Ako sa vyrovnat so smrtou zvierata

Príspevok v téme: Ako sa vyrovnat so smrtou zvierata
lubissa

Bolo mi viac než ktorýkolvek clovek. Keby ju prejde auto, alebo umrie niak inak...bola otravena. do smrti budem mat vycitky, nepomohla som jej.stale som to odkladala. cele dva dni lezala, nevladala poriadne ani pit. prvy den som to nechala tak ze asi nieco spatne zjedla, obcas ju to tak chytilo ze proste chcela vycistit zaludok.vecer sa mi to uz nezdalo a dnes cez den to uz bolo strasne. len lezala, trocha sa posuvala, otazievali jej koncatiny a az poobede som sa rozhodla konat!!obvolala som vsetkych veterinarov v meste, vsetci dovolenky, vypate telefony. akurat jeden na pol osmu, druhy az rano alebo za priplatok 4OEur o osmej. tak som cakala a trpla cele tie hodiny vlieklo sa to. este sa islo o polhodinu skor co som to nemohla vydrzat...zomrela presne na schodoch pred ambulanciou. a vsetko je to moja vina.lebo som cakala.kvoli mne trpela.neprezijem to. uz ju neuvidim. nevladzem.

Perzan

Vies vravi sa kto nema rad zvierata nema rad ani ludi. Ja sucitim aj s ludmi luto mi je aj cudzich ludi ked vidim ako trpia som empaticky a citlivy clovek voci vsetkym zivym bytostiam kam patria aj zvierata. Pre niekoho je to len zviera, pre mna to bol plnohodnotny clen rodiny ale to ty nepochopis pretoze si duchom maly clovek a v podstate ta lutujem nevies o co prichadzas.

zdravyrozum1

Ked citam tuto temu aj mne je smutno ale z toho ze takto citlivy nevieme byt na druhého cloveka ale len na nejake zierata....

Perzan

V nedelu mi zomrel perzsky kocurik mal 16 rokov 4 mesiace dostal infark nikdy nemal ziadne zdravotne problemy. Neviem sa stym vyrovnat, strasne mi chyba vsade ho vidim. Placem vkuse s prestavkami hladam ho ocami po byte neviem sa stym zmierit ze uz tu nieje. Kazdy ma utesuje ze sa dozil krasneho veku ale aj tak, ved prave to ze stravil s nami v domacnosti 16 rokov bol clenom rodiny tak jeho strata velmi boli. Ako ste to zvladli za aku dobu to preboli? Ako sa stym vyrovnat?

Badynko

Pred stirmi dnami nas opustil nas milovany yoksir.zena isla ma prechadzlu zo psikom a z roho vybehol susedou polovnicky pes a zahrizol don ho a nechcel pustit uz bolo neskoro ked som pribehoh na pomoc nasmu milacikovi. Bolto strasny pohlad nato cely som bol od krvi rychlo sme isly doktorovi ale uz bolo neskoro moje posledne slova boly vydrz to vsetko bude ok ale on mi zomrel naruci. Srdce mi puka zanim bol to clen nasej rodiny.

Badynko

Pred stirmi dnami nas opustil nas milovany yoksir.zena isla ma prechadzlu zo psikom a z roho vybehol susedou polovnicky pes a zahrizol don ho a nechcel pustit uz bolo neskoro ked som pribehoh na pomoc nasmu milacikovi. Bolto strasny pohlad nato cely som bol od krvi rychlo sme isly doktorovi ale uz bolo neskoro moje posledne slova boly vydrz to vsetko bude ok ale on mi zomrel naruci. Srdce mi puka zanim bol to clen nasej rodiny.

ahjaj

Cyrko, Tvoj kocúrik okrem tej choroby prežil pekny kocuri život, ktorý mu bol poskytnuty tebou. Radím ti zaobstarať si druhého. Nenahradí, ale pomôže vysporiadať sa s potrebou dávať lásku a domov.

ahjaj

Sedliakov kôň je chorý a zverolekári hovori: ak nevstane ani o 3 dní, bude ho treba zabiť. Ošípaná to počuje a prihovára sa konovi: 'Nože vstaň, lebo bude zle.' ale kôň ďalej nevládne leží.
Druhý deň sa mu ústa roštenka ošípaná prihovára zas: "nože vstaň, lebo bude zle." ale kôň naďalej len nevládne leží. Na tretí deň začne ošípaná veľmi vazne: "keď nevstane ani dnes, zabijú ta." na čo sa kôň horko ťažko vzchopi, a postaví. Vidí to sedliak a radostné zvola: "sláva, v zdravé nám kôň, oslávime to a zabijem ošípanu."