Bolest pecene...

Príspevok v téme: Bolest pecene...
yaRRo

caute vsetci.mam taky dost velky problem.asi tri mesiace som uzival lieky s vysokym obsahom niacinu plus alkohol atd.pred mesiacom som bol na testoch a mal som mierne zvysene testy.lenze teraz ma pecen zacala doslova boliet a citim ju.bojim sa aby sa nieco vazne nestalo a neposkodil si ju.zacal som brat tabletky na reg a ochranu pecene.skuste mi niekto prosim vas nieco poradit.vrela vdaka.

RNG

Anka, modriny su z krehkych ciev. Spruznit sa daju jedenim hodne zelenin a ovocias vysokym obsahom antioxidantov.
Najvyssie su mrkva,cucoriedky, maliny cierne ribezle.
Z doplnkov najsilnejsi je vytazok z hroznovych semien(100 mg denne, 95% ) a vytazok zo zeleneho caju(600-900 mg, 40-60% polyfenolov).
Aj vitaminy A,C,E su antioxidanty, ale slabsie.
Z inych treba spomenut univerzalny regeneracny antioxidant alfa lipoicku kyselinu(200-600 mg denne)

RNG

Janka, ked sa necitis dobre a v moci ti nenasli bakterie, mozes mat viralnu nakazu(a to mame vzdy vsetci...)ktora to sposobuje.
Tema imunity na virusy bola spomenuta viackrat(napr v fore na hpv atd)
Ak sa chces zabezpecit proti roznym nakazam, vcitane virusovych, odporucil by som ti brar extrakt z olivovych listov 3x1 gram.
A samozrejme davku dobrych probiotik par dni po sebe, aby si si zabezpecila spravnu crevnu floru, ktora ti vyrobi hromadu vitaminov a obrannych latok pre telo.
Neber probiotika spolu s antimikrobialnymi prostriedkami, daj medzi ne pauzu aspon 3-4 hodiny v kazdom smere

RNG

Tema pecen uz bezala, je tam plno navodov na detoxifikaciu(odmorenie, tolko si este pamatam zo slovenciny)aj regeneraciu z rozlicnych dovodov poskodenia.
Spomeniem to este raz pre tych, komu sa leni hladat
Protokol Dr. Berksona:
sylimarin(900 mg)
alfa lipoicka kyselina(600 mg)
selen(400 mcg, selenove kvasnice)
Na mensie odmorenie staci polovicna davka 2-3 tyzdne.
Na serioznu regeneraciu(otravy,hepatitidy, cirhoza)treba brat tento protokol mesiace.
Na odtucnenie pecene pracuje dobre
Calcium D Glucarate, 2x500 mg denne.

Ciastocne pomocne su vitamin C,D,E a vytazok z korenov pupavy, ktory riedi a stimuluje zlc, ale ani zdaleka tak dobre, ako sylimarin(z ostropestreca marianskeho=vysoky bodliak, bezna burina)

janka

Dobry deň, asi 2 tyždne dozadu ma pri močení bolela močová trubica.Myslela som že som niekde prechladla a ze mam zápal močových ciest.Po chvíli to ale prestalo a tak som bola tie 2 týždne v pohode a nevenovala som tomu pozornosť.Teraz mi stúpla teplota na cca 37,5-38'C a dosť intezívne ma bolí v pravom boku, potím sa.Keď si dam nejaký liek na utlmenie bolesti tak ďalej bolesť necítim.Zašla som s týmto problémom k lekárke s podozrením na už spomínaný zápal močových ciest.Odobrala mi moč a povedala že je to čisté a že tam zápal určite nie je.Cítim sa malátna.Môžete mi prosím poradiť o čo by mohlo v tomto prípade ísť?Môže ísť v mojom prípade o infekčnú mononukleózu kedže mám práve bolesť v pravom boku?Ďakujem.

anka

mam problemi spečenou rad si vypijem niekedy až prehnane robia sa mi velke modriny po tele može to bit sposobene cirhozou pečene prosim o odpoved dakujem je to zo mnou zle pisem to za exmanžela je silny alkoholik

anka

mam problemy zo žaludkom bola som aj na gastoskopii a aj nakolnoskopiivšetko je v poriadku a ja krče stale dostavam čo mam ešte absolvovat ake vysetrenie alebo ako to liečit prosim poradte mi dakujem

Jozino

Yarro, pečeň nebolí.Nemá nervové zakončenia. Ak tam však cítiš bolesť pohmatom, je zle, treba navštíviť lekára, no zvyčajne to nie je pečeň...

Dada S

Na detoxikáciu pečene je veľmi dobrý prírodný prípravok LKVB6, ktorý nájdeš na nete -odkaz odstránený-