Môže byť časte pitie bylinných čajov zdraviu skodlivé?

Príspevok v téme: Môže byť časte pitie bylinných čajov zdraviu skodlivé?
Genesis

osobne pijem strasne vela bylinnych cajov typu (žihlava, rumancek, cakanka, mysi chvost, roibos, zeleny caj, mate, zlatobyl, lapacho, catuaba, echinacea, smilax, fenykel, damiana, gotu kola atd atd.)

v podstate vodu ani nepijem ... vzdy si malu cajovu lyzicku caju hodim do 0,7 l vody a pijem vlastne len caje s tym ze ich striedam aby som nepil stale to iste.

chcel by som ale vediet ci by to mohlo byt skodlive na organizmus a ked aj ano tak najlepsie s dovodnenim :)

Jessi_1111

z nadpisu som mala v plane napisat ze nie ale ked som i precitala ostatne pisem ano. ked vodu vobec nepijes to je velmi zle! NIe však horšie ako sladené malinoky a pod. sladke malinovky a pod. no a ak to nepojde tak skus na zacitku len striedat ovocny, bylinný mätový (no ved mäta je predsa ved bylina)... no a postupne prejdi na to 3-5 šaláok denne čaju viac nie a dodrzuj odporucane davkovanie na obaloch čajov! papa ale nie je to nejaky extra velky problem, a mozno postaci nasilu si napustit pohar vody do pohara a (nasilu) ho vypit. papa

doubledog

ano, moze to byt skodlive.
niektore byliny obsahuju latky, ktore sa nemaju konzumovat dlhodobo.
plus je tam riziko kombinacie.

ale niektore mozno pit aj dlhodobo, takze ti neostava nic ine, len si to podrobne nastudovat.

ale take pomocne opatrenie:
vyber si len par cajov, ktore pijes v jednom obdobi, po nejakom obdobi (dva - tri mesiace) ich vymen za ine.