Nepravidelna stolica - co s nou?

Príspevok v téme: Nepravidelna stolica - co s nou?
ivankaaa

Ahojte, uz vyse troch rokov mam nepravidelnu stolicu. Stalo sa to zo dna na den. Do mojich 19 rokov mi stacilo ist na velku potrebu 1x za den - dva dni. No zrazu (vtedy som si myslela, ze mam crevnu chripku) som zacala chodit 4 - 6 krat denne na wc. Tento problem pretrvava do sucasnosti. Denne chodim na wc cca 5 krat s tym, ze uuuplne nepravidelne (niekedy idem po polhodine druhykrat, niekedy po 6 hodinach; niekedy chodim hlavne rano, niekedy hlavne vecer). Pricom sa stravujem celkom pravidelne. Uz som s tym bola u doktorky dvakrat, povedala mi, ze metabolizmus ma kazdy iny a ze je bezne, ze sa zo dna na den zmeni. Ale uz mi to zacina liezt poriadne na nervy. V poslednom case sa stravujem zdravo, jedla som kadejake tabletky, pila caje aby sa mi to aspon ked uz nie obmedzilo, tak nech chodim pravidelne...

Najhorsie na tom je to, ze mam psychicky problem ist na velku potrebu na zachode, kde to mozu pocut ludia nachadzajuci sa pred zachodom. Na verejnych zachodoch sa nemoze v miestnosti nikto nachadzat a musi byt mala pravdepodobnost ze tam niekto vojde aj ked som uz "skoncila".

Velmi ma to obmedzuje v zivote, ked niekde idem cely cas rozmyslam nad tym, kam pojdem ak to na mna pride... Z neustaleho utierania musim stale pouzivat nejake maste pretoze mam cely zadok vydraty...

Prosim vas, nemate nejake - najlepsie recepty od babicky ako sa da stolica upravit, spravidelnit? Alebo mam zadrziavat a takto nasilu naucit organizmus chodit na wc raz - dvakrat za den? To sa trosku bojim, lebo mam hemeroidy :-((((

ivankaaa

bingam - som rada ze som ti zlepsila naladu, ale myslim ze to v mojej hlave nebude... skusim predsa len navstivit odbornu doktorku a ak mi povie aj ona, ze je ok, tak sa na tom potom budem smiat s tebou :) a ten toaletak by som musela nosit vsade so sebou, lebo aj tak vacsinou nechodim na wc doma... :) ale dakujem za radu

bingham

hehe...trosku som sa zasmial...prepac :))...to je zaujimave ze to tvoja lekarka vobec neriesi...a nie je to nahodou len v tvojej hlavicke ???

a ked mas zodratu ritku...tak skus kupit...taky ten jemny toaletak...a potom ten kremik :))

ivankaaa

A nieco - menej ako rok som byvala velmi casto nafuknuta (3x do tyzdna), lenze potom som obvinila perlivu vodu (ktoru som kedysi pila skoro stale), prestala ju pit a odvtedy uz byvam nafuknuta uuplne minimalne (menej ako raz za mesiac)

ivankaaa

lekarka ma neposlala na ziadne vysetrenie... Bola som s tym za 3 roky dvakrat ale ked ma odbila ze je to normalne, tak som si to uz sama nahovoril a zmierila som sa s tym, ze mam blby metabolizmus. Ale fakt ma to uz zacina stvat... A hlavne ten zodraty zadok, uz sa mi ani utriet riadne neda, lebo to boli :(((( Idem googlit nieco o tom ochoreni criev - ach jaj... A na tu gastroenterologiu sa neda dostat bez odporucania od obvodneho? Lebo ona mi zase povie, ze je to ok...
Stolicu mam jemne redsiu, ale o hnacke sa hovorit neda. Ale zvycajne sa vyprazdnujem len po kuskoch, mam pocit, ze este by nieco islo, ale nech sa snazim ako chcem nic nejde... Ale po polhodine to uz ide.

hmmmmmmmmm

no ale to urcite nie je normalne mat tak casto stolice.z casu na cas sa to moze stat ,ale nie kazdy den alebo tak frekventovane!moze ist o zapalove ochorenie criev.na ake vysetrenia ta poslala lekarka?urcite patraj co sposobuje taku castu frekvenciu!chod za inym lekarom !pytaj sa na odborne vysetrenia, gastroenterologiu.ved to musi byt velmi obtazujuce!ako by ti creva diktovali a vladli tvojmu zivotu:-(.a mas aj ine symptomy?su tie stolice riedke?ak ta lekarka neposlala nikde ale len uzavrela to ako normalne tak to normalne nie je..