebi77

mizuzka

z tvojho príspevku ty ani zďaleka netušíš ako fungujú antibiotiká, čo je veľmi zlé

sú rôzne druhy antibiotík, sú širokospektrálne a sú ktoré zaberajú len na niektorý druh baktérií..

širokospektrálne, znamená že zaberajú na viacej druhov baktérií...

ale nejdem sa púšťať do debaty, že prečo v niektorých prípadoch sú širokospektrálne antibiotiká väčšou hrozbou ako tie druhé

ale v jednom máš pravdu, treba ich vedieť podávať..

mizuzka

Milé dámy, treba sa naučiť že antibiotiká sa v dnešnej dobe užívajú spolu s probiotikami aby nevznikali žalúdočné problémy ako hnačky a zvracanie.

Môj syn, užíval toto antibiotikum ako polročný a začal hnačkovať. No po podaní probiotika NUTROLIN B, sa nežiaduce účinky stratili a antibiotikum zabralo.
Dnes môžem potvrdiť že je to asi jedno z najlepších antibiotík.
Práve je chorý a dr. už na ňom vyskúšala čokoľvek a najlepšie sa osvedčil spomínaný sumamed.
Treba len vedieť ako a s čim ho podávať.

Anton Smatan

treba trocha pribrat. niet divu ked dnes je priemerna zena kost a koza, ze s nou zamava podobne svinstvo v tak strasnej miere. viac hmoty tlmi ucinok, pripadne brat nizsie davky, prediskutovat s lekarom...