Chemicky peeling 70%

l.

dakujem,ze mi pisete:)

videli ste uz niekoho po tom silnom zakroku?neviem najst fotky na internete,ze ako zle to vyzera.

na 20% som bola uz 3x a skoncila som kvoli letu,ale vraj keby som isla na tu 70%,tak to mi treba ostat tyzden doma a ze mam uplne celu vrchnu vrstvu zlupanu. je to tak? vraj je to hrozive,nie ze len nacervenale a zlupanie ako po opaleni na slnku,ale ze je to riadny zasah:(

nechticek

tento peeling som absolvovala pred niekolkymi rokmi. napisem ti moje skusenosti: tak predovsetkym to boli tri procedury po sebe, kazda v jeden den, cize to celkovo trvalo 3 dni. vobec som netusila, ze to bude taka strasna bolest. prvy den, ked mi prvykrat vlastne spalovali kozu (kyselinou), bol najhorsi. skoro som sa od bolesti pocikala, bolo to fakt zle. kazali mi priniest si slnecne okuliare. lekarka mi predtym povedala priblizne co ma caka, ale napokon ked to zazijes to je predsa len trocha ine. po zakroku 1. den som si nasadila tie okuliare a isla som domov. kamaratka mi pozicala jej byt, kedze bola v tom case v zahranici, takze som cele dva tyzdne po zakroku bola sama u nej. to bolo vyborne, lebo keby som bola s rodinou, urcite by to nebolo jednoduche. ked som isla na druhy zakrok na druhy den, velmi som sa bala tej bolesti, ale bolo to zbytocne, lebo boli to iba prvy den. vtedy ti totiz vlastne tu pokozku spalia a tak ta druha procedura uz neboli, koza je "mrtva". potom este treti den a nastala dalsia faza. mala som nakupene jedlo, ale vlastne zbytocne, lebo sa neda jest nic, iba pit cez slamku. cela pokozka tvare sa ti totiz stiahne, je to ovela silnejsie ako ked si das stahujucu masku. pokozka pomaly stmavne, takze vyzeras ako keby si bola namazana mliecnou cokoladou. len sa to samozrejme neleskne. a je to uplne stiahnute, aj okolo ust, preto nemozes usta otvorit. zuby sa nedaju vobec umyt, to ma najviac stvalo. keby si totiz hybala ustami, tak ti to popraska a cely efekt nestoji za nic. na to ma lekarka zvlast upozornovala, ze nemam s nikym telefonovat, smiat sa, rozpravat ani jest, iba pit cez slamku. myslela som, ze to prehana, ale bola to pravda. a vystrihala ma pred tym, aby som si tu kozicku odtrhavala. ona sa ti totiz po par dnoch zacne praskat a postupne na niektorych miestach odlupovat. ty ju ale nesmies trhat ani nijako tomu odlupovaniu pomahat. musi to ist uplne samo. ked uz boli na tvari sem-tam take hole miesta, bola som naozaj v soku, lebo tak pokozka bola ako detska prdelka. a to som mala v case zakroku 32 rokov. cele odlupovanie trvalo asi dva tyzdne. za tu dobu som bola zatvorena v kamoskinom byte a s nikym som nevolala, iba som citala alebo pozerala telku, lebo keby som s niekym napr. hovorila, alebo by som bola vpustila navstevu, kazdy by sa zacal smiat a mna by to tiez rozosmialo. a tomu som musela zabranit. ked uz bolo po vsetkom, tak mozem skutocne povedat, ze omladnutie bolo velmi vyrazne. ta plet bola krasna, uplne cistucka, bez vyrazok, bez jazviciek, hladucka a mlada. lenze - nastal dalsi problem. lekarka ma upozornovala, ze nemam chodit na slnko. mne to robili na jesen, potom bola zima a kym bolo slnko uplynulo dost mesiacov. ale aj tak som v to prve leto na slnko takmer nechodila. ovsem aj napriek tomu sa mi zacali robit po licach tmave flaky. stacilo len prejst po vonku, iba par minut, pokozka okamzite reagovala. a tak je to doteraz, vobec sa na tvari nemozem opalovat, hned mam hnede flaky, vyzera to ako pecenove skvrny. je to velmi nepekne, takze stale musim prekryvat make-upom, hoci inak je kvalita pokozky stale hladka a mladistva. keby nebolo tych flakov, vobec by som si ziadny make-up davat nemusela. skoda. ked som tam bola na kontrole po roku, tak som zistila, ze tie hnede flaky - to je zial velmi casta komplikacia, vraj sa kazdy kto to podstupil musi dlhe roky chranit pred slnkom. a to nie je nic potesitelne, zvlast ked nemozem ist ani k moru, ani velmi chodit cez leto do prirody. takze take su moje skusenosti, dufam, ze som ti toho napisala dost. ak by si sa ma spytala, ci by som isla na to este niekedy, alebo ci by som si to bola dala urobit keby som toto vsetko vedela, tak myslim, ze nedala, hlavne kvoli tym flakom. skor by som bola vyuzila nejaky pomalsi sposob omladnutia pleti, ktory nema take neprijemne nasledky.

555lili

chemicky peeling treba nanasat postupne v koncentraciach 20-30% zo zaciatku, neskor 50% a az po 5-6 procedurach, ktoru vykonavame 1x za 1,5 tyzdna s nizsimi koncentraciami sa moze dat silnejsia- 70%. je to pre to aby tvar nezazila \"sok\" a a aby si postupne zvykala. po zakroku je tvar cervena, moze stipat, neskor lupat, ale presne o to ide, vyvolat zapal aby sa plet regenerovala. :) samozrejme toto je vseobecne napisane, kazdy ma iny typ pleti, a kazdy reaguje inak

jankaaaaaaaa

este som nebola ale tiezplanujem tak po lete. a docitala som sa ze sa to robi postupne. ze na prve sedenie ti daju slabsi koncentrat a postuppne sa to zvysuje na tych 70%. a doma sa vacsinou ostava tri dni cca potom