Nepravidelna stolica - co s nou?

Príspevok v téme: Nepravidelna stolica - co s nou?
ivankaaa

Ahojte, uz vyse troch rokov mam nepravidelnu stolicu. Stalo sa to zo dna na den. Do mojich 19 rokov mi stacilo ist na velku potrebu 1x za den - dva dni. No zrazu (vtedy som si myslela, ze mam crevnu chripku) som zacala chodit 4 - 6 krat denne na wc. Tento problem pretrvava do sucasnosti. Denne chodim na wc cca 5 krat s tym, ze uuuplne nepravidelne (niekedy idem po polhodine druhykrat, niekedy po 6 hodinach; niekedy chodim hlavne rano, niekedy hlavne vecer). Pricom sa stravujem celkom pravidelne. Uz som s tym bola u doktorky dvakrat, povedala mi, ze metabolizmus ma kazdy iny a ze je bezne, ze sa zo dna na den zmeni. Ale uz mi to zacina liezt poriadne na nervy. V poslednom case sa stravujem zdravo, jedla som kadejake tabletky, pila caje aby sa mi to aspon ked uz nie obmedzilo, tak nech chodim pravidelne...

Najhorsie na tom je to, ze mam psychicky problem ist na velku potrebu na zachode, kde to mozu pocut ludia nachadzajuci sa pred zachodom. Na verejnych zachodoch sa nemoze v miestnosti nikto nachadzat a musi byt mala pravdepodobnost ze tam niekto vojde aj ked som uz "skoncila".

Velmi ma to obmedzuje v zivote, ked niekde idem cely cas rozmyslam nad tym, kam pojdem ak to na mna pride... Z neustaleho utierania musim stale pouzivat nejake maste pretoze mam cely zadok vydraty...

Prosim vas, nemate nejake - najlepsie recepty od babicky ako sa da stolica upravit, spravidelnit? Alebo mam zadrziavat a takto nasilu naucit organizmus chodit na wc raz - dvakrat za den? To sa trosku bojim, lebo mam hemeroidy :-((((

ahjaj

v lekarni, alebo aj v potravinách dostať psýlium. Je to taký prášok, a ten treba užívať raz alebo dvakrát za deň primiešaný do cereálií, alebo vo vode či v jogurte.
Inou možnosťou je konzumácia ovsených vločiek v jedle a chia semienok v jedle, resp. sušených sliviek. - to všetko je vláknina, + celozrnné potraviny a dostatok zeleniny a ovocia. Ďalším dôvodom môžu byť tzv. lenivé črevá. Vytrénuješ vlákninou a pravidelným pohybom. Ráno na lačno dva poháre vody a pohyb.
Do vody môžeš pridať aj jablčný ocot.

Tomas12345

demi123 :

Môže íst o priznaky histaminovej intolerancii co sa týka tvojich problémov s trávením.

Skús užívať probiotika, možno tvoj stav zlepsia.

Proti zápche mne pomáhala lyžicka olivoveho oleja.

Sloniecko

ahoj
no kazdemu zaberie nieco ine. V prvom rade je dolezite mat v strave dostatok vlakniny- hlavne strukovin ako hrach, sosovica, fazula.
Velmi dobre su susene slivky, ale aj slivky cerstve, ci zavarane.
Dalej su dobre rozne kefirove mlieka, alebo acidko, jogurty a podobne.
A v neposlednom rade je velmi ucinna mineralna voda Saratica, nepoznam cloveka, ktoremu by nepomohla.

demi123

Ahojte :) Viem, že ide o staršiu tému ale keďže nechcem zakladať novú, tak snáď mi poradíte aj tejto, keď Vám opíšem moje problémy. Už dlhšie ma trápia problémy s nepravidelnou stolicou :( Som z toho už na prášky, lebo ma neustále bolí brucho a keď aj idem na wc, tak nič :( Viete mi poradiť niečo účinné, čo by mi v takýchto prípadoch pomohlo? Ďakujem

lingo

Toto je stara konverzacia, neviem ci to este niekto cita, ale mam podobny problem. Je to dlhodobeho charakteru a je to neprijemne.

Skusala si este vysetrenia? co Ti povedali?

rontgen

vysetrili ti stitnu zlazu? taketo caste stolice pocas dna su castym prejavom ochorenia stitnej zlazy. rozhodne si daj urobit vysetrenie. zacnes brat lieky a tvoj problem sa vytrati.

J111

Ja chodím srať len raz denne, vidíš a ty máš, pre Boha, čiže aj ja mám problém so sv. stolicou? Čo ma teraz exkomunikujú?

elly

nebudes mat nahodou celiakiu alebo nieco podobne??? a co tvoja vaha je stale rovnaka alebo si schudla??

mna momentalne trapi, ze doteraz som chodila kazde rano na WC a posledne 4 dni chodim na WC vzdy hodku po obede a my to dost lezie na nervy...