ako "vypnut" po praci??

Príspevok v téme: ako "vypnut" po praci??
vitaminwater

zaujima ma, ako sa vy odreagujete po praci a ci aj vy mate podobny problem... mam dost stresujuci job, kde vlastne cele dni riesim nejake problemy, sefovia mi dost nakladaju na plecia a mna to doslova vsetko tazi. Urcite mi pridava aj to, ze som zodpovedna a snazim sa si svoju pracu robit minimalne na 100 percent. Problem ale je, ze ked pridem domov, tak nedokazem prestat mysliet na pracu a problemy a myslim na to, ako nieco vyriesit, ako vybavit, ci som urobila dobre, ako som to mohla urobit lepsie, a co ma caka nasledujuci den. Citim sa totalne vystavena, bez nalady, bez energie. Spavat tiez nemozem, lebo v kuse myslim na pracu, srdce mi busi, nervy mi mykaju rukami, nohami, proste hroza =( niekedy si myslim, ze mi z toho uz naozaj zacina hrabat. Minule som sa uz zosypala a zacala revat ako male decko, ale to mi pomohlo mozno na jeden vecer. Tak poradte, ako to robite vy???

soffa

ja som mala vzdy organizacny talent,bolo na mna spolah,preto som vzdy mala dost zodpovedne funkcie.z jednej roboty som po 5 rokoch odisla na vlastnu ziadost,lebo hrozilo ze sa uz zosypem,nakladali na mna viac a viac,furt v robote,slobodna bezdetna,no hroza a des.tak som si povedala ze nebudem ukazovat aka som dobra a ze radsej budem robit "normalnu robotu za menej penazi"ale tym ze buchnem dvere daju mi pokoj az do pondelka.ziadne pracovne vikendy,pracovna doba 8 hodin,ziadne stahovanie z dovoleniek.sice po case mam zase dolezitejsiu funkciu a dopredu som sa dohodla ze odtial potial.viem ta pochopit,lebo ja som uz mala zle sny,krce v bruchu,hygiena ma furt deptala,inspektori.no katastrofa.tiez odporucam zmenit prostredie,ale kedze to nechces,tak ti neviem poradit

vitaminwater

Pracu naozaj zmenit nechcem, je sice narocna, ale bavi ma to, a som za nu vdacna.
rew: viem, ze nie som dokonala, ani zdaleka... ale mas pravdu, urobim, co treba, a ak bude cas, tak nieco naviac, ale roztrhat sa neroztrham. Bola som vychovana tak, ze ak nieco chcem dosiahnut, musim pre to tvrdo pracovat, a ja chcem dosiahnut vela, tak asi z toho prameni ta moja povaha... mam rada vyzvy, ale clovek sa zas nemoze nechat vyuzivat. A tiez kazdy ocakava nejake ocenenie, lenze v mojej praci k tomu dojde len velmi zriedka, prave naopak, pridaju este viac. tak aj preto som frustrovana.
No uvidime, teoriu ovladam, teraz to uz len preniest do praxe.

Maros75

vitaminwater- tak ty zmen zamestnanie. Nie kazdy dokaze zvladnut velky napor v praci a casom mu to prepne .
Potom su cakarne u psychiatra preplnene.

rew

vitaminwater> bola som na tom podobne ako ty, pomohlo mi parkrat sa zosypat a prerevat par noci a casom mi doslo ze mi to za to nestoji. Moja praca ma bavi, ale chodim tam hlavne preto aby som mala peniaze na byvanie, jedlo, zabavu.. co z toho mam, ak najviac elektriny miniem na to aby som do noci (obcas do rana) este mohla dorabat veci z prace, ak musim kupovat viac jedla aby som pri tom mohla vyzierat chladnicku a do kina nezajdem lebo kvoli praci nemam cas..? Mala som vzdy hnusne stavy z toho ked som vedela ze som nieco nestihla spravit a dalsi den som to mala prezentovat - mala som pocit ze nadriadeny si bude o mne mysliet ze som magor.. Tak som cely vecer prerevala a myslel si to nie len moj nadriadeny ale aj moj priatel(ktory mi na druhej strane velakrat pomhol..).. Takze teraz robim co je nutne, ak stiham tak aj nieco naviac, som ochotna zostat dlhsie ak treba alebo ak mam preve chut, ale nesnazim sa svojimi vysledkami nikoho presviedcat o tom ze som dokonala lebo viem ze nie som :)

vitaminwater

zijem v USA, takze postovne je ok. Dokonca maju prave akciu na GABA, tak idem objednavat. Dakujem za rady.
smajliQa, vidim, ze vies, o com to je. Ja len tak pracu vymenit nemozem, a ani zatial nechcem. Bavi ma, co robim, len sa musim nejak naucit nepripustat si ten stres tolko a relaxovat.

RNG

Doplnky sa beru podla potreby Ak ale chces brat nieco pravidelne, tak skus 100 mg 5 HTP, najlepsie pred vecerou. Ak ti to nesataci, tak zvys na 200 mg, a ak aj tak nevies zaspat, zober 3 mg melatoninu. Po melatonine sa musi 8 hodin nerusene spat, inac si rano malatna.
Na tu traslavku-zasklby zober alebo GABA(500 mg vecer) alebo L-theanine(2x200mg)
Swansonvitamins.com je najlacnejsi co sa tyka produktov obvykle, ale iherb.com ma ovela lacnejsie postovne, takze spravidla pre Slovakov to vyjde lacnejsie

smajliQa

ahoj... necitala som ziadny prispevok, len tvoj, no ja som mala byvalu pracu taku vycerpavajucu, ze som si neoddychla ani na dovolenke, ani doma, proste nikde. robila som s velkymi peniazmi, a vzdy ked som odisla z prace som nerobila nic ine, len som si v duchu ratala peniaze, ci mi vsetko sedi, ci bude treba urobit odvody, ci nebude treba dotacia,.. kolko som nechala v trezore, ci som ho dobre zamkla... ci som urobila v pc vsetko ako malo byt, ci som sa nesekla o jednu ci dve nuly, co by znamelo aj nielkolko tisic eur navyse, ci menej,, proste bolo to hrozne.. a hned rano ked som vstala som pozerala na mobil ci mi nevolaju z prace, ci nahodou nieco nesedelo, alebo ci vsetkemu rozumeju, ci som na nic nezabudla.. no proste des....

zmena je zivot!!!!!

vitaminwater

prepac, nemyslela som to zle. Viem, ze v USA doplnky nie su schvalovane FDA, a tak som sa len chcela opytat, ci su bezpecne (casto vidim v spravach ako narychlo musia stahovat napr. tabletky na chdunutie z trhu, lebo poskodzuju srdce, a tak je na mieste otazka, ako sa take doplnky vobec dostali na trh).
Viem, ze zvycajne odporucas Swanson, takze asi skuim kupit od nich ten 5-HTP a nejaku zmez Bciek. 5-htp sa berie kazdy den? rano, alebo na vecer?

RNG

Znova a znova...
Doplnky na volny predaj su schvalovane lekarmi, podmienka je absulutna neskodnost.Na Slovensko dovazane napr musia prejst cez komisiu z lekarskej univerzity , zaroven aj z Hygienickeho ustavu, ktory vyzaduje zaroven rozbor.
To iste plati samozrejme v USA, hoci formalne schvalenie tu nie je treba, ale akykolvek doplnok, co by skodil co len jednemu cloveku by FDA z trhu stiahla s prislusnymi prenasledovaniami vyrobcov a moznymi sudnymi procesmi za poskodenie. tie idu do stoviek milionov najmanej, dokonca do miliard.
Takze taku blbost ziadny vyrobca v USA neurobi, ze by dal na trh nieco co by mohlo poskodit ludi.To by ho na trhu uplne odrovnalo, dokonca by mohol dostat aj vazenie za to, s FDA sa neoplati parat!