Ploché nohy

Príspevok v téme: Ploché nohy
Ivett :D

Mám 15 a jeden pre mňa dosť veľký problém. PLoché nohy.Teraz mi to vlastne ani nevadí, ale čo v dospelosti? Všade píšu, že to bolí a podobné veci. Pomôžu ortopedické vložky? Keď som bola menšia nechcela som ich nosiť a ortopedické topánky už vôbec. Teraz som nato doplatila. Poraďte mi, aby som nemala ploché nohy. Mám nosiť tie ort. vložky alebo...?

samy

Baby, najlepšie sú topánky na mieru. Sú výdajne ortopedických topánok, kde Vám presne na mieru spravia vložky aj topánky. Odporučila by som Vám takúto výdajňu v Senci, volá sa Podotech. S malou som tam bola, tiež má ploché nohy. Máme od tial vložky na mieru aj topánky a sme spokojní.

jvcxt

max opatok na ploche nohy 5 cm. v podstate nepomoze, ale je to lepsie ako topanky s rovnoubpodrazkou. lepsie su topanky na platforme ako s podpatkon

jojaaa

Odporucam kazdemu kto ma problem s nohami, ci uz "x", halux, ploche nohy...pozrite si na internete stranku ! "botyhanak"
Nosime tie vlozky cela rodina, prsty su vyrovnane, ziadne bolesti, mojej 60rocnej mamicke sa zdvyhla klemba!!!! Je to zazrak, pozrite si aj prispevky z reportazi od pana Hanaka, je to umelec a odbornik!

barefooter

Fúha, neviem ako to, že sa to sem znova odoslalo celé, sorry.
Inak hviezda01 ja mám s tou kratšou nohou presne ten istý problém ako ty popisuješ.
Zo skúsenosti poviem, že vložka do nohy mi nepomohla ani na chrbticu a ani ortopedické vložky na ploché nohy. Fakt neváhajte a začnite chodiť naboso všetci čo s tým máte problémy, ideálne po okruhliakoch. Doma naboso síce podla mňa neublíži, ale isto to vplyv na chodidlo mať pozitívny nebude. Osobne som zvolil metódu, že kašlem na susedov, či ľudí vonku čo si myslia o tom že som bosý. Robím to predsa pre seba. Dajte si do googlu "zdravo naboso" alebo niečo podobné a isto sa dočítate mnoho pozitív chodenia naboso ako prevencia voči krčovým žilám, nesprávnemu držaniu tela, tzv. studeným nohám a mnoho ďalšieho ktoré ako sekundárny jav chodenia naboso isto neublíži. Ja som napr. z tohto nikdy neprechladol, ba naopak imunita sa mi riadne zlepšila ako som už písal, takže môžem len odporučiť. A inak toto je najlacnejšia cesta ako si pomôcť. Chce to len len vytrvalosť a trpezlivosť, výsledok sa isto dostaví. nebude to však o týždeň ani o mesiac. ja som začal pozorovať zmeny asi po 5 mesiacoch a stále to považujem že som v začiatkoch. Výsledok však už je teraz viditeľný aj na fotkách či odtlačku mokrého chodidla na suchej zemi.

barefooter

Ahoj Ivett. Podelím sa s tebou o vlastnú skúsenosť.
Ja mám síce 28, ale keď to ide v mojom veku, v tvojom to pôjde o to jednoduchšie.
Rozhodne neváhaj s riešením svojho problému, lebo neskôr môžu prísť bolesti nie len nôh a chodidiel ale i chrbta - tak ako u mňa. Navyše vraj práve vďaka plochým nohám mám aj problémy s nesprávnym držaním tela- skoliozu chrbtice. Keď som bol mladší neriešil som to, nosil som vložky do topánok čo ale nepomohlo. Pred nejakým plus minus rokom som sa o toto začal zaujímať a dočítal som sa, že by som mal začať chodiť bosý kedykoľvek to len ide. Na jar som teda odložil topánky a mimo úradov a práce chodím všade naboso. Navyše aj na rôzne prechádzky prírodou.
Poranenia som sa tiež zo začiatku bál, ale ukázalo sa že obavy sú prehnané. Jediné poranenie boli prvotné otlaky. Asi najväčším problémom je prekonať akúsi hanblivosť a skrátka začať chodiť naboso s vedomím že to robím pre svoje zdravie. Inak okrem účinku na chodidlá to má aj vplyv na moju imunitu. Odkedy chodím naboso, nemal som ani len nádchu a duplom nie niečo vážnejšie, čo dovtedy som býval prakticky sústavne nechcípaný. Klenba sa mi pomaličky ale isto zdvíha a po každej takejto prechádzke sa cítim fakt skvele. Nevravím že vložky a ortopedické topánky nepomáhajú, ale mne nepomohli ale zato chodenie naboso áno. Ak by si chcela o tom pokecať, kľudne mi napíš maila na barefooter@centrum.sk rád sa s tebou podelím o skúsenosti s týmto problémom.

hviezda01

tak by to bolo kompletne...ona ma vlozky na ploche nohy,kedze ma aj jednu nohu o nieco malinko kratsiu,tak ma jednu vlozku vyssiu ako druhu..takze asi jedine tie vlozky,lebo nviem,ci obuv urobia tak,aby bola aj na ploche nohy a zaroven na kratsiu nohu...ale neni to vidno,len ked ju lekarka meria,tak to ona vidi na cm...a tym padom ma vlastne skoliozu..

zuzic_

fuu hviezda v tom ti uz neporadim:( ...mali sme s tymi palcami skusenosti v rodine ale nie som teraz s nimi v kontakte...mozno by pomohlo keby ste skusili aj ineho ortopeda nie? viac nazorov vacsia sanca...zatial nech aspon dcera nosi aj doma ortopedicke prezuvky. podla mna je tato obuv ucinnejsia ako vlozky, len draha...

hviezda01

ono je to vraj dedicne,ma to aj svokra aj babka z muzovej strany...na jednej nohe sa jej ten palec toci podla mna az priliz..:-(