a zasa je tu jar - zbieranie byliniek

aljoška

Samko,chcem sa opýtat na ten čistec.Našla som len betoniku lekársku,ktorú si spomenul.Netrufla by som si ju zberat,lebo ju nepoznám.Potom sa tam ešte spomína nejaký čistec priamy či rovný,len tam nie je obrázok.Vraj sa tá betonika nemá zamienat s príbuznými druhmi.Ale asi tažko zamením,ked nepoznám ani jeden.

samko r.

Púpava, celá sa dá využiť. Koreň, listy a stonka+kvet ten je na med. Púpava prečisťuje celú pečeň a žlčník. Listy sa nakrájajú na drobno a jedia sa ako príloha-šalát.Stonka sa žuje, je horká a práve horčina stimuluje pečeň. Neviem, ako ďaleko ste boli, tak som radšej sa rozpísal. Medvedí cesnak sa dá do alkoholu apo 3 týždňoch sa scedí, vyžmýka a máme tinktúru na prečistenie organizmu a znižovanie tlaku, aterosklerózu, cholesterol a i.

Alternativa

...a cierne a zelene caje nepit vecer, ak su problemy so spankom, alebo aby neboli. Prajem Vam, milym bylinkarom, pekny vikend a hura do prirody, na prve jarne bylinky :D

silvias

Ja si kupujem čaj jasmínový v bylinkárni je veľmi drahý ale musí sa s nim pomaly lebo minule som si uvarila odvar taký silný čierny a celú noc som nemohla zaspať a bolelo ma až srdce tak radšej v menších dávkach a nie veľmi silnýýýýýý

Alternativa

Hmmm, jasmin, hmmm, jeden z najdrahsich eterickych olejov. Teda, ak su kvalitne. V aromoterapii jasmin o.i. podporuje zdrave sebavedomie, je ako sity pre sucasnu zenu :D.

silvias

Odporúčam jasmínový olej z AVONU.
je to kúpel do vaňe dávam si ho vtedy ked som veľmi unavená a tak trochu chcem zarelaxovať!!!