Inzulinove pumpy - novinky vo svete diabetu

Príspevok v téme: Inzulinove pumpy - novinky vo svete diabetu
andel

Tak som tu znovu! Musim sa s Vami potesit! Dufam, ze to coskoro pride aj na Slovensko a budete aj Vy doma mat moznost, ktoru mi vcera otvoril moj diabetolog. Vola sa to OmniPod (www.myomnipod.com, sorry nasla som info iba v anglictine) teoreticky je to bezdrotova inzulinova pumpa a pracujem na tom, aby mi ju o tri mesiace pri mojej dalsej navsteve diabetologa uz nasadili! Medtronic sa nechyta, toto je novinka, na trhu iba zopar mesiacov v USA. Je to len malinkata krabicka v ktorej je inzulin a k tomu iPOD akoby ovladac, spolu s glukometrom, ziadne trubky, droty, atd. Neviem sa dockat a dufam, ze kym sa vratim domov, tak to bude fungovat aj na Slovensku. Az to budem pouzivat, tak Vam dam vsetkym vediet ake to je, ale z toho co som citala = MUSI TO BYT SKVELE!
Inac moje rozhodnutie pre pumpu bolo z jednoznacneho dovodu=> vysoky cukor, zvysovanie daviek inzulinu.
Ma niekto skusenosti s akoukolvek pumpou? Ak ano, ako to zmenilo Vase glykemicke hodnoty? Hypo or Hyper? Lepsia kontrola? Cakam Vase prispevky!

fenix

to neviem,logicky si myslim,ze skor ano,ved preco by diabetolog zasahoval do niecoho co funguje?ale preco chces pumpu?(iny inzulin,napriklad insuman rapid ani actrapid sa nesmu davat do pumpy)sledovat baterky,motorcek,inzulin,kazde 3 dni menit kanylu,nemoze spat na boku,moze sa mu pri prudkom pohybe napriklad odpojit,pri sprchovani odpajat a tak

DiabetikIvo

miškovamama,

pokiaľ syn nespĺňa preskripčné obmedzenia tak mu poisťovňa pumpu a ani ďalšie príslušenstvo k nej (infúzne sety, zásobníky inzulínu...) uhrádzať nebude.

Tento weekend sa na Facebooku v skupine "DIABETICI (a ich rodina, kamarati, priatelia....) PODPORTE SAMI SEBA!!!!!" objavil článok diabetika ktorému VšZP odmieta uhradiť pumpu, hoci vďaka nej prestal mať problémy s nepoznanými hypoglykémiami. (tu je link: www.facebook.com )

Je to už druhý poistenec tejto zdravotnej poisťovne o ktorom viem, že mu poisťovňa nechce preplácať pumpu a spotrebný materiál k nej kvôli nesplneniu preskripčných obmedzení.

Preto pozor na tieto skutočnosti. Dílerská firma veľmi rada prevedie diabetika z pier na pumpu, s tým, že ju bude mať na určitý čas počas ktorého sa podá žiadosť na poisťov§u,ktorá by ju mala schváliť... Keď schváli, je to OK, ale keď nie, tak úhrada ostane koniec koncov na pacientovi... :-(

miškova mama

fenix
teraz to už viem, ale poraď: diabetes je kompenzovaný, ale pumpu pre syna chcem...

To si ju zaplatím v plnej výške ?

fenix

miskova.....
to nie je pravda,dekompenzovany diabetes pri inzulinovej liecbe je indikacia na pumpu a nie rok pichania

tyrex
ja by som si nasiel predajcov pump a s nimi by som sa isiel porozpravat

tirex

ahoj som diabeticka uz 10 rokov na inzuline teraz my idu dat inzulinovu pumpu bojim sa toho mas dajake skusenosti ake to je

miškova mama

Diabetik Ivo
Nemohol by si info o inzulínovej pumpe poslať aj mne na mail ? Miško bude mať 1 výročie DM1 a vraj po roku je možné, aby prešiel z pera na pumpu. Vieš poskytnúť aj nejaké rady či skúsenosti, prípadne odporučiť vhodnú pumpu ? Ja viem, že sú o tom články ale dávam prednosť osobnej skúsenosti a tiež si nedám nanútiť to, čo lekárom nútia farmaceutické firmy. Chcem pumpu s kontinuálnym meraním glykémie. Tiež nemám šajnu o cenách púmp ako aj o ich náplniach - asi sa nevyjadrujem správne, ale ešte som o tom len zaačala študovať. Pekný deň. Klimková

Patesar

Dakujem,ale ako tak pozeram tie ceny kolisu dost.

Ja som chcel svkor vediet ze, na Slovensku jo kopa ludi ktore tieto pumpy ma.
Chcel som vediet kolko stoji taka bezna pumpa ktora je na Slovensku dostupna,chvalena.

A kolko asi tak priblizne v EURACH stoji,chcem to pre deda na Vianoce tak aspon orientacne vediet cenu

DiabetikIvo

Patesar,

áno je to zoznam všetkých zdravotníckych pomôcok, ktorý bude platiť od 1.januára 2010.
V tomto zozname sú inzulínové pumpy uvedené od riadku č. 1421, ako som písal vo svojom predchádzajúcom príspevku...

A ako som v ňom písal, inzulínová pumpa Omnipod tam uvedená nie je, pretože nie je registrovaná na Slovensku Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), kde musia byť registrované lieky a zdravotnícke pomôcky ktoré sú hradené (plne, alebo aspoň čiastočne) zo zdravotného poistenia...

Takže ak by si chcel u nás Omnipod pumpu používať, musel by si si všetko hradiť sám... :-(

Na internete som na adrese: www.myomnipod.com našiel článok kde je uvedená cena tzv. štartovacieho kitu a aj ďalšie náklady...

V tom článku je o cene napísané toto, citujem:

======= Začiatok citátu =======
"The OmniPod System Starter Kit,
which includes the PDM and two
OmniPods, has a list price of $800,
compared to a list price of between
$5,000 and $6,500 for most convention-
al pumps. Each box of 10 OmniPods
has a list price of $345. Depending on a
patient’s insulin needs, they will use approximately one box of OmniPods per
month, as a pod is usually replaced
every three days. The total cost of using
the OmniPod system is typically 50%
to 60% of the cost of a conventional pump in the first year, 70% to 75% at the end of two years, and about equal at the end of three years.”
========== Koniec citátu =======

DiabetikIvo

Patesar,

áno je to zoznam všetkých zdravotníckych pomôcok, ktorý bude platiť od 1.januára 2010.
V tomto zozname sú inzulínové pumpy uvedené od riadku č. 1421, ako som písal vo svojom predchádzajúcom príspevku...

A ako som v ňom písal, inzulínová pumpa Omnipod tam uvedená nie je, pretože nie je registrovaná na Slovensku Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), kde musia byť registrované lieky a zdravotnícke pomôcky ktoré sú hradené (plne, alebo aspoň čiastočne) zo zdravotného poistenia...

Takže ak by si chcel u nás Omnipod pumpu používať, musel by si si všetko hradiť sám... :-(

Na internete som na adrese: www.myomnipod.com našiel článok kde je uvedená cena tzv. štartovacieho kitu a aj ďalšie náklady...

V tom článku je o cene napísané toto, citujem:

======= Začiatok citátu =======
"The OmniPod System Starter Kit,
which includes the PDM and two
OmniPods, has a list price of $800,
compared to a list price of between
$5,000 and $6,500 for most convention-
al pumps. Each box of 10 OmniPods
has a list price of $345. Depending on a
patient’s insulin needs, they will use approximately one box of OmniPods per
month, as a pod is usually replaced
every three days. The total cost of using
the OmniPod system is typically 50%
to 60% of the cost of a conventional pump in the first year, 70% to 75% at the end of two years, and about equal at the end of three years.”
========== Koniec citátu =======