Cinky - jednoručky... aké?

Príspevok v téme: Cinky - jednoručky... aké?
anyyy

ahojte... kedze ide leto tak som sa rozhodla ze uz konecne pre seba nieco spravit ... zacala som behavat kazdy den ... lenze chcela by som mat nejake tie svaly na rukach... viem ze niekomu sa to na zenach nepaci ale vazne len take normalne ako maju tie fitnesky a podobne:) ... kamosi mi odporucili jednorucky... lenze... neviem aka by bola idealna vaha... myslite si.. ze takych 5 kg staci??.. lebo zevraj je zbytocne 1-3 kg dvihat ... a chcela by som nieco co by naozaj stalo za to.. tak ak mate nejake skusenosti tak mi ich napiste prosim:) alebo mi poradte :) ... dakujem :)

natalia7

niekde som čitala,že až take tažke činky nepotrebujeme my ženy,stačí 1kg na posilnovanie a vypracovanie .

Azel

Zacinat hned s velkou vahou je zbytocne. Ked si zaciatocnicka, staci na ti na zaciatok aj 0,5 kg - 1 kg.

Ja cvicim s cinkami uz asi rok a tiez som zacinal s nizsou vahou, ale dlhsi cas (hodina-dve cvicenia). Ta vacsia vaha pride postupom casu.

Vela ludi to vzdava a vzdava to prave pre to, ze na zaciatku maju velke oci. Potom zistia, ze je to pre nich prilis tazke a nic nemaju z toho cvicenia. Akurat bolesti a ziadne pokroky.

Mne sa po roku podarilo dostat na vahu 6 kg, co uz zdvihnem absolutne lahucko a mozem to dvihat aj hodinu.

A este nieco. Nie vzdycky to musi znamenat velke svaly. Ludia casto davaju medzi tieto veci rovnitko, ale nie je to tak. Urcite tym naberies silu, ale obrovske svaly mat nemusis. Takisto to plati aj opacne - velke svaly nerovna sa velka sila.

Hlavne treba zacat s mensou vahou, byt trpezlivy a snazit sa. A potom postupne pridavat. Ked to budes takto robit, budes mat z toho radost a budes robit aj pokroky. Drzim palce.

anyyy

ved som to tu uz pisala!!!

nemam chude mam tam aj nejaky tuk :)) ... a nejem vyprazane, sladkosti a podobne... jem biele maso, zeleninu , ryby ... a mam okolo 65 kg... tak sa snazim nieco zhodit behanim...

PAX

frejko lenže ona nechce mať ruky ako arnold :D chce ich len spevniť, to nie je dlhodoba zaležitosť, samozrejme zavisi od jej vahy ale kedže ju stale neudala tak tažko povedať či ma na rukach 10kg šunky alebo je taka chuda že jej trčia kosti :D

frejko

anyyy - ja posilujem uz cca rok .. predtym som neposiloval VOBEC .. vek: 20
moja rada znie : ak chces mat (aspon nejake) svaly na rukach, kup si 5 kg cinky. Avsak pozor, tieto niesu vhodne na behanie, lebo to predstavuje dost velku zataz. Na behanie pouzivaj penove 1-2 kg.. max 3. V pripade, ze by si chcela mat vacsie svaly, kup si cinky, na ktore si vies nakladat zavazia (napr ja som v tescu vystihol super akciu, kde predavali 2 jendorucky, so 16 kg zavaziami za 18 eur, lebo bol poskodeny papierovy obal) a postupne si pridavaj viac a viac, a ked sa ti bude zdat malo (ako uz aj mne), tak si proste dokup 1-2 kg zavazie a pokracuj :)
pozor - posilnovanie je naozaj dlhodoby proces a vela jedincov to po kratkej dobe vzda

Gepe

www.google.sk.. najdes milion clankov ;)
( inak pri cviceni - kontrolovatelnym klesanim (nie spustanim) sa nadychujes a hore vydychujes.. )

anyyy

no objednala som si 5-kilove cinky ale zavazia sa daju dat dole cize som si ich dala len na 2,5 kg ... chcem sa spytat... pri cviceni s jednoruckami velmi zalezi na spravnom dychani?