Ploché nohy

Príspevok v téme: Ploché nohy
Ivett :D

Mám 15 a jeden pre mňa dosť veľký problém. PLoché nohy.Teraz mi to vlastne ani nevadí, ale čo v dospelosti? Všade píšu, že to bolí a podobné veci. Pomôžu ortopedické vložky? Keď som bola menšia nechcela som ich nosiť a ortopedické topánky už vôbec. Teraz som nato doplatila. Poraďte mi, aby som nemala ploché nohy. Mám nosiť tie ort. vložky alebo...?

anjelik1678

Moc moc dakujem! :) dneska som si o tom nieco precitala, nastudovala, a vyzera to naozaj moc dobre :) budeme objednavat

jessica19566

Sú to skinners :) my sme s nimi naozaj veľmi spokojní a ťahame ich so sebou v batohu aj na výlety a tak, pretože sa zrolujú fakt do guličky a nezaberú miesto elementstore. sk/skinners/skinners-2-0/

jessica19566

chodim cez leto uplne bosa doma a u nas na zahrade po trave, na ostatne povrchy nosim specialne ponozko-topanky, ktore su barefoot :) a nebolia a nohy, mam ich skvele prirodzene uz vytrenovane

anjelik1678

čo chodenie naboso? skúšate niekto? ňa zo všetkých topánok po 2 hodinách neskutočne bolia nohy, či už sú to tenisky alebo sandále cez leto.. a možno toto by mohlo byť riešenie? aspoň pár krát za deň skúsiť?

Martin224

co sa tyka plochych noh treba to riesit cim skor, bud nejaky ortoed predpise obuv, alebo si kupit ortopedicku obuv, slapky na bezne nosenie. halvne ked clovek rasie tak je dobre pouzit ortoepdicku obuv. ja mam tieto slapky doma :www.ortoshop.sk

spokojnost, pohodlne, lahke . treba skusat.

GOING

Plochá noha ako taká by nebol problém, pokiaľ by sa chodením nezaťažovala.

Problém je, že ak nepoužívaš anatomicky prispôsobenú obuv/vložku
tak sa najmä pri veľkom kilometrovom dennom výkone, rýchlejšie sa problém plochých nôh prejaví, napr. ich bolesťou, tuhnutím svalov a tiež aj opotrebovaním kĺbov .
Plochou nohou sú nerovnomerne zaťažované kĺby tlakom s tvojej tiaže pri chôdzi/státí a tlak sa potom koncentruje na menšie plôšky v kĺboch, čím vzniká aj väčšie opotrebovanie kĺbov s ďalšími možnými anatomickými zmenami a komplikáciami. Pri sadaní pozdĺžnej klenby trpia tiež vnútorné strany členkov a celá biomechanika nôh, kolená a bedrové kĺby. Pri veľkých bolestiach sa človek pri chôdzi snaží nadľahčovať boľavé miesta a potom vznikajú svalové torzie/napätia
s následnou bolesťou krížov.

Okrem anatomických vložiek, odporúčam navštíviť ortopéda za účelom prípadných kompenzačných cvikov.

Patrik123

Ahoj, ja by som ploché nohy nepodceňoval ani keď ma ešte nebolia, postupom času sa to zhorší a nie je vraj dobré to ignorovať ani predtým. Najčastejšie sa na ploché nohy odporúčajú samozrejme ortopedické vložky, ale je aj veľa cvikov, ktoré pomáhajú a ak pracuješ dlhšie na nohách, tak zváž určite zdravotnú ortopedickú obuv. Ja mám skúsenosť iba s ortopedickými vložkami, objednal som si tieto: hesty.sk, sú celokožené a anatomický tvarované. Vydržali toho dosť a hlavne mi pomohli. Zo začiatku ťa môžu chodidlá trochu bolieť - to preto že klenba nohy už nie je v správnom tvare, tak zo začiatku skús vložky s nižšou klenbou a postupne prejdi na vyššiu, keď si noha zvykne. Na tej stránke majú aj vložky s nižšou klenbou a vyzerajú celkom dobre. Keď tak im napíš nech ti pomôžu.
Daj vedieť či to pomohli.

michael 1

Ak nemáš problémy a nič ta nebolí, tak nenos nič.Ale ak ťa po pol dňa začínajú bolieť chodidla trebárs päty, tak musíš nosiť ortopedickú obuv.Chodenie na boso ti nepomôže ba na opak spôsobí ti ešte väčšiu bolesť zrejme.Chodenie na boso môžeš, po piesku pri mori trebárs, ale po tvrdej podlahy ani nápad.Ploché nohy je obyčajne vrodený problém , a počas života to nejako neovplivniš. Vdaka bohu , že vynašli ortopedické vložky inak by sme sa na trpeli ako kone.
-- Chodiť po čas dna po tvrdej podlahe a vraj sa ti polepší noha či chrbtica a pod. je riadna blbosť pre zravého jedinca a nie to ešte s ortopedickým problémom.

Lucy_33

Ploché nohy mám odmalička. Je to problém, ktorý sa so mnou ťahá kade tade. Cvičenie mi nepomáha, i tak to nestíham. Ale natrafila som na stránku www.inazena.sk ktorá mi s týmto celkom pomohla a to nielen v tomto smere. :)