Ako sa vyrovnat so smrtou zvierata

Príspevok v téme: Ako sa vyrovnat so smrtou zvierata
lubissa

Bolo mi viac než ktorýkolvek clovek. Keby ju prejde auto, alebo umrie niak inak...bola otravena. do smrti budem mat vycitky, nepomohla som jej.stale som to odkladala. cele dva dni lezala, nevladala poriadne ani pit. prvy den som to nechala tak ze asi nieco spatne zjedla, obcas ju to tak chytilo ze proste chcela vycistit zaludok.vecer sa mi to uz nezdalo a dnes cez den to uz bolo strasne. len lezala, trocha sa posuvala, otazievali jej koncatiny a az poobede som sa rozhodla konat!!obvolala som vsetkych veterinarov v meste, vsetci dovolenky, vypate telefony. akurat jeden na pol osmu, druhy az rano alebo za priplatok 4OEur o osmej. tak som cakala a trpla cele tie hodiny vlieklo sa to. este sa islo o polhodinu skor co som to nemohla vydrzat...zomrela presne na schodoch pred ambulanciou. a vsetko je to moja vina.lebo som cakala.kvoli mne trpela.neprezijem to. uz ju neuvidim. nevladzem.

AliAJudynka

Chcela by som sa podelit o svoj pribeh...kedze mi srdce puka zialom a placem kazdy den..:(
Moja Judy krizenec 12r ma opustila..19.8 2013..:((
Minulu stredu som sa lucila s frajerom lebo som isla na 4 dni na dovolenku...zobrala som vtedy aj Judy...ani som netusila...ze je to posledny krat..co som snou vecer vonku :(( a ze jediny komu som mala venovat pozornost bola ona...:( Akurat sme sa s frajerom lucili a ona stekala na nas...vzdy ma chcela chranit.. Este s veselym pohladom s vrtivym chvostikom...
z dovolenky sme sa vracali 18.8...par km pred BA som sa dozvedela ze Judy sa neciti dobre. V jej veku 12 r..to uz mozme pocitat so vsetkym som dostala panicky strach. Po prichode domov prisla so zvesenou hlavou a chvostikom stiahnutym...za celych 12 rokov som nevidela ze by bola v takomto stave...V nedelu 18.8rano bola este v pohode, behala, normalne kakala aj cikala este aj papala..a poobede prisli z hodiny na hodiny silne horucky 41, bolesti v brusku nechcela si ani sadnut ani lahnut len sa klepala a ked sme prisli so sestrou domov tak mama vravela ze aj prvy krat jemne vrtila chvostikom... utekali sme o jednej rano na pohotovost v lamaci...Este poobede co snou boli rodicia na pohotovosti(nas veterninar neordinoval v nedelu) jej robili vsetky testy, rozbor krvi, sono kontroloval vsetko a nic nevidel...nevedel co sa deje..
Ked sme prisli o jednej rano znova, aspon jej klesla teplota ..co sme prisli so sestrou na 39.8..:(( Este raz jej robili sono a zdalo sa mu ze to moze byt zapal maternice..:( ze by bolo dobre ju nechat na noc u nich dat jej infuziu a ze rano by ju s nasim odsuhlasenim operovali...Judy nikdy nevedela ani pockat vonku..pred obchodom zavijala , stekala , knucala (ked mala 3 mesiace sestra ju nasla na ceste-niekto ju vyhodil z auta:()...bola na nas velmi navyknuta...ale nemali sme inu moznost...odchadzali sme s jej stekotom a knucanim v pozadi:(Rano ju operovali...kedze bola na tom stale tak isto- bolesti v brusku, triasla sa...vraveli ze na 99 percent je to maternica...operaciu prezila uspesne aj napriek tomu ze brala na srdiecko lieky, mala kliestovu boreliozu a ine problemy..zabojovala a prezila..nemala ani ziadne nadory nic...lenze jej pecen sa zvacsila o 70 percent...nas veterinar povedal , ze na to aka ona bola cula a velmi v dobrom stave na jej vek mala by sa rychlo dat do poriadku...Bala som sa...nevedela som si Judy- vzdy veselu a hravu, a hlavne odvaznu- nikdy nechcela ukazat strach...ked sme isli po strmych zeleznych schodoch dole a chcela som ju zdvihnut ale ona ani za nic ona to sama chcela zvladnut...tak to bolo so vsetkym, sama vzdy chcela vsetko urobit...s hlavou hore..aj ked bola velmi mladucka a velky pes pribehol ona sa hned postavila jej cierny chvostik so 4 bielimi chlpkami sa dal do pozoru a snazila sa ma chranit..:(nevedela som si predstavit ze bude chciet tolku pomoct...ona vzdy rada robila vsetko sama..:( dokonca aj ked jej bolo velmi zle doma...(vzdy somnou chodila na zachod...z kuchyne do obyvacky a tak..vzdy bola pri mne...ked som bola na pocitaci len lezala oproti mne a pozerala na mna..:((() Poobede po operacii bola apaticka..ale bolo to posledny krat co som videla jej pohlad na mna...bola zosmutnela..polozila si hlavku na moju ruku a zbrucha jej trcala hadicka..:( boze..bolo mi do placu ale chcela som byt pri nej silna....vybozkavala som ju a po tom ako som ju videla som verila, ze sa da do poriadku...
O tri hodiny neskor sme prisli a bola na morfiu...lezala chuducka na zemi na nejakom vankusiku a celu ju metalo...mala otvorene oci a nepritomny vyraz...vravel ze su to nervy co ju tak kyve a trase...:( bol to hrozny pohlad..hrozny..>:( nemate jej ako pomoct...neviete co mate robit...len cakat..:(
O dve hodinky neskor sme prisli znova...a to sme chceli ist az okolo 2200..ale ze nie nieco nam vravelo ze ju podme pozriet skor...
Dostala infekciu traviaceho traktu... tazko dychala...jazyk ktorym ma vzdy aj polhodinu oblizovala bol vonku...este si aj donho kusla...:( a bola ako s fetovana chudinka..:( uz len cakat...:(( co sa stane...:( uz som vedela co sa stane... a tak sme ju hladkali...obidve...a ja...som ju pohladila po krku a posepkala Judyyy....:( a ona vyplazila jazyk akoby sa sla zaliznut...a posledny krat vydychla...:( este posledny krat hrabala..ako sme spolu vzdy hrabali kamienok..(milovala kamene a zemiaky..)...otvorila oci a uz len zacala grcat..:( vterinar nas poziadal pockat vonku...potom sme prisli a oznamil nam ze skolabovala.pochovali sme ju so vsetkymi kamienkami co kedy vyhrabala...
moc mi chyba....placem cele dni a neviem co mam robit....stale sa nevie co sa jej stalo...poobede vyzerala dobre..po tej operacii....akoto ze zrazu dostala infekciu traviaceho traktu? len tak?? nemala ziadne priznaky na zapal maternice! do poslednej chvile bola hrava, normalne jedla normalne sa spravala...:(( ja to proste nechapem...:( z hodiny na hodinu...:(ide mi puknut srdce od bolesti..:( moc mi chyba.:((( neviem co mam robit....:( bola moja druha mamina...prezila somnou vsetky bolesti.... vsetko..:( vzdy pri mne...:(( judy!! :((fotka bola robena..mesiac pred jej smrtou:(()

ivana45

lubissa, nechces maciatko? Ma cca 4 mesiace, na dvore ho zrazilo auto a mamina poodnasala ostatne maciatka v papuli prec a opustila zranene maca. To sa vystrabilo, ludia mu nosili zradlo. Krivalo trocha, uz ani nekriva. Mam ho doma (BA), odcervene, okupane v Ortosane (blsky nemalo). Je to dievca. Nemozem si ju dlhsie nechat, to je na dlhsie vysvetlovanie. Prossiiim, je velmi mila, vyslovene priatelska, vyzera ako z obrazku na Whiskas (tabby), chodi na macaci zachod. Bude ta zboznovat.

Joo Ke

ako ti radia kup si steniatko lebo ak sa prilis fixujes na munulost na to co bolo stracas vazbu na pritomnost treba ist dalej

abrhplus

boli ,chýba odchod milovaného tvora,ale najlepší liek na bolest si ihned kupit ešte jedného takého istého ten to najlepšie vylieči.dostaneš opat naspat tu istu lásku.kúp si štena

xxxxxxxxxxxx

ta3 neviem ci je vhodne zobrat si psika z utulku len koli tomu ze sme jedneho stratili...podla mna si musi tym smutkom trochu prejst a az potom ked uzna ze chce ineh psika tak si nejakeho zaobstarat, to je ako napriklad priatel nas opusti tak nejdeme hned vsetky do baru lovit dalsieho len preto aby zaplnil to prazdne miesto v nasom srdci nieje to fer.

my sme mali dvoch psikov a jeden nam umrel a hned sme nesli po ineho nechali sme to tak a casom ku nam prisiel sam psik, nejak osud nam ho doniesol islo mu o zivot a teraz je zivy a zdravy a mame ho radi.

nemala by si si to davat za vinu je to proste tak ako to ma byt nic nieje na veky, nieco nam zivot vezme a nieco nam zase da...
psiky nam nedokazu povedat co im je niekedy sa ani nezda ze maju nejaky problem este davnejsie sme mali tiez sucku bola tehulka vsetko bolo ok az do dna kedy nieco nebolo v poriadku tak ako opisujes take priznaky...my sme ale konali hned a zverolekar povedal ze steniatka sa nehybu ze jej treba pichnut injekciu a treba ich vybrat, pichol jej ju a umrela uz sa neprebrala. takze nejak tak niekedy sa clovek moze naozaj snazit a konat hned aj tak s tym nic neurobi. Dalsiu sucku sme si zobrali po par mesiacoch ked sme citili ze chceme...

lulkaka

lubissa je mi luto tvojho zvieratka,precitala som len prvy riadok na viac som sa nezmohla myslim tvojho prispevku.Mne sa to stalo tiez,o psika ma pripravil veterinar,podala som staznost na komoru veterinarov,uznali ho vinneho,su to pomaly 3 roky az teraz mozem o tom hovorit,bolo to hrozne,ak si taka citliva ako ja,tak sa budes dlho vyrovnavat a nepomoze ti bohuzial nikto.Ja som si zakazala na to mysliet,ked to bolo cerstve,lebo by som len plakala.Drzim ti palce aby si to nejako zvladla.

milovna

juj moja,asi viem ako ti je,pretoze aj ja som nieco take zazila.co povedat je,ze netrap sa tym,clovek nikdy nevie ako konat,ked sa vyskytne v takej situacii.poskytla si zvieratku pomoc,aj ked uz bolo neskoro,ale poskytla si ju!!a to je dolezite,ze si konala.nedavaj si vinu,mozno by aj skorsia pomoc nepomohla :-(neboj nic,rana zo srdca sa ti zahoji.kazdi si tym presiel,niesi sama.

ta3

ked nam zomrie akekolvek zvieratko, ktore mame radi, vzdy to boli a ak mame pocit viny, ze sme nieco zanedbali, o to je to potom horsie, teraz by bolo pre Teba najlepsie, keby si si cim skor zobrala psika z utulku, trapia Ta vycitky svedomia, ze si nekonala a hned neisla so psikom k veterinarovi, ked si zoberies psika z utulku, budes mat dobry pocit, ze si aspon jeho zachranila pred smrtou, lebo psikov, ktorych si nikto neadoptuje, uspavaju

vilaamalka20

netrap sa , mne sa tiež to iste stalo pred dvomi rokmi ,umrel mi psik a tiež sme si mysleli že ma pokazeny žaludok, 2 dni jej bolo špatne , tak ležal a pil vodu, po 2 dnoch nam to nedalo že nič nežral tak sme ho zobrali doktorovi ,a ten nam povedal ,že bol tiež otraveny , aj ked si nemyslim že ho niekto otravil , možno dačo pojedol ale čo ma prekvapilo vraj bol podchladeny a to ležal vo vnútri (bola zima) a ešte som ho aj prikrila , brat s nim bol u doktora ,4 hodiny mu tiekli infuzie a doktor nam odporučil ho trošku zohriat kežde bol podchladeny podla neho ,tak sme ho uložili na noc na elektricku poduškou ,zabali do deky a mysleli sme si že do rana sa zlepši stav a v noci nam umrel, asi to tak malo byt , mal 14,5 roka len mi je luto ,že takto umrel a nie na starobu alebo možno to bola staroba ale so zlym koncom ,,,,,,