Nepravidelna stolica - co s nou?

Príspevok v téme: Nepravidelna stolica - co s nou?
ivankaaa

Ahojte, uz vyse troch rokov mam nepravidelnu stolicu. Stalo sa to zo dna na den. Do mojich 19 rokov mi stacilo ist na velku potrebu 1x za den - dva dni. No zrazu (vtedy som si myslela, ze mam crevnu chripku) som zacala chodit 4 - 6 krat denne na wc. Tento problem pretrvava do sucasnosti. Denne chodim na wc cca 5 krat s tym, ze uuuplne nepravidelne (niekedy idem po polhodine druhykrat, niekedy po 6 hodinach; niekedy chodim hlavne rano, niekedy hlavne vecer). Pricom sa stravujem celkom pravidelne. Uz som s tym bola u doktorky dvakrat, povedala mi, ze metabolizmus ma kazdy iny a ze je bezne, ze sa zo dna na den zmeni. Ale uz mi to zacina liezt poriadne na nervy. V poslednom case sa stravujem zdravo, jedla som kadejake tabletky, pila caje aby sa mi to aspon ked uz nie obmedzilo, tak nech chodim pravidelne...

Najhorsie na tom je to, ze mam psychicky problem ist na velku potrebu na zachode, kde to mozu pocut ludia nachadzajuci sa pred zachodom. Na verejnych zachodoch sa nemoze v miestnosti nikto nachadzat a musi byt mala pravdepodobnost ze tam niekto vojde aj ked som uz "skoncila".

Velmi ma to obmedzuje v zivote, ked niekde idem cely cas rozmyslam nad tym, kam pojdem ak to na mna pride... Z neustaleho utierania musim stale pouzivat nejake maste pretoze mam cely zadok vydraty...

Prosim vas, nemate nejake - najlepsie recepty od babicky ako sa da stolica upravit, spravidelnit? Alebo mam zadrziavat a takto nasilu naucit organizmus chodit na wc raz - dvakrat za den? To sa trosku bojim, lebo mam hemeroidy :-((((

matitima

lubby ahoj, samozrejme, že sa to dá vypiť. neboj, ten síran horečnatý tam vôbec necítiš, keďže ten prášok má príjemnú pomarančovú príchuť. keď to mne nerobilo problém, tak už asi nikomu! keďže ja som dosť taký typ človeka, že nedám hocičo do úst.

mjanik

akupunktúra-nepravideľná stolica-upraviť trávenie
-hemoroidy-akupunktúrou zmiznú väčšinou už po prvom preliečení

demi123

Tomáš nemám pocit, že by som veľa vlákniny konzumovala. Snažím sa, aby bol môj jedálníček taký rovnomerný ale je pravda, že sa nejako extra neobmedzujem s ničím.

Bibi už nejaký druhý mesiac to trvá :/ U doktora som s tým veru nebola, lebo toto ma ani len nenapadlo, že by to mohlo byť. No a pevne dúfam, že to ani nebude! A to budem musieť ísť všeobecnému a ten ma potom pošle na nejaké špeciálne vyšetrenie, čo? Fúú, to si budem musieť na čo nájsť čas, lebo teraz je toho veľa v práci :(

Adell_Certikova

lubby..samozrejme, že sa to dá piť, veď ono to má príjemnú pomarančovú príchuť...tiež to užívam, keď mám problémy s trávením a s veľkou stolicou...to nie je žiadna hanba!..

matitima

ahojte :) neviem, či niekomu pomôžem ale vyskúšam :) mne na nepravidelnú stolicu veľmi pomáhal prášok f.x.passage sl. je to prášok so síranom horečnatým, ktorý sa pije ráno nalačno alebo večer pred spaním. voľakedy som mávala hrozné zápchy a tento prášok si s tým vždy poradil :) aj vám na nepravidelnú stolicu by pomohol, treba vyskúšať ;)

51bibi51

@demi123 a ako dlho u teba pretrvávajú tieto problémy? neskúsila si ísť s tým aj k doktorovi, či náhodou nejde o spomínanú histaminovú intoleranciu? ja takéto problémy so stolicou mávam po sviatkoch, keď viacej jem a hlavne keď papám nepravidelne. ale to už presne viem, čo si mám dať a potom sa mi uľaví. tebe by som odporučila ísť k doktorovi a uvidíš, čo ti povie.

Tomas12345

demi123 :

Ono by to chcelo ešte poznať tvoj jedálniček čo jedávas na ranajky, obedy, vecere. Paradoxne i vysoký príjem vlákniny môže spôsobovať zápchu.