Depresia

anjelik

Pre J111
Zaujal ma tvoj príspevok o hlasoch v hlave. Môžeš mi veriť a nemusíš, ale príčinou toho, že počuješ hlasy si ty sám. Najjednoduchšie by sa to dalo opísať asi ako vyladenie rádia na určitú frekvenciu. Ak ty nie si vyladený na tento svet a jeho energetiku, myslím tým vlnenie, vyladíš sa na iný svet, A potom počuješ, čo počuješ. Nižšie svety sú energeticky nižšie a ty, ak si v depresii, znamená to u teba pokles sily, energie. preto sa ti to darí. Nie je to psychická porucha, nie si žiadny magor, iba si momentálne zoslabnutý. Lieky to samozrejme utlmia, pretože ovplyvňujú chemicky mozog.

---

Mimulus - v pohode napísal si ako si to vedel a cítil.
a pravda ....presne sa potvrdilo to čo si písal...rodina ťa pochopí najmenej.hmmmm ale zase som zostala prekvapená z kamarátky. v piatok sme sa zase o tom rozprávali (vo štvrtok sa asi zle vyspala).

Mimulus

gemerka si naozaj presvedčená, že brať tabletky je tou jedinou liečbou? Pýtam sa preto, pretože ja tabletky určite jesť nebudem - aspoň teda zatiaľ nie. A čo psychoterapie, psychológovia a rozhovory s nimi - nepomáha to? Prečo som to doteraz dokázal zvládnuť bez liečby už 14 rokov??? A žijem v podstate normálny život? Možno predsa len mám v niečom pravdu aj keď stále sa obraciate na lekárov. Neviem možno sa mýlim ale ak to niekomu naozaj pomohlo tak prečo nie :) Tebe pomáhal priateľ, lenže ty si mu povedala pravdu ale čo ak to všetko tajím už 14 rokov - ako to mám spraviť ak o tom ten partner predtým nechcel počuť. Čo ak tuším že reakcia okolia nebude dobrá. Zatiaľ mi 6 zmysel funguje a ešte som sa nikdy v živote nemýlil. Viem, že každý urobí občas nejakú chybu ale v zásadných veciach som si úplne istý tým čo robím. Čo ak okolie po 14 rokoch nepochopí, že sa trápim a že som v podstate úplne iný typ človeka???
J111 čo sa týka psychózy tak to Ti asi nepomôžem.

J111

Mal niekto z vas aj taku depresiu, ze obcas pocul hlasy? Mne antidepresiva super zaberaju, ale to sa neda povedat o antipsychotikach, ktore su mojim hlavnym liekom? Je to na nervy ani nevediet, co mi vlastne je. Ale psychicke diagnozy sa stanovuju asi velmi tazko.
Len sa ma nepytajte na to, co mi tie hlasy hovoria, lebo mna osobne to vobec nezaujima.

gemerka

ja som mala tiež depresiu. A chcela som sa aj zabiť, utopiť sa.

Ale už mi je dobre super, užívam antidepresiva.

Tieseň, úzkosť, samota, nedôvera, spomienky a nechce sa ty žiť. Priateľ pri mne stál a pomáhal mi.

Musí sa to liečiť.

Mimulus

Prepáč, veľmi sa Ti ospravedlňujem ak som to napísal necitlivo. Ale ja sám nedokážem pomôcť ani sám sebe a preto som tu. Na tomto fóre sú skvelí ľudia, ktorí majú za sebou veľa bolesti, útrap a strachu. Veľa citlivých ľudí ktorí Ti radi poradia a možno aj pomôžu. Nehovorím že tu nájdeš priateľov ale sme tu a ak sa nemáš komu vyrozprávať tak skús písať sem, možno Ti to aspoň trošku pomôže presne tak ako mne. Možno Ti nedokážem pomôcť ale čokoľvek Ťa bude trápiť sme tu viacerí a vždy Ti niekto z nás poradí alebo odpovie. Poviem Ti len jednu vetu NEVZDÁVAJ SA :)

Mimulus

Čo Ti mám na toto povedať? Neviem naozaj Ti neviem na toto odpovedať, pretože mám toho za sebou až príliš veľa ale poviem Ti len jedno. Takí ľudia naozaj existujú a je len na Tebe či si skutočne dobre vyberieš, či naozaj dobre vycítiš, že ten človek za to stojí.... Pozri prišiel som už o niekoľkých priateľov a svojím spôsobom ma nepodržal žiadny z nich ale milujem ich a ak by niekedy niečo potrebovali som tu vždy len pre nich. jednoducho depresívneho človeka nedokáže žiadny zdravý človek pochopiť ale na tých ľudí sa nikdy nemôžem zato hnevať a viem že sú to skvelí ľudia za ktorých by som bez váhania položil život. Možno hlúposť ale potrebuješ aspoň jediného takého človeka pri sebe!

---

milovať a dať živto by som dokázala a dokážem jedine za svojho syna , takže nie je to priateľka na život a na smrť