Ako sa osamostatniť,možno založiť rodinu?

Príspevok v téme: Ako sa osamostatniť,možno založiť rodinu?
Bancer

Budem mať 20. Mám priateľku s ktorou sme spolu skoro 3 roky. Ona bude mať 19. Bavili sme sa o spoločnom živote a tešíme sa naň. Ona ide určite na VŠ a ja neviem. Mám poslané prihlášky, je istá šanca, že ma zoberú, mal som na strednej výborné študíjne výsledky. Môj problém spočíva v tom, že by som sa chcel osamostatniť od rodičov, nájsť si s priateľkou spoločné bývanie (možno to bývanie až o 5 rokov po výške). Ide o to, že ak nepôjdem na výšku môžem ísť pracovať,budem bývať u rodičov a môžem čo-to našetriť na nejaký byt alebo dom. Moji rodičia prispejú ale určite málo, prijateľkyny rodičia sú na tom dosť dobre a určite by nás podporili finančne. Takto vidím reálnu šancu byť s priateľkou a založiť si neskôr rodinu. Možno mať i ten byt/dom do 5-6 rokov. Ale ak pôjdem na výšku, nič nenašetrím, od rodičov sa tak ľahko neosamostatním a o spoločnom bývaní ani nehovorím. Neviem, možno to vidím zle. Ako ste vy riešili svôj prvý byt/dom, založenie rodiny, školu, koľko rokov ste asi mali atď. Každú radu si cením a ďakujem za ňu, lebo naozaj neviem ako sa rozhodnúť a čo robiť...

jajka001_

chapem ze sa chces usadit ale wowo ma pravdu, musis mysliet dopredu, nie len na par rokov ale na cely zivot. chod pekne studovat, ked skoncis a najdes si dobru pracu budes mat vyssie zarobky, cize lahsie nasporis ci usetris ako s nizkym sš zarobkom. dobre si rozmysli, co chces studovat, niektore vš fakt nemaju zmysel.

wowo1

este ma napadlo za 3-4 roky studia...usetris na najme ak byvas u rodicov.
co zarobis za 3--4 roky -teda usetris cca 150 tisic sk,,hahahahha
co to je v porovnani s bytom co ma hodnotu minimalne 1 600 000 sk? 1 izb v Ba? to akoze na co je si uberat mladost?napracujes sa este v zivote dost

wowo1

Nerozmyslas dobre.Na vyske sice nic nenasporis, ale zas rodicia maju na teba pridavky do 26.Neplatis si zdravotku a socialku.Mozes robit popri skole brigady.
Ak sa zamestnas rodicia ti hned budu uctovat 1/3 na najomne, .
plat ak je priemer realny pre stredoskolaka 500 eur ,
ale ak budes Vs, tak zarobis po skonceni skoly 700-800 a viac eur, naucis sa jazyky mozes vypadnut zo slovenska, a mozes robit viac zamestnani ako len stredoskolak,Vsetci stredoskolaci niekde tajne lutuju preco nestudovali, ale nikdy to nepriznaju,Nehces si predlzit mladost?
tvoja priatelka, casto sa stava ze sa rozidu ludia..a co ty potom bez skoly? ,,,,,,a preco prave ty sa mas obetovat a neist na VS? a ona ano??
hlavne po vyske nemas problem s pracou ,,,,teda mas ale o moc mensi,,,ak jej rodicia su na tom dobre,,,tak vystuduj ,byvajte u nich nejaky cas ,a po vyskej skole to doriesite.Boze bytovy problem, ,v 19.???............nie je to skor problem ze nemate kde sexovat,??,sorry som blba,,ale vlastnit byt a mat hypoteku je velka zodpovednost na 30 rokov. Pockaj aspon do 25. kam sa zenes VED ak ta miluje -ona ti uz neutece ?kam sa ponahlas???