Inzulinove pumpy - novinky vo svete diabetu

Príspevok v téme: Inzulinove pumpy - novinky vo svete diabetu
andel

Tak som tu znovu! Musim sa s Vami potesit! Dufam, ze to coskoro pride aj na Slovensko a budete aj Vy doma mat moznost, ktoru mi vcera otvoril moj diabetolog. Vola sa to OmniPod (www.myomnipod.com, sorry nasla som info iba v anglictine) teoreticky je to bezdrotova inzulinova pumpa a pracujem na tom, aby mi ju o tri mesiace pri mojej dalsej navsteve diabetologa uz nasadili! Medtronic sa nechyta, toto je novinka, na trhu iba zopar mesiacov v USA. Je to len malinkata krabicka v ktorej je inzulin a k tomu iPOD akoby ovladac, spolu s glukometrom, ziadne trubky, droty, atd. Neviem sa dockat a dufam, ze kym sa vratim domov, tak to bude fungovat aj na Slovensku. Az to budem pouzivat, tak Vam dam vsetkym vediet ake to je, ale z toho co som citala = MUSI TO BYT SKVELE!
Inac moje rozhodnutie pre pumpu bolo z jednoznacneho dovodu=> vysoky cukor, zvysovanie daviek inzulinu.
Ma niekto skusenosti s akoukolvek pumpou? Ak ano, ako to zmenilo Vase glykemicke hodnoty? Hypo or Hyper? Lepsia kontrola? Cakam Vase prispevky!

andel

Tak a po dlhom cakani a po zmene poistovni mam omnipod pumpu! Tento alebo buduci tyzden idem k doktorovi ju nastavit a na skolenie. Dufam, ze si rychlo zvyknem...... www.omnipod.com pre viac informacii ;o) uz ziadne ihly!!! raz za tri dni vymenit pod a to je vsetko, neviem sa dockat ;o) neskor vam napisem pocity atd.

RNG

Nuz neviem, co mam na to povedat. Ja mam moje informacie na cukrovku zo serioznych alternativnych lekarskych zdrojov, co si dlhe roky predplacam. Vyskusal som ich metody, lebo sa zdali lepsie. Mam zapisy v denniku(strava, vaha konzumovane uhlohydraty a merania glukozy v krvi viackrat denne) a mozem zodpovedne prehlasit, ze sa mi to podstatne zlepsilo za posledny rok. A to som ani nechodil kazdodenne na prechadzky, ako by som mal a nepodarilo sa mi podstatne schudnut, len par kil. Este som stale nad sto pri vyske 172cm!. Pred 3 rokmi ked som ako skusku zjedol cca 60 gramov skrobu v chlebe s masom a zeleninou a vypil som 3 deci na to pomarancovej stavy, cukor mi za tri hodiny vyskocil na 360mg/dl(20 v milimoloch/liter, ba dokonca ked som raz k tomu pribral velku porciu zmrzliny(banana split), skocilo to na 550, co by podla lekarov malo znamenat komu!Mimochodom, mam niekolko glukomerov, prekontroloval som si to z druhym a inymi papierami, a bolo to to iste. Nic som necitil, okrem strach z hrozneho cisla.
Pred rokmi aj pri prisnej diete(ziadny chlieb, ryza zemiaky, sladkosti, maximum 50 gramov uhlohydratov denne) sa mi cukor pohyboval medzi 200 a 320 cez den (v milimoloch deleno 18timi). Zrejme si telo vie cukry aj vyrabat z inych latok a zasob, lebo som na to nenasiel vysvetlenie. Premena cukry na tuky je zrejme vratna.
Dnes sa mi cukor pohybuje od 100 do 220, a to aj pri hrubom naruseni povodnej diety, dnes napriklad so mal 60 gramov uhlohydratov v chlebe, 70 v francuzskych zemiakoch a asi tolko aj v zmrzline. Za 4 hodiny som si meral 216 n druhy den do vecera mi to kleslo na 120(v robote cez den jem len ovocie=jablka, ceresne broskyne a pod, nesladke)a obcas joghurt.)Napriek tomu ze konam vacsinou tzv. manualnu robotu, povacsine sedim a malo sa hybem.
Preto nemam nijaky dovod osobne pochybovat o vysledkoch lekarov, ktorych rady som nasledoval a ktori tvrdia, ze to vacsine pomaha.
Co sa tyka regeneracie pankreasu, vsetky organy v tele sa mozu za urcitych okolnosti regenerovat, u mna vysledky tomu rozhodne nasvedcuju. V poslednom case dokazali, ze sa tvoria aj nove mozgove bunky a neurony, co bolo dlho doteraz povazovane za nemozne.

peto135

Je normalne,že každy diab. by sa chcel toho zbaviť,ale toto vravia lekari:
"Keď táto porucha už vznikla, neexistuje spôsob, ako by sa dali bunky pankreasu produkujúce insulín “oživiť“. Diéta a liečba inzulínom preto budú potrebné počas celého života diabetika."
Je preto super,ked po takej zdrvujucej,zda sa i pravdivej prognoze,sa sem tam ozve niekto,komu to zabera aj inač ako iba z dodavanym inzulinom z vonku.Ja som niečo tiež napisal v teme:liečba reikim,ale i to čo som tam napisal,si myslim,že by to fungovalo len dočastne.Mame to ťažke,musime sa asi hybať a hybať cely život,relaxovať,odriekať si,kontrolovať sa...ale nie vždy sa to da v pohode z dobrou naladou...

RNG

Ani sa nepytaj. Zatial je to priserne drahe na Slovenske pomery, ale podstatne lacnejsie, nez inzulin alebo ta pumpa.Bezne pilulky stoja od 3 do 15 korun za kus. Takze to vide na vyse stovku denne.
Prechadzky,tak najmenej jedna 5 kilometrova denne su ale zadarmo, a tie su hodne aspon tolko, ako tie doplnky. Donedavna som jedol menej, nez 50 gramov cukrov a skrobovin denne(ziadna ryza, chlieb, vyrobky z muky, zemiaky, ovocne stavy, pivo-proste utrpenie). Dnes si ale mozem uz dovolit az do 100 gramov uhlovodanov denne. Keby som chodil 2 krat denne na prechadzky, asi by som sa nemusel prilis v strave obmedzovat. Este stale som hrozne nad vahu. Tam je najvacsi problem

peto135

ahoj RNG,mohol by si mi (nam) opisať ako prebehne tvoj jeden den, čo sa tyka jedla pohybu a inzulinu? (stači to čo je podstatne pre dia,ale konkretnejšie) a kolko ťa vyjdu tie rozne doplnky mesačne...

RNG

Pridam dodatok este na doplnky pre diabetikov:
Extra mineraly, kedze mame zvysene vylucovanie mocu a smad.
Gymnena sylvestre na stimulaciu tvorby inzulinu a pankreatickych buniek.
Tak isto pomaha sylimarin(milk thistle)
Pri regeneracii su napomocne rozne antioxidanty,aby sa zabranilo poskodeniu tela(oci, ladviny srdce)
Univerzalny antioxidant a regenerator vycerpanych antioxidantov alfa lipoicka kyselina,NAC(n acetyl cystein)
Koenzym CQ10(ubiquinone)acetyl L carnitin,L-carnosin, vytazky zo semien hrozna,malin,cucoriedok, cierne ribezle a podobne. Pouzivam aj enzymy na podporu odstranovania produktov glykacie, ktore blokuju lymfaticke cesty, cim vedu k degeneracii tkaniv(kanalizacia zablokovana, vedie to az k rozpadu tkaniv, strate zraku, rozpade nervov v koncatinach=periferalna neuropatia, hlavne pre to tie enzymy a antioxidanty).
Teda bez pridavania inzulinu zvonka,a postupne sa mi to zlepsuje. Keby som cvicil a stratil vahu-co som nespravil, asi by som uz z toho bol vonku. Zatial mi priemerna hladina za 3 roky poklesla vyse40%, niekedy az na normal, hoci ked sa napijem dobre pomarancovej stavy(nono!), skoci az na 12milimol na liter, ale nie na 25 ako predtym, cize vytvara sa mi alebo viac mojho inzulinu alebo poklesava tzv inzulinova rezistencia. Mozno oboje.

RNG

Treba rozoznavat medzi diabetes 1 a 2. Pri diabetes 1 pankreas neprodukuje dost inzulinu. Takze tam dodat na tu priemernu davku 31 jednotiek postupne denne podla potreby je pomoc organizmu. Ale pri diabetes 2(starecka,syndom X,inzulinova rezistencia) telo vytvara z pociatku az 120 jednotiek inzulinu na otvorenie buniek.Pri takej cinnosti sa to ale opotrebuje rychlo a potom zacnu hladiny cukru v krvi prudko narastat. Teda problem je v nedostatocnom otvarani buniek na inzulinovy signal.Naozajstne riesenie je teda nie zvysovanie davok inzulinu az kym sa znizi cukor v krvi, ale odstranenie tvrdych lipidov na bunkovych stenach, ktore bunkam nedovolia sa otvorit.Najme hydrogenizovanych tukov, co su vlastne tukove polymery.Teda zhodit vahu,a nahradit polymerizovane tuky monomermi, hlavne s malymi molekulami Pri tom regenerovat pankreas, lebo prirodzene vylucovanie je vzdy lepsie a citlivejsie, nez vonkajsie zasahy.
A aby telo nebolo poskodene vysokymi hladinami cukru v krvi, jest extremne malo skrobovin a cukrov a denne znizovat hladinu cvicenim a prechadzkami.
Mnohym to pracuje vyborne, aj mne osobne.

andel

EE- ja mam to stastie, ze vobec mam zdravotne poistenie v USA, samotni americania ho nmaju. Poistovna mi z tej pumpy preplati 50% (tu si clovek positenie plati sam, alebo ma stastie a plati mu ho zamestnavatel alebo ho nema), ale to mi je teoreticky uplne jedno, pretoze nejde o peniaze, ale o moje zdravie. Bude ma to mesacne stat ovela viac penazi ako ma stoja pera teraz, ale utiahnem opasok, kupim si jedny topanky menej, ale moje zdravie je jedine ktore mam! Navsetvy u lekara kazde 3 mesiace, si myslim, ze to uplne staci, HbA1c su vlastne 8-10 tyzdnove hladiny cukru, tak na co castejsie? Recepty mi lekar doplna v lekarni po telefone, takze kedykolvek si zavolam, stale doplni. Samozrejme, ak by moje vysledky boli neprimerane vysoke (su vyssie ale nie hroziace) tak som u neho kazdy tyzdne, tak ako to bolo zo zaciatku, ked som k nemu zacala chodit. Z coho mam uz teraz depky, ze ak budem cakat babo tak tam budem musiet kazdy tyzden! Nejako ale prezijem ;o) Uz co den by som mala mat tu pumpu, koli tomu, ze je to novinka tak to trva dlhsie ako "minimed", az budem na pumpe dam vam vediet svoje pocity a postrehy. O tyzden navsteva, uz mi pan doktor chyba hihi ;o)

EE

Prajem Vám príjemné sviatky, hlavne dobré glykémie. Mám výnimku na prúžky, na 3- mesiace.(1 mesiac 100 ks.)Je to dobrý pocit, že si môžem častejšie kontrolovať cukor.
René dobre uvažuješ o tej pumpe. Držím Ti palce.