Menštruačný pohárik?

ewvinka

netlaci to nejak alebo nezavadzia?... ja si to neviem uplne predstavit, ze ako to vlastne funguje... viem, ze to ma zachytavat, to co ide z tela von... ale co to menenie napriklad aj mimo domu...

ninah1486

menstruacny kalisok pouzivam uz nejaku tu dobu, mam ho od znacky lunette...vies to kupit na malune, mne je to pohodlnejsie ako tampon ci vlozka

femmecup

„Jedna žena použije za svoj život najmenej 10 000 tampónov alebo vložiek.“

totalna zataz zivotneho prostredia v porovnani s poharikmi

www.femmecup.sk

dyska

Kalisok som si objednala pred par tyzdnami, teraz mi akurat konci prva menstruacia... a dojmy? tampon alebo vlozku /ak nebudem prinutena/ uz nikdy! (prvu den menst. som si dala na noc vlozku... uz po tom jednom dni nosenia kaliska, mi ta vlozka rano prisla strasne nechutna... tak teraz mam kalisok aj v noci a je to super pocit, zobudit sa uplne cista... a ziadne stresy, ci nebudem mat divoke sny a nezobudim sa so zakrvavenym pyzamom....)
vkladanie a vyberanie chce trosku pocvicit (vkladanie je vlastne fajn, mam trochu problem s vyberanim - ale len preto ze som panna a trochu to boli, ale nic hrozne a rozhodne mi to stoji za to...)
co sa tyka tej nechutnosti - smradlava vlozka je rozhodne ovela nechutnejsia...
a ohladom pretekania - prvy den som sa tiez bala, ze mi to pretecie, tak som menila kazde 3-4 hodiny, nikdy nebol zaplneny ani len do polovice... tak som ten cas predlzila...je to uplne v pohode...
a na verejnych WC som s tym este nebola, ale verim tomu, ze to az taky problem nebude...
takze vsetkym, ktore vahate, ci kupit alebo nie, vrelo odporucujem :) ja svoje rozhodnutie nelutujem :)

trala

no ja to chcem skúsiť tiež hlavne z toho dôvodu, že mám problémy s častými mykozami a zápalmi močových ciest a všimla som si, že zápaly m. ciest mám vždy počas alebo po menštruacii a to isté mykoza...takže možno to mám aj z vložiek....a ja zase tak veľa nekrvácam tak by som to zvládla hádam aj cez školu....ešte sa poradím s gynekologom...

ladycup

to sa vam len zda, ze je to male, ale nie je. Moj kalisok (mam velkost L) ma objem 34,3 ml. Zena pocas celeho obdobia menstruacie strati 30-80 ml krvi. Cize v tomto by som problem vobec nevidela.

jill

Inak myslim, ze existuju aj jednorazove, take ze pouzijes a zahodis, ale tie som zatial neskumala mozno ked budem niekam cestovat tak sa budu hodit...a v tom plavani mas pravdu uz iba kvoli tomuto som ho chcela vyskusat a oplatilo sa :)