ako "vypnut" po praci??

Príspevok v téme: ako "vypnut" po praci??
vitaminwater

zaujima ma, ako sa vy odreagujete po praci a ci aj vy mate podobny problem... mam dost stresujuci job, kde vlastne cele dni riesim nejake problemy, sefovia mi dost nakladaju na plecia a mna to doslova vsetko tazi. Urcite mi pridava aj to, ze som zodpovedna a snazim sa si svoju pracu robit minimalne na 100 percent. Problem ale je, ze ked pridem domov, tak nedokazem prestat mysliet na pracu a problemy a myslim na to, ako nieco vyriesit, ako vybavit, ci som urobila dobre, ako som to mohla urobit lepsie, a co ma caka nasledujuci den. Citim sa totalne vystavena, bez nalady, bez energie. Spavat tiez nemozem, lebo v kuse myslim na pracu, srdce mi busi, nervy mi mykaju rukami, nohami, proste hroza =( niekedy si myslim, ze mi z toho uz naozaj zacina hrabat. Minule som sa uz zosypala a zacala revat ako male decko, ale to mi pomohlo mozno na jeden vecer. Tak poradte, ako to robite vy???

AdamKrt

Tiez mam styl prace, ze neustale, nonstop riesim nejake problemy, ked sa vyskytnu a vyskytuju sa vzdy :)

Volakedy som pracoval ako drak. Isiel som sa pretrhnut, aby vsetko bolo vzdy rychlo, co najlepsie. Lenze dospelo to tak, ze clovek mohol driet ako kon, dostal za to panbohzaplat, alebo len tak dalej..., potlapkanie po pleci a to bolo vsetko.

Ked som bol starsi a mudrejsi, zacal som ukludnovat hormon a prestal som to brat tak vazne. Problemy a praca su, boli aj budu. Dolezite je, aby bol spokojny sef, ale nie zas moc. Neni dolezite ako clovek robi, ale ako si druhi ludia myslia, ze robi. A ak maju nejake poziadavky, snazit sa to vmanevrovat tak, aby bola spokojnost na oboch stranach, ale nedrobit nad ramec svojho platu, lebo sa to nevyplaca.

Teraz si pracu organizujem tak, aby som predvidal problemy, odstranoval ich skor nez sa stanu a neriesil potom ich dopady. Miesto toho, aby clovek napr. pomahal ludom robit za nich ich robotu, radsej im ukazem a naucim, ako si to urobia sami. Odradi to tak vypocitavcov, co sa chcu zbavovat prace a na druhu stranu, zvysi sa ich produktivita a prospech ma aj firma.

Vsetko sa stihnut neda, dopredu upozornim a ak niekto nahana, vyviniem usilie, ale nie zas tak, aby som sa pretrhol.

Ono moze byt clovek akokolvek dobry, ale ako hovori jedno stare prislovie: Na dobreho kona, nalozia najviac.

No a taky dobry, silny kon, nezije dlhsie, prave naopak...

Takze nez sa v robote znicit, drzim sa hesla: VYSKAKUJ IBA DO VYSKY SVOJHO PLATU. Tiez doma vselico riesim, ale nie preto, ze ma to bude trapit, ale preto lebo je to ako moja zabava, ked viem urobit, naplanovat nieco, aby sa to dalo urobit efektivnejsie.
--------------------
A na relax a nervy ? Uzivam vitaminy, z nich na nervy je to horcik a B complex forte. Ale nie primarne na nervy, ale pre zdravie :) Relaxujem pri TV, filme, priatelke, pri milovani. Pri masazach, ci ked ich vacsinou robim, pripadne obcas aj prijmam.

Najlepsim relaxom je casto aj moja praca, pretoze ma vie bavit a to je zaklad. Ked clovek robit nieco s odporom, je to zle.

vebe

Vitaminwater, pytala si sa, ako to niektore zeny vo vysokych poziciach zvladaju. Nuz vzdy je to tazke a bud si ista, ze keby si sa pozrela z blizka zistila by si, ze nieco z toho vsetkeho (praca, rodina, deti, priatelia, zdravie)predsa len nezvladaju. Vzdy je to vec priorit, co kto obetuje. Kazda sme nastavena na iny vykon, takze porovnavat sa nema zmysel. Je pravda, ze deti a rodina donuti ludi(teda zeny urcite) pracovat optimalnejsie a pragmatickejsie, niet casu zaoberat sa hovadinami. To co momentalne citis, to su tak trochu varovne signaly tvojho tela. Ak clovek tieto varovne signaly dlhodobo ignoruje, ono ho to za nejaky cas dobehne - ci uz sa skutocne rozvinu naplno psychicke problemy alebo povoli imunitny system, alebo zacne nejake cudne alergie, ekzemy, proste nieco, cim nas nase telo chce ako keby zastavit. Nic z toho ti neprajem, ja len viem, ze kazdy mame svoje hranice. Teraz si ty odpovedz na zasadnu otazku - chcela si sa len postazovat ci poradit, ale v zasade nic menit nechces, alebo chces skutocne nieco vo svojom sposobe zivota zmenit.Ak plati to prve, tak fajn, poradili sme ti, ale o tyzden, dva, o mesiac budes zase zufala hladat pomoc na nejakom fore. Ak plati to druhe, tak najdi tu cestu ako nieco zmenit. Ja osobne si myslim, ze ani tabletky ani masaze nejako podstatne tvoj problem nevyriesia, zmena musi nastat v tvojej hlave

mmdd

Existujú protistresové harmonizaćné masáźe,ale keďźe mi stále zdravie.sk neuverejńuje moje rady, tak Vám nemôźem poradiť.

ta3

Vitaminwater,
odpoved na Tvoju poslednu odpoved je jednoducha, vsetci sme rozni, nie rovnako vnutorne silni, niekto to proste zvlada, lebo ma na to povahu a psychicke predpoklady, co pre niekoho je neriesitelny problem, pre ineho je malina

vitaminwater

ako to dokazu zvladat ludia vo vysokych poziciach? myslim ten stres? a naviac ak su to zeny, maju rodiny, deti... ved to je snad nemozne

ta3

Vebe, super odpovede

Sprcha hovori, ze jej pomaha sprcha na hlavu, mam odskusane, ze voda vydatne uvolnuje psychicke napatie, preto vlastne aj ja odporucam dlhsi horuci kupel