Nie som stastna vo vztahu, kde robim chybu?

Príspevok v téme: Nie som stastna vo vztahu, kde robim chybu?
asi naivna

Mam 5 rocny vztah, dali sme sa dokopy v 3 rocniku na vysokej skole. Zo zaciatku to bolo pekne, ale asi po roku, ked sme boli na vylete v Parizi s priatelom, jeho kamaratom s frajerkou, kvoli hadke pred nimi, mi povedal, ze je koniec......uprosikala som ho, ked som plakala a ponizovala sa pred jeho kamaratmi....po 3 hodinovom prosikani v letiskovej hale a v lietadle, nakoniec povolil....MOJE PRVE SKLAMANIE,
Potom to klapalo dobre, s obcasnymi vycitkami z mojej strany, lebo som nechcela pochopit, preco ma chcel nechat vtedy v Parizi. Po troch rokoch vztahu, som sa dozvedela, ze sa stretol s ex-priatelkou, (jeho prvou laskou, na kt nevedel zabudnut, lebo ona nechala jeho nepeknym sposobom(. To stretnutie prebehlo v spolocnosti jeho kamaratov, ja som tam nebola........s ex si vyliali city a uzmierili sa.......Vsetko mi povedal...

Moje sklamanie, prislo, ked som sa nahodne dozvedele, pri otvoreni jeho emailovej schranky, ze to stretnutie s ex nebolo iba jedno, ale viacere a ze si takmer rok dopisovali a tajili to predomnou a jej priatelom......asi im to lichotilo, dvihalo ego a vzajomne si vylievali srdcia
Od toho okamihu sa zacal kolotoc vycitiek z mojej strany, obvinujem ho, ze zlyhal........mala som a mam hrozne depresie......

Vztah pokracoval.

Po skonceni vysokej skoly, som odisla do BA, kam sme mali ist povodne spolu, ale nakoniec to nevyslo.......priatel zostal v rodnom meste a potom po pol roku odisiel pracovat do Ciech.

V BA som zostala rok a pol a bolo to najhorsie obdobie mojho zivota, vidavali sme sa minimalne, lebo nechcel za mnou cestovat, moje depresie sa zhorsili a aj moje vycitky sa stupnovali.

Po roku a pol, som sa vzdala vsetkeho, co som si vybudovala v praci a odisla som za nim do Ciech, lebo som strasna ziarlivka priznavam a bala som sa, ze nas vztah krachne.

Dnes mam za sebou skoro 5 rocny vztah, plny sklamani, plny vycitiek, obrovskych psychickych problemov,malych fyzických atakov a depresii......boli aj pekne veci......ale to zle sa na mne podpisalo.......fyzicky

Ciastocne si za to mozem sama, lebo som vecny pesimista, mam sklon k depresiam, som ziarliva a zavisla na partnerovi

Jeho postoj ku mne sa zmenil.........uz neplanuje spolocnu buducnost, vzdy mi povie, ze ma ma rad, ale s vyhradou, resp. s podmienkou, ze nebudem mat psych. problemy.

Neviem, co mam robit, som zufala, neviem, ci mam zostat v tomto vztahu.

Priatel bol poznaceny zo svojho prveho vztahu tym, ze ho nechala ex a akoby sa blokol, nikdy o mna nebojoval...nikdy neprejavoval extremne city....vzdy, ked som mala depresie a vycitala som mu nieco, navrhol mi rozchod....nehladal riesenie

Neviem, co mam robit so svojim zivotom, prosim poradte mi...

Dakujem

merynka13

zita22331: jasne ze aj ona je ta hlupa!byt jej manzelom,kopnem ju do zadku!a byt jej dietatom,tak tiez!mohla by mat aspon tolko rozumu,ze ked to pre nu nic neznamena,tak nerobi zle TEBE!a ona ti povedala,ze on zacal?:( to nie je moc dobre...ale tak vies...jej to asi lichotilo a zrejme je to take teliatko...:/ a myslis,ze mu nepovedala,ze si jej pisala?podla man ked si tak "skvelo rozumeju" tak mu to mohla psomenut,co myslis?:/

zita22331

merynka13-No ano ona je vydata ma dieta a este si dopisuje so zadanym chlapom! ja davam vinu aj jej pretoze ked je vydata nema si co pisat s druhym o tom aky bol s nim dobry sex. Urcite jej manzel by sa nepotesil. Nasla som si ju aj na FB a napisala jej, ze nech si hlada na sex nezadannych ked je nespokojna v manzelstve, ale ona mi pisala ze pre nu to nic neznamena, ze to on jej prvy vypisoval. Ale ved predsa aj ona ma chybu nie? Keby sa jej to nepacilo tak s nim prerusi kontakt, ale ona bola asi rada, ze este o nu javi zaujem a to ma velmi serie.....ale pred priatelom sa ovladam on o tom nevie, ze ho kontrolujem :)

merynka13

zita22331: fuha,to az takto,ze ma dieta?tak potom to od tvojho frajera nie je nepekne len voci tebe,ale aj voci nej a jej manzelovi!viem,ze teraz ta to laka...mobil,skype,poprip.FB,ci gmail...uplne ta chapem,ale mala by si sa trosku ovladat,aspon pred nim :D aby si nemyslel,ze si este hystericky ziarliva... :/

zita22331

merynka13: ten skype som mu skorntrolovala tu jeho byvalu si dal prec ale ma tam este zopar kamaratok,snazim sa ho uz nekontrolovat, ale sem tam mobil mu musim pozriet :D som hrozna ale ja mu uz nedokazem na 100% doverovat...aspon teraz nie, uvidim ako sa nas vztah bude vyvijat som z toho vsetkeho zmatena, lebo som si myslela, ze vsetko je uplne ok a on si cely rok dopisuje s byvalou (my sa pozname rok a pol) pri tom ona je este k tomu vydata a ma dieta no hroza, bola som v soku a citila som sa strasne podvedena

Jaseminka

Zazila som to iste, viem presne ako sa citis a ze mnohe "mudre" rady nedokazes kvoli svojmu psychickemu stavu pochopit.
Ak sa chces o tom porozpravat, posli mi email.
Urcite ti viem pomoct, hlavne ta viem pochopit ako sa trapis, vies, ze sa ponizujes, no nedokazes inak. Sama nevies, ci ho za to vsetko este lubis, ale nedokazes ho opustit.
Ponukam pomoc. Ak chces.

merynka13

zita22331: hej to poznam,ja som tiez dost ziarliva...najma poslednu dobu,ked moj priatel vidi len svoj konicek a veci tociace sa okolo neho :( povedz mi ale...uprimne si myslis,ze si uz s tymi babami nepise?alebo mas este stale podozrenie?

zita22331

merynka13: ved ano aj ja si rada zaflirtujem, ale s mierou ziadne hlupe narazky na sex a podobne. Minule sa mi ozval kamarat s ktorym som kedysi nieco riesila, ale nikdy sme spolu nechodili tak spozornel a vypytoval sa, ze kto to je tak mozno trosku ziarlil. Ale myslim, ze ja som ovela ziarlivejsia uz len ked pozera po inych babach ide ma slak trafit. Ale teraz sa snazim nedavat mu to najavo ze ziarlim, aby som nevyzerala ako nejaka chudera...

merynka13

zita22331 -to,ze neprejavuje city je uplne bezne u chlapov!ten moj mi povie nieco skutocne mile tak raz za mesiac,inac len vtipkuje...este stale si nato neviem zvyknut,ale verim,ze sa to da...ale neviem,ci ked robil nieco taketo,ci nie je schopny aj niecoho viac...aj ked...myslim si,ze trosku si zaflirtovat potrebuje kazdy...ako zena,tak aj muz...skus si zaflirtovat aj ty...a uvidis,ci mu to bude vadit...ak ano,uvidis,ze mu na tebe este aspon trochu zalezi...ak nie...tak......

zita22331

MAM PODOBNY PROBLEM!!!!!!
Tiez som nedavno nasla priatelovi na Skype ako si pise s byvalimi a dava im sexualne narazky, dala som mu podmienku, ze ak si ich nevymaze z kontaktov tak s nim koncim - urobil to ale aj tak mam zly pocit preco mal potrebu si pisat s byvalymi ked ma mna?? povedal, ze mi nikdy nebol neverny, ale podla tych sprav mam pocit, ze by chcel byt. Neviem co mam robit, rozist sa s nim alebo nie? Taktiez mi neprejavuje dostatocne city niekedy mam pocit, ze je to len moj kamarat...je o 8rokov starsi a mam pocit, ze niekedy ma berie stale ako decko a neberie ma vazne.
PROSIM CO SI O TOM MYSLITE?

lienocka2

Aj ja by som sa na tvojom mieste s ním rozišla, ale ľahko sa to hovorí, keď nie som na tvojom mieste. Už len skrz toho, že ti klamal o svojej ex. Ja neskutočne nenávidim ex, pretože nemôžeš nikdy vedieť, či ten dotyčný k nej ešte niečo necíti. A keď ta klamal vtedy, tak ťa kludne môže klamať aj teraz. Neplánuje s tebou spoločnú budúcnosť už, takže to má asi na saláme. A ak nehľadá riešenie, tak mu na tom vzťahu asi naozaj nezáleží, a viac menej mu je jedno ako to s vami bude ďalej. Nebol ochotný ísť s tebou do BA, aj keď ste boli dohodnutý.. asi naozaj zmenil postoj k vášmu vzťahu. A vyzerá to tak, že v tých kritických situáciách tak trošku kašle na teba. Skús nabrať odvahu, a rozíď sa s ním. Hlavne potom ale neseď doma a snaž sa byť čo najviac s priateľmi a rodinou. Držím ti palce!