Chorý škrečok

Príspevok v téme: Chorý škrečok
tina20

Ráno som sa zobudila a môj škrečok ležal v klietke, nechodí, len sa plazí, ledva sa hýbe. Nechápem, čo sa jej mohlo stať, ešte včera bola v poriadku, dávali sme jej jesť len nejaké jablká, mrkvu, piškóty, nič, čo by jej mohlo ublížiť. Má len okolo 4 mesiacov, takže stará nie je. Presne na toto isté nám zomrel už predchádzajúci škrečok, bol v poriadku, no na druhý deň sa už len plazil a ťažko dýchal. Nevie mi niekto poradiť, čo sa jej mohlo stať? Najhoršie je, že zverolekári nechcú takéto malé zvieratká ani liečiť.

Deria

zanet13, ak sa dozije rana, okamzite volaj vetovi, co mas robit. u takych malych zvieratiek to ide rychlo, netreba cakat. drzim palce.
co sa tyka tej hygieny, ako bolo dolu spominane, samozrejme treba napajacku a misky, z ktorych zerie kazdy den umyvat v horucej vode a nielen raz za cas! raz za tyzden aj octom, pretoze bakterie su svina a hlavne v teple sa rozmnozuju ostosest. a zo sidliska davat zvieratkam travu? ved to je hotovy jed, sama chemia! ja mojim vtacikom trham v lese a este ju aj tak dobre umyjem.

zanet13

Prosím o pomoc
Nas skrecok ma vraj zapal pluc a uz 3 den dostava antibiotika, ale vobec sa to nezlepsuje a este k tomu mu vcera zacali hnisat ocka. 4 dni nic nejedol a nechce ani pit, tak vodicku mu davame striekackou. Viete mi poradit ako mu pomoct lebo ledva dycha a len chrci a vobec sa nehybe. Je mi ho strasne luto ako trpi a neviem mu pomoct. Dakujem

Dasena

Ahoj, nas veterinar v SE berie aj skreckov v pohode.. inak aj mne sa toto stalo, mala som dvoch naraz a obidvom naraz sa to stalo.Davala som im travu zo sidliska a asi tam bol nejaky saponat alebo ina chemikalia, co ich otravila:( Mozno sa mohol aj zdut ak mal tych jablk vela, tak uz bud sa z toho dostane alebo :(... skus radsej len granule pre hlodavce nabuduce

erika1020

skus tu napajacku co mu davaš vodicku poriadne vyumyvat a dat ak je to možne do vriacej vody,stava sa,že sa tam držia bakterie,ja mam parik a teraz maju detičky,aj moj prvy zomrel a tieš z vecera do rana,držim palce aby mu to prešlo