gyn. vyš.- čo vadi, čo by ste chceli,

doc

to janka
nebolo to len tak vyšetril Ťa
krvné testy sa majú robiť1 krát ročne ale nikde nie je stanovené že aj pred nastavením HAK

heavyna

Ja sa chcem..opýtať,či je normálne,keď mi môj lekár..predpísal antikoncepciu..po prvý krát...prakticky na základe ničoho. Žiadne krvné testy!..Jedine ma vyšetril..a to je všetko.

hanuška

Ahoj Doc, ďakujem že si aj na môj prípad zareagoval.Folikulometria (v priebehu 1 cyklu) mi v tom istom cyklu sledoval môj obvod.dr a zároveň aj dr. z CAR. Viac-menej ma sledovali v CAR. Opíšem ako to bolo hneď po menzese som išla na punkciu cysty, ktorá sa mi vytvorila z neprasknutého folikulu z predchádzajúceho cyklu. V priebehu punkcie mi dr.odsal okrem cysty aj ďalší folikul, ktorý ešte len rástol. Po nejakých dňoch alebo po týždni už si dobre nepämatám som išla znova na vagin.sono do CAR aby sa pozrel dr. ako to tam vyzerá po tej punkcii. A povedal, že je to tam všetko o.k. a dokonca mi tam videl aj žlté teliesko z dozretého folikulu. Okrem toho mi tam videl aj ďalší folikul , ktorý postupne rastie. Naordinoval mi kedy máme skúšať o bábätko.(tiež patríme medzi snažiacich) Potom som išla znova na kontrolu k svojmu obvod.gynek. a okrem toho jedného folikulu, ktorý videl dr. v CAR mi tam aj obvod.dr.videl okrem toho jedného ešte jeden folikul, ktorý začal rást.Čiže jeden mal 18 mm a druhý nejakých 5 mm. Pýtala som sa dr. v CAr či je možné aby mi dozrievalo toľko folikul v priebehu jedného cyklu, povedal že je to možné. No niekedy, keď nie som v psychickej pohode tak mi folikul nepraskne a vznikne z neho cysta. Ale to len v tedy keď mám zdravotné problémy a moc sa nad nimi trápim. Keď som kľudná, tak všetko prebieha tak ako má, aspoň to teraz takto je. V minulosti som bola 2 krát operovaná na cysty, kde mi aj jeden vaječník zobrali. Teraz keď som si pozerala svoju dokumentáciu pár rokov dozadu, tak vždy som mala pri každej prehliadke opísaný nález v ktorom som mala poznačené, že na pravej (ešte ked som mala vaječník) ale aj na ľavej strane vaječníku mi vždy dozrievali naraz na oboch stranách okolo 5 folikulov. Doc, tak čo nato povieš? Teraz momentálne riešim ten opísaných hlien alebo výtok? Ja už ani neveim čo to je. Teraz som bola aj na gyn.vyšetrenia chlam.trachom., výtery , kultiváciach, HPV-vírus, plazmy..všetko je negatív. Mám ranku na krčku maternice, ale cytol. mávam na 1.

doc

to janika
neviem akú inj. ti dáva gestageny?
Depoprovera?
každopádne gyn. vyšetrenie a ultrazvuk by do toho vnieslo jasno
žiaľ z toho čo si napísala ťažko radiť.