Chorý škrečok

Príspevok v téme: Chorý škrečok
tina20

Ráno som sa zobudila a môj škrečok ležal v klietke, nechodí, len sa plazí, ledva sa hýbe. Nechápem, čo sa jej mohlo stať, ešte včera bola v poriadku, dávali sme jej jesť len nejaké jablká, mrkvu, piškóty, nič, čo by jej mohlo ublížiť. Má len okolo 4 mesiacov, takže stará nie je. Presne na toto isté nám zomrel už predchádzajúci škrečok, bol v poriadku, no na druhý deň sa už len plazil a ťažko dýchal. Nevie mi niekto poradiť, čo sa jej mohlo stať? Najhoršie je, že zverolekári nechcú takéto malé zvieratká ani liečiť.

mirču

Máme so sestrou dvoch škrečkov v jednej klietke a občas sa bijú. Je nutné ich oddeliť? A ešte sa začali dosť škrabať v poslednej dobe.. čo s tým mám robiť neviete niekto?

Deria

ako vies, ze je prechladnuty? a co takto nehadat diagnozu a ist k veterinarovi? ak nemas diagnozu, nemozes mu pomoct a experimenty ho mozu stat zivot. takisto, ak nejdes k vetovi hned.
fufu, velice radoby vtipne, nejako to ale nevyslo. :(

irena g

Precitaj si, co radi v prispevkoch RNG nizsie. GSE alebo citricidal je extrakt z grapefruitovych jadierok. U nas citrovital.

vans

moj štkrečok sa začal spravať inak iba včera som si všimla to že stale spí ani v koliečku nebeha a dneska ráno som ho videla spať pri mieste kde maju vodu spať ako mrtvého zobrala som ho do ruky a nehíbal sa až potom otvoril oči , má približbe asi 1 rok. Vyzerá byť prechladnutý a možno ma asi hnačku ale niesom si ista . NEVEDEL BY MI NIEKTO POMOC !?

Deria

zanet13, urcite sa trapi. a co ked si uz s nim bola u veta, ved treba ist znova a povedat, ze ab nepomahaju! mozno mu da ine. neviem, ako mu tie ab davas ale si si ista, ze ich aj dostane do seba tak, ako ma?

zanet13

Ahoj nie je starý ma 1,5 roka. U veterinára sme boli este v pondelok a dostal antibiotika ale vobec nezaberajú. Vidím ako zo dna na den chradne. Bez potravy je uz velmi dlho neviem ci ho mam nechat este takto trapit sa. Ci je to pre neho vlasne dobre. Kazde rano cakam ze uz nebude dychat alebo mu bude lepsie a on chudak cele dni len spi

hulala

nie je uz chudak moc stary? mne sa to stalo vzdy, ked som mala mysky, alebo skrecky. ked uz boli velmi strary, 3 - 4 roky, tak zo dna na den ochabli, a na dalsi den bol koniec.. starala som sa o vsetkych viac ako o seba. mali pekny zivot myslim si :)

RNG

Bingham, taras.ked nepoznas fakty, radsej mlc, si trapny
LD50 na citricidal bol skusany na mysiach a potkanoch a davka bola urcena na 5 gramov cotricidalu na kg vahy, co by bolo 500 kvapiek GSE na kg vahy, kedze 1 kvapka GSE obsahuje asi 10 mg ciricidalu.
Takze koncentracia, ktoru radim ludom 60 kvapiek GSE na liter vody nemoze skreckovi nijak ublizit, ked vypije za lyzicku s tej vody. Le je to rozhodne dost na potlacenie roznych mikrobov, mozes si to najs cez Google.sk pod mojim nickom a slovom citricidal, kde som ulozil povodne tabulky inhibicie roznych mikrobov citricidalom , ktore boli podane na patentove konanie na podporu tvrdenia, ze aktivacia vytazku z grapefruitovych semien predsavuje
1. novy produkt,
2.uzitocny
a preto preto splna podmienky na udelenie patentu

Niekto sa postaral, aby tie tabulky z int4ernetu zmizli pred par rokmi, ked ludia zacali masove pouzivat citricidal. Iste za tym bola farmacia a FDA, ktore nedovolia tvrdit ziadne zdravotne prinosy na potravinove doplnky, bez ohladu, ci su na to dnes uz miliony dokazov, ludi, co to pouzili s uspechom. Podla zakona, ktory si vymohliv roku 1996 a ktory FDA prisne dodrzuje, jedine tvrdenie o liecivosti moze vyrobca tvrdit len na FDA schvalene lieky.
Dobra lumparna!
Za prestupenie tohoto sa prisne tresta, zavretim vyroby, zhabanim majetkov a dokonca vaznenim ludi, co su za tie tvrdenia zodpovedni.
Teda to plati v USA, na Slovensku si kazdy tvrdi, co len chce a nie su za to nijak sudne postihovani. Zatial!

bingham

RNG...ty by si toho chudaka skrecka odpalil uplne :))

inak je to take zvlastne ked niekto zachranuje zivot skrecka, mysi...a znami taketo hlodavce davaju hadovi ako zradlo :)

RNG

Nuz aj skreckovi pomoze roztok GSE, teda ak ten horkac vypije.Bakterie a kvasne kultury napadajuce zvierata su casto velmi podobne, ako pre ludi, takze mnohe lieky a antimikrobialne doplnky na nich posobia rovnako(prepocitane na ich telesnu vahu). A aj skrecok ma v crevach probiotika, ktore mu atb znicia, takze antimikrobialne doplnky, ktore neznicia probiotika su lepsi vyber, nez chemicke atb. aj pre zvierata.