Viete niečo o ionizácii vzduchu?

permoník

Zdravím,lampa áno cca 4-6kg,čajová je skôr len taká dekorácia,rozdiel medzi Himal.a Poľskou žiadny,ešte som Ti chcel navrhnúť teda SJ v Košicoch bo to najbliže k Novejši a volá sa G-SUN,no ak by ste mali cestu k nám,rád Vás uvítam.No ak dcerka nechce do SJ tak jej urob soľný kúpeľ,teplota vody do 38°C na max 15-20min no a do vane jej daj 3-4 hrste soli hocijakú z MM,Živú soľ,aj v drogériách dostaneš prešovskú soľ,alebo ak sa Ti podarí zohnať kamennú no nakoniec môžeš použiť aj kuchynskú.Keď si obstaráš tú lampu môžeš na ňu pre zlepšenie vzduchu si kúpiť olejčeky eukalipt,levanduľu,limetu,jalovec alebo citrón,tieto esencie môžeš aj zmiešať so soľou vo fľaške a pridať do kúpeľa ako som písal a to 5-10 kvapiek,je taký prírodný nenásilný inhalátor a obstaraj si kvet papradia na jonizáciu.Pd.

maro

Ahojte! A ja som si myslel, že toto vlákno už bude mŕtve.Pán Kriška, ako to myslíte na mesiac? Alebo mám radšej na Váš mail?

lienka 7

Milá Alternatíva. Tak som neuveriteľné šťastná, že si dostala žlté slniečko :-), lebo Tvoje rady sú veľmi prínosné a hlavne postavené na určitých životných skúsenostiach a hlavne vedomostiach.
Tú možnosť "požičiať" si ionizátor zvažujeme aj my s manželom...(ak by to náhodou dcérke nepomohlo, hoci si to veľmi prajem. Tak ževraj to blahodárne pôsobí aj na nervový systém, čo by sa asi manžel potešil, lebo mne niekedy tie nervy tečú mimo mojich kontrolovateľných tokov...:-)))). A ako som tak čítala, tak vlastne tie soľné lampičky sú takými ionizátormi v menšom prevedení...takže sa mi to celkom pozdáva.

lienka 7

Milá Alternatíva. Tak som neuveriteľné šťastná, že si dostala žlté slniečko :-), lebo Tvoje rady sú veľmi prínosné a hlavne postavené na určitých životných skúsenostiach a hlavne vedomostiach.
Tú možnosť "požičiať" si ionizátor zvažujeme aj my s manželom...(ak by to náhodou dcérke nepomohlo, hoci si to veľmi prajem. Tak ževraj to blahodárne pôsobí aj na nervový systém, čo by sa asi manžel potešil, lebo mne niekedy tie nervy tečú mimo mojich kontrolovateľných tokov...:-)))). A ako som tak čítala, tak vlastne tie soľné lampičky sú takými ionizátormi v menšom prevedení...takže sa mi to celkom pozdáva.

lienka 7

Ďakujem Vám všetkým za rady, musím si to poriadne poukladať v hlave, urobiť si určité "vedmostné chlieviky" o rozoberaných oblastiach (či už ionizácia vzduchu, soľné lampy, alergie, odkyslovanie organizmu...) a zvážiť všetky postupy a myšlienky v mojom doterajšom živote a hlavne spôsobe starostlivosti a výchovy dieťaťa. Následne na to, robiť kroky... Snáď čas ukáže, či sú správne alebo nie. Nechcem odbočovať od témy (to nie), ale v podstate môj zájem začal pri Názve tejto témy...takže myslím si, že to troška spolu súvisí.
:-)

Alternativa

Kedze som tu, hned reagujem.
Moj nazor pre lienku:
1.ionizator je istym sposobom investicia, neries to unahlene. Ta lampa je OK aj z pohladu atmosfery a pohody. Pre bezpecnost malej kup urcite elektricku, moze ju mat ako nocnu lampicku s prijemne tlmenym svetlom.
2. Tusim mas ponuku od firmy na "zapozicanie" ionizatora. Vyuzila by som to.

lienka 7

Dnes cez obed idem skúsiť pohľadať v našom meste elektrickú soľnú lampu. Aspoň na skúšku...alebo zaobstaráme si ionizátor??? Ja mám v tom chaos...:-( Príliš veľa informácii...

Alternativa

Ahoj Lienka7, odbocujeme od nazvu temy, ale zdravie dietatka je pre kazdu mamu to najdolezitejsie. Divis sa, ze nikto z rodiny netrpi alergiami a Vas drobcek ano. Alergie si aj vytvarame, mozno Vasa mala uz v prenatalnom obdobi. Okrem vselicoho, co nevieme vyrazne ovplyvnit /zivotne prostredie, kvalita kupovanej stravy/, sa na vzniku aj tohto ochorenia vyraznou mierou podielaju psychicke priciny. V r.1918 tento nazor vyslovil nem. lekar Heinroth. Sokrates pred 2400 rokmi povedal:"Nemoc tela, ktora by bola oddelena od duse neexistuje". A Platon: "Najvacsou chybou pri lieceni nemoci je, ze su lekari tela a lekari duse, hoci oboje nemozno od seba oddelit."
Tym Ta len chcem nasmerovat, ze okrem potlacania ochorenia Vasej malej liekmi, treba venovat cas, studium a hlavne menit sposob zivota v celom jej okoli s cielom zlikvidovat pricinu. To je aj v Pistovej otazke "Preco". Je to dlhodoby proces.
Som dlhorocna alergicka, pred 10 rokmi to vyustilo do alergickej astmy. Moja imunologicka tvrdi, ze 60% tohto ochorenia je na psychickej baze. Podla mojich dnesnych vedomosti aj viac %. Zmenou mnoheho v mojom zivote zacal uzdravovaci proces. Islo to pomaly, ale dnes som bez dennodennych antihistaminik a sprejov. Prepac, ze sa rozpisujem prilis osobne, ale chcem Ti argumentovat, ze uzdravenie je velmi realne.
Odporucam Ti pozriet si knihy, ktore hovoria o vazbe psychiky na jednotlive ochorenia. Napr. Kurt Tepperwein: Skryty vyznam nemoci - Naucte sa rozumiet reci vlastneho tela. Ale su aj komplexnejsie info ako v tejto knihe.
Strucne cit. z tejto knihy o prieduskach:
Prijimaju a filtruju vzduch /dusevne zazitky/ pre spracovanie v plucach. Mozu sa zapalit alebo krcovito stiahnut. Objavuju sa problemy pri prilisnej starostlivosti alebo premyslani o nedostatocnej starostlivosti.
Astma: Potlacene dominantne poziadavky, potlacena agresivita, nekludna potreba slobody
Alergie: Precitlivelost, agresia, obrana, strach zo zivota.
Uvedene je citovane z knihy. Ja viem, ze Vas drobcek ma milujucich rodicov, ale jeho vnimanie moze byt ine ako Vase realneho stavu. Netvrdim, ze napisane "sedi", ale mozno najdes v texte prvu nitku na uzdravenie malickej. Drzim velmi palce.

lienka 7

Jej, ja toto cvičenie poznám. Volám ho "pozdrav slnku", aj keď tneto názov je pridelený trocha inému cviku :-). Ale mňa slnko, príroda a čistý vzduch veľmi napĺňa energiou. Často objímam aj stromy a počúvam, ako bije ich "drevené" srdiečko. Nie raz sa c dcérkou prihovárame aj slniečku...:-) Ja som tak šťastná, že sa môj manžel rozhodol postaviť domček v takomto prostredí...Ale je tu aj veľký protiklad: moje pracovisko. Budova kde pracujem, stojí takmer v centre najprašnejšieho aréalu, aké tu v meste máme...aspoň že do mojej kancelárie nakukuje slniečko, takmer do konca prac.šichty :-))))

pišta

Ahoj, Lienka. :-)
Vyjdi von na rozkmitnutú lúku. Sama, keď sa ti bude dať.
Na chvíľu zabudni na všetky starosti. Uvoľni sa. Mierne sa rozkroč tvárou ku slnku. Celá si uvolnená, zavri oči, voľne dýchaj.
Počúvaj šum vetra, štebot vtákov, kolísanie prebúdzajpcich sa prútikov kríkov. Odpútaj sa od starosti....
Potom pomaly upaž do úrovne pliec, ruky sú vytočené malíčkovou hranou dopredu. Ešte ich trochu zodvihni, aby končeky prstov siahli nad hlavou. Nohy sú mierne pokrčené, plecia dole, chrbát vystretý.
Pomaly dýchaj...Slnko ti postupne napĺňa energiou každú čiastočku tela, na chvíľu sa staneš súčasťou jedného veľkého zázraku – prírody.
Ak ťa rozbolia ruky, pomaly ich vráť dole, kúsok im nechaj oddýchnuť a pomaly opäť,. Toto zopakuj niekoľkokrát...Na záver prekríž roky tesne pod pupkom a vydrž tak minútu-dve.
Toto je časť starodávneho čínskeho či-kungu.
Nabije ťa energiou, ktorú potrebuješ pre seba ale aj tvoje blízke okolie.
.
Som presvedčený, Lienka, že si na dobrej ceste. :-)
Prečistenie organizmu pri problémoch, ktoré popisuješ, je jedna z provoradých vecí, ktoré treba urobiť, aj keď sa príčina ešte nepozná.
Preto soľná jaskyňa alebo niečo podobné môže tvoje dcérke len pomôcť... :-)))