Inzulinove pumpy - novinky vo svete diabetu

Príspevok v téme: Inzulinove pumpy - novinky vo svete diabetu
andel

Tak som tu znovu! Musim sa s Vami potesit! Dufam, ze to coskoro pride aj na Slovensko a budete aj Vy doma mat moznost, ktoru mi vcera otvoril moj diabetolog. Vola sa to OmniPod (www.myomnipod.com, sorry nasla som info iba v anglictine) teoreticky je to bezdrotova inzulinova pumpa a pracujem na tom, aby mi ju o tri mesiace pri mojej dalsej navsteve diabetologa uz nasadili! Medtronic sa nechyta, toto je novinka, na trhu iba zopar mesiacov v USA. Je to len malinkata krabicka v ktorej je inzulin a k tomu iPOD akoby ovladac, spolu s glukometrom, ziadne trubky, droty, atd. Neviem sa dockat a dufam, ze kym sa vratim domov, tak to bude fungovat aj na Slovensku. Az to budem pouzivat, tak Vam dam vsetkym vediet ake to je, ale z toho co som citala = MUSI TO BYT SKVELE!
Inac moje rozhodnutie pre pumpu bolo z jednoznacneho dovodu=> vysoky cukor, zvysovanie daviek inzulinu.
Ma niekto skusenosti s akoukolvek pumpou? Ak ano, ako to zmenilo Vase glykemicke hodnoty? Hypo or Hyper? Lepsia kontrola? Cakam Vase prispevky!

rené

Milá PETULKA 1 :-) Mám podobný problém ako Ty. Moje rozkývané glykémie spôsobili, že aj mňa pani dr. presviedča na pumpu.Rozhodla som sa, že v lete ju pôjdem vyskúšať do Ľubochne.Z pumpy nemôžeš prejsť späť na perá.Je to však asi iba problém finančný - pumpa stojí 250 000,- preplatí ju poisťovňa, ale keby si prešla späť na perá, musela by si si všetko hradiť sama.Ja som však viac-menej rozhodnutá pre pumpu.5 rokov mám cukrovku, pichám si inzulín 6x denne a glykovaný hemoglobín nie je stále dobrý.

fiton2

ahojte mily cukrovkari nepatrim do vasej skupiny ale patri do nej moj otec ktoreho mam velmi rada a chcela by som nu nejak pomoct aspon vasimi radami.ma cukrovku a je po mozgovej porazke ma zasiahnutu pamat.inzulin mu pichaju tri krat denne.fajci 5cigariet denne pred tym vyfajicil asi 20denne.ak mate niekto s takymto pripadom skusenost napiste ako by sa mu zivot s takymto stavom dal ulahcit.pripadne aj po odbornej stranke pretoze na sk je to velky problem.DAKUJEM.

EE

Ahojte "pumpári", čo máte nové? Ako vplýva na Vás toto počasie? Ja osobne sa veľmi zle cítim, som stále unavená.Veľmi cítim zmenu počasia. Teraz ešte sa mení zimný čas na letný- budem sa z toho spamätávať
aj 2- týždne kým si zvyknem na zmenu.

petulka 1

Mam na vas otazocku. Chodi niekto z vas na kontroly k Dr. Barakovi? To je moj lekar. On mi ponukol pumpu. Uz asi pred 2,5 rokom. Ale ja s tym mam stale problem. Vieto co by ma zaujimalo, ze ci je mozne, keby sa mi stav zlepsil, potom znova prejst na klasicke inzulinove pera?

poradkyna

EE, ze Ti pumpu preplaca poistovna mas dost velke stastie...lebo pokial viem, poistovna pumpu preplaca, len ak ma clovek opakovane dost zle vysledky (z mojho pohladu na rovinu povedane, az ked uz je s clovekom zle)...myslim, ze konkretne to znamena, mat min. 3x po sebe hladinu HbA1c nad 7,5 a este nejake problemy k tomu.A co sa tyka tych kontrol, tak mna naopak zasa otravuje kazdych 1,5 mesiaca chodit na kontroly a kludne by som tie 3- mesacne intervaly prijala, lenze to by zas musel byt iny system s vydavanim a preplacanim pruzkov do glukometra (v podstate len kvoli tym pruzkom tam musim tak casto chodit). Inak povedane, slovenske zdravotne poistovne a ludia na urovni ministerstva zdravotnictva, ktori by mohli presadit pre diabetikov lepsie podmienky, na nas zvysoka kaslu.

EE

Andel : neviem si predstaviť keby som ja až o tri mesiace išla na kontrolu, lekár by ma "prizabil".Ďalej si neviem predstaviť, že by som musela platiť za pumpu.Na Slovensku to prepláca poisťovňa, dostala som dva kusy na 4- roky.Na budúci rok, by som mala dostať ďalší pár- 2 kusy.
Ja hovorím "súčiastky" na pumpu aj to prepláca poisťovňa. Z môjho učiteľského platu neviem ako by som dopadla asi u hrobára.Nechcem to dramatizovať.Žiaľ chorý človek aj tak na všetko doplatí.

poradkyna

Andel, tak dufam, ze az Ti tu pumpu doktor "nasadi" , tak sa s nami podelis o podrobne detaily :-).Nepozerala som este sice tu stranku, ale neviem si predstavit, ako to funguje.Bodaj by to s takymito pristrojmi vyslo, ale veru, lez sa dostanu na Slovensko...:-(((

andel

Petulka1: mna lekar prehovaral na pumpu uz asi 3 roky, nevedela som si predstavit a pravdupovediac ani neviem, to, ze zo mna budu vysiet trubicky a ako s tym budem spat, avsak vykyvy ma prinutili rozhodnut sa. Ja mam to stastie, ze som v USA a je tu novinka bezdrotova (beztrubickova) pumpa, ktora je uplne skvela si myslim a tak som stratila zabrany a rozhodla som sa do toho ist, ale rozhodla by som sa tak isto aj keby tato pumpa nebola. Poloz si otazku, co je pre teba dolezitejsie zdravie alebo tvoj strach z pumpy. Verim, ze ak clovek ten strach prekona a zvykne si na tu pumpu tak potom ju berie ako sucast svojho tela a zivot bez nej si nevie ani predstavit. Kazdopadne uz len malickosti ako: ziadne ihly (ja si picham 6-9 krat denne), ziadne stvrdnute svaly (brucho, nohy, ramena), ziadne obmedzovanie a pichanie si inzulinu na toaletach. Myslim si, ze je to len sila zvyku a dufam, ze ak sa rozhodnes pre tak si na nu zvyknes a budes sa sama seba pytat: "preco som cakala tak dlho?"

andel

EE- tri mesiace koli tomu, ze ta pumpa je novinka a cely proces tu v USA je trochu iny zrejme ako na Slovensku (neviem porovnat nakolkosom cukrovku doma nikdy nemala) A dalsiu navstevu lekara mam tiez az o tri mesiace. Ale ja sa nikam neponahlam, stoji to dost penazi (ta pumpa) a aspon mam sancu odlozit na to ;o)

EE

Petulka 1, neboj sa toho. Čím skor ti nasadia pumpu o to je to lepšie. Každý začiatok je ťažky, ale dá sa to. V lete je to trošku horšie, lebo sa človek potí. Existujú puzdrá ako na (mobily).
Jeden mesiac máš ako skúšobné- keď ti to nebude vyhovovať vrátiš to.Myslím si, že keď to vyskúšaš nebudeš to chieť ani vrátiť.Motivácia, už len to že si nemusíš pichať 4X denne.Predsa ty sa musíš rozhodnúť čo ti vyhovuje.Je to na tebe!
Veľa šťastia pri rozhodovaní!