Zažila som smrť?

Príspevok v téme: Zažila som smrť?
veve..

Dobrý deň.

Asi viem, ako vyzerá smrť...

Mala som \\\"zážitok\\\"...Spala som, zobudila som sa o 3 ráno a nemohla som sa hýbať.
Nedokázala som pohnúť ani rukou a ani nohou...ničím...čítala som, že je to spánková paralýza,ibaže...
keď sa mi to dialo, tak som videla pred sebou nejaké geometrické pohybujúce sa tvary a aj nejaké svetlé lietajúce guličky, ktoré som vnímala ako anjelov v tom momente...
Z čoho som mala nepríjemný pocit bolo, že v tom stave si môj \\\"duch\\\" sadol, pozrela som sa na seba-na telo a naspať si lahol ten duch, v tom momente som si myslela, že som umrela, najprv ma pochytila panika, že už nežijem, že toto je smrť a potom taký zvláštny pocit, že keď toto je smrť, tak asi niečo existuje a v zapatí som sa začala upokojovať.
Po pár sekundách ma pochytila zase panika, že čo mám teraz robiť, keď som mŕtva, ako budem vedieť, kam mám ísť a snažila som sa komunikovať a zrazu som sa mohla začať hýbať...keď som sa \\\"prebrala\\\" k životu, tak som začala mimovolne plakať...
No a dôvod prečo píšem je ten, že sa mi to stáva tak asi 2 krát do mesiaca, teraz som pokojnejšia, nechytá ma už taká hrozná panika ako poprvé...

katka773

no a co ze to pisala aj na inom fore?? sak je logicke ze chce co najviac odpovedi, nazorov nato..
kludne sa jej toto mohlo stat a mozno sa hanbi ist k lekarovi, tak chce pocut radu najprv od ludi na fore. ci sa to niekomu nestalo. tak sa spamatajte, taketo veci sa kludne mozu stat aj vam.

leaaa

tpch to im nevysvetlis viem o com hovoria ,ale oni nechapu ,ze rozoberaju mimo realitu ...a ked sa budu tak casto zaoberat s mimorealitou atd tak dospeju k psychoze ked ju uz aj nemaju podla toho co citam ...darmo nam tu budu hovorit ,ze oni su vynimocny a psychiatra povazuju za cvokara a blazna.. ...proste uplne pokriveny pohlad na svet ...psychiater je taky isty lekar ako obvodny ,alebo gynekolog ...kazdy clovek zazije anginu ,chripku ,zapal pluc a nelieci to pomarancom a neodhana chorobu zapalenim sviecok v byte a vyhananim zlych sil diabla ,ale navstivi lekara ...a je normalne ,ze kazdemu cloveku raz za zivot sa stane nejake trauma ,alebo ma vela stresu a vrazi mu to do psychiky len u nas na Slovensku malo ludi dospelo k tomu aby v takejto chvili navstivili psychiatra ,psychologa radsej šamania ,papaju homeopatiu a skusaju rozne ine alternativy a nehovorim ako niektori ludia liecia depresiu zacnu si vsugeruvavat pozitivne myslenie ,alebo to liecia nejak laicky potom im ta psychidka depka aj moze prejst ale udrie inam zacnu cloveka boliet nohy ,cele telo zacne byt unaveny to ma nazov larvova depresia skryta depresia napadne nejaky organ ..aj z neliecenej uzkosti sa napriklad meformuje krcna chrbtica aj boli krcna chrbtica ci chrbat ,zhorsuje sa videnie clovek vidi hmlisto rozmazane ...proste choroba sa lieci liekom ani zapal pluc sa nelieci pomarancom ....no hadam raz tato slovenska pokomunisticka krajina dostane rozum a pride k realnym nazorom a prestane sa zaoberat niecim nerealnym ...v inych vyspelich krajinach je psychiater bezna zalezistost aspon nesplietaju o duchoch a precitajte si kolko autorov knih a vedcov trpelo dusevnymi ochoreniami tak take knihy ako tu predkladate by som ani necitala ...kazdy jeden vedec ,spisovatel mal dusevnu poruchu staci najst na nete takze v svojej knihe pisu kolko krat nerealne pribehy ...no dusevne chori nemoze napisat nieco realne ..tak sa spamatajte a zite v realite a nie mimo nej

tpch

hehe, kazdy jeden psychotik si mysli, ze je vynimocny :-D ze dospel do nejakej "vyssej urovne" :-D ze je viac ako bezni smrtelnici :-D
A po liecbe pride pocit trapnosti a hanby, ako sa znemoznil svojimi ducharskymi recami.
Len si dalej zakladajte na "vynimocnych schopnostiach", uspejete mozno medzi rovnako chorymi, ale ostatni vas budu akurat tak lutovat.
Pre mna ste smiesni, i ked je v tom isty prvok tragedie, ze je ludsky mozog tak krehky, ze uveri nezmyslom.

leaaa

ked som ja nedospela to stadia ze vidim a pocujem nieco co neexistuje tak vy co tu pisete o duchoch a temnote malo ovladate o svojom mozgu a malo mate prestudovane ohladom mozgu ...mozog je chemia je tam dopamin ,serotonin ,noradrenalin ,gaba atd ...ked sa narusi dopamin nejakym stresom ,alebo traumatickym zazitkom moze sa zacat dopamin vylucovat viac a tym je dopaminu prebytok co sposobuje videnie a pocutie duchov a veci co neexistuju ...ked sa narusi serotonin a znizi sa jeho hladina clovek ma depky a uzkosti ked je malo dopaminu clovek ma socialne uzkosti ma menej energie je menej aktivny ,ale ked ho ma prebytok pocuje a vidi nieco co neexistuje ,,..najprv by som si overila ci nemam prebytok dopaminu a potom by som tarala o duchoch a inych strasidlach a videniach a pocutiach ...ale ja Vas chapem vy si myslite ,ze ste vynimocny a ,ze ste dospeli niekde kde nedospeje kazdy ,ale to je somarina treba sa pozriet aj z coho sa sklada mozog pri prebytku dopaminu mozte vidiet pocut a citit veci ktore nie su realne ...proste je ho prebytok a mozog zacne zle fungovat....spamatajte sa ludia

Bytie

tpch sa asi nemoze vyrovnat s tym ze jej tato tema nic nehovori
je absolutne mimo tejto dimenzie, skratka nema k tomu co povedat a preto jednoducho nadava

jasne, vsetci su tu cvoci iba tpch je mudra/y

))((

tpch, neviem ci tieto tvoje slova su jazykovedne spravne, nenasla som ich v slovniku, ani v pravidlach slovenskeho pravopisu. Ci to si sa naucila v polepsovni/vaznici, ci u vas doma?

Bytie

ano, je to spankova paralyza ale neskor co bolo popisovane tak aj astralna projekcia - teda OBE - out of body experience - vystup z tela
niektorym ludom sa to deje spontanne, ini musia trenovat aby to dosiahli ale v kazdom pripade sa to da...existuju o tom knihy, taktiez fora kde si ludia vymienaju skusenosti
tvrdit, ze dochovia/mimozemske entity - nazvime to ako chceme - neexistuju je uz smiesne
neznamena, ze ked nieco nevidim, nepocujem ze to neexistuje..to je rpedsa logicke..nase zmysly nas velmi obmedzuju
a prave v spanku - v tom podivnom stave - sa mozu diat taketo veci ked sa cloveku menia mozgove hladiny

chodit za psychiatrom je nezmysel, ti nevedia pomoct iba nadopuju liekmi a az potom z toho pacient skutocne zblbne
psychicka choroba sa nemoze liecit liekmi - preboha ved kto v skutrocnosti vie co tomu cloveku je??
a vsetky lieky su jedy, maju milion vedlajsich ucinkov
jasne , docasne pssychiater pomoze
nejake nasledky odstrani, ale nikdy nie pricinu...ten clovek skartka funguje na praskoch a to je chore

leaaa,tpch - vidno ze ste obmedzenci, ktori nic nechapu..vidite styri steny okolo seba a to vam staci - za ne uz nie
nemate ziadne skusenosti s takymi vecami tak neviem cos a do toho vobec starate
ten kto nema taketo spontanne zazitky alebo kto sa tym aspon trochu nezaobera, proste neveri, ale to existuje