Ploché nohy

Príspevok v téme: Ploché nohy
Ivett :D

Mám 15 a jeden pre mňa dosť veľký problém. PLoché nohy.Teraz mi to vlastne ani nevadí, ale čo v dospelosti? Všade píšu, že to bolí a podobné veci. Pomôžu ortopedické vložky? Keď som bola menšia nechcela som ich nosiť a ortopedické topánky už vôbec. Teraz som nato doplatila. Poraďte mi, aby som nemala ploché nohy. Mám nosiť tie ort. vložky alebo...?

hviezda01

zuzic-myslela som si,len som sa chcela uistit,ci je to tak...dcera ma toitz ploche nohy,a navyse sa jej tocia palce dovnutra...nosi sice vlozky,ale mam pocit,ze to vobec nepomaha

zuzic_

co najrychlejsie chod bud k ortopedovi alebo si kup tie vlozky, najlepsie cele topanky v specialnej predajni. tiez som na to doplatila. cca od 12 mam ploche nohy, kaslala som na to, zaciatkom tohto leta som bola na vylete a ja blba som cely den mala obute "zabky" s nizkou podrazkou. na druhy den som nevladala prejst ani krok, ta bolest je fakt hrozna a neviem ci je to mozne no citim ju cez stehna az v krizoch. umocnuje to aj bolest bedroveho klbu. odkedy vstanem cele dni mam obutu len specialnu obuv doma aj vonku ale zatial nic, takze jedina moznost asi len ortoped. takze moja pohni si;)

barefooter

Ahoj Ivett. Podelím sa s tebou o vlastnú skúsenosť.
Ja mám síce 28, ale keď to ide v mojom veku, v tvojom to pôjde o to jednoduchšie.
Rozhodne neváhaj s riešením svojho problému, lebo neskôr môžu prísť bolesti nie len nôh a chodidiel ale i chrbta - tak ako u mňa. Navyše vraj práve vďaka plochým nohám mám aj problémy s nesprávnym držaním tela- skoliozu chrbtice. Keď som bol mladší neriešil som to, nosil som vložky do topánok čo ale nepomohlo. Pred nejakým plus minus rokom som sa o toto začal zaujímať a dočítal som sa, že by som mal začať chodiť bosý kedykoľvek to len ide. Na jar som teda odložil topánky a mimo úradov a práce chodím všade naboso. Navyše aj na rôzne prechádzky prírodou.
Poranenia som sa tiež zo začiatku bál, ale ukázalo sa že obavy sú prehnané. Jediné poranenie boli prvotné otlaky. Asi najväčším problémom je prekonať akúsi hanblivosť a skrátka začať chodiť naboso s vedomím že to robím pre svoje zdravie. Inak okrem účinku na chodidlá to má aj vplyv na moju imunitu. Odkedy chodím naboso, nemal som ani len nádchu a duplom nie niečo vážnejšie, čo dovtedy som býval prakticky sústavne nechcípaný. Klenba sa mi pomaličky ale isto zdvíha a po každej takejto prechádzke sa cítim fakt skvele. Nevravím že vložky a ortopedické topánky nepomáhajú, ale mne nepomohli ale zato chodenie naboso áno. Ak by si chcela o tom pokecať, kľudne mi napíš maila na barefooter@centrum.sk rád sa s tebou podelím o skúsenosti s týmto problémom.

jankaaaaaaaaa

pohladaj si dobru ortopediu v tvojom meste, kde ti budu vediet vyhotovit ortopedicke vlozky na mieru, konkretne na tvoju nohu. existuje nato niekolko metod. ak by si bola z KE, vedela by som ti poradit.
tieto vlozky nos v kazdych topankach, a na doma si kup ortopedicke slapky. treba posilovat svaly chodidiel, chodenim po spickach alebo po piesku. na ploche nohy dobre posobia aj vyvysene podpatky, tak 4-7cm, najlepsie s hrubym podpatkom, alebo s takym plnym podpatkom teda platformou.

Denylove

Jednoznačne ortoped. topánky, kúpiš ich v zdravot. obchodoch v nemocniciach, možno aj v nejakých lekárnach vačších.Nečakaj!!