Inzulinove pumpy - novinky vo svete diabetu

Príspevok v téme: Inzulinove pumpy - novinky vo svete diabetu
andel

Tak som tu znovu! Musim sa s Vami potesit! Dufam, ze to coskoro pride aj na Slovensko a budete aj Vy doma mat moznost, ktoru mi vcera otvoril moj diabetolog. Vola sa to OmniPod (www.myomnipod.com, sorry nasla som info iba v anglictine) teoreticky je to bezdrotova inzulinova pumpa a pracujem na tom, aby mi ju o tri mesiace pri mojej dalsej navsteve diabetologa uz nasadili! Medtronic sa nechyta, toto je novinka, na trhu iba zopar mesiacov v USA. Je to len malinkata krabicka v ktorej je inzulin a k tomu iPOD akoby ovladac, spolu s glukometrom, ziadne trubky, droty, atd. Neviem sa dockat a dufam, ze kym sa vratim domov, tak to bude fungovat aj na Slovensku. Az to budem pouzivat, tak Vam dam vsetkym vediet ake to je, ale z toho co som citala = MUSI TO BYT SKVELE!
Inac moje rozhodnutie pre pumpu bolo z jednoznacneho dovodu=> vysoky cukor, zvysovanie daviek inzulinu.
Ma niekto skusenosti s akoukolvek pumpou? Ak ano, ako to zmenilo Vase glykemicke hodnoty? Hypo or Hyper? Lepsia kontrola? Cakam Vase prispevky!

Patesar

Pre DiabetikIvo : DAKUJEM
- ale ako na to pozerám sú tam všetky liečebné pomôcky.
- ja by som chcel iba orentačnú sumu,za koľko by sa to na Slovensku podarilo dostať ?

iba orientačná suma v € ,dakujem

lost

Ma niekto tuto pumpu uz odskusanu ?
Existuje na to nejaky vekovy limit ?

To ako cele vsetko stoji 150 dolarov ?

Pred rokom som pocul o nejakej inz pupme, ale cena zevraj 200 000 Sk . takze neviem ci nie su viac modelov na trhu, vie o tom niekto viac?

DiabetikIvo

Pre Patesar:

V jednom diskusnom fóre užívateľov púmp Omnipod z USA som videl cenu nového typu v hodnote 149,5 USD...

Pozor však, pumpa Omnipod nie je na Slovensku registrovanou zdravotníckou pomôckou a tak všetky náklady na jej používanie by musel hradiť slovenský používateľ v plnej výške!!!

Cenu inzulínových púmp ktoré sú registrovanými pomôckai na Slovensku aj s cenami infúznych setov nájdeš v súbore "cast_3_zoznam_oprav.xls", ktorý bol v poslednom návrhu kategorizácie zdravotníckych pomôcok a nájdeš ho na webe MZ SR na adrese: www.health.gov.sk

V tejto excelovskej tabuľke sú inzulínové pumpy uvedené od riadku č.1421.

K navrhovaným zmenám v pripomienkovom konaní nedôjde - lebo Kategorizačná komisia pozmeňujúce návrhy diabetikov neakceptovala, tak ceny púmp a spotrebného materiálu k nim môžeš brať ako platné... Nová kategorizácia bude platiť od 1.januára 2010.

Patesar

Dobrý deň,nevedeli by ste mi orientačne povedať koľko taká diab.pumpa stojí?
Ak by ste boli takí dobrí tak pls na email napíšte mi Patesar@orangemail.sk

Andel

penpen, glukowatch sa uz nepredava, firma ich stiahla z obehu, nakolko nebmerali s presnostou a boli tam velke vykyvy v hodnotach nameranych glukometrom a glukowatch. Samozrejme, ze pracuju na niecom podobnom, pripadne na zdokonaleni ich systemu, az nieco zistim, opisem to na svojom blogu www.sladkyzivot.blog.com

margaritka

Pre andela.Dobry den, mozem Vas poprosit Vas mail, mam vela otazok ohladom omnipod-u.dakujem. mail margaritka.b@hotmail.com