Kedy ste mali prvé dieťa?

vebe

Napriek vsetkemu co tu bolo popisane, kedze mam deti vo veku 17 a 19, popri nich atestacie a zacinali sme fakt velmi velmi skromne, tak mozem povedat, ze deti nas donutia spravat sa inak, ci doma ci v praci, clovek vie efektivnejsie narabat ako s casom tak aj s peniazmi a z toho co ma jednoducho dokaze pokryt to co treba. Zmeni priority a zmeni aj strukturu svojich vydavkov.Ja neviem ako je to mozne, ze to tak je, ale je to tak. A tiez plati, ze nikdy nebudete mat pocit, ze uz mate skutocne dost veci, penazi a podmienok na to, aby prisli deti, je tazko si povedat, kde je ta hranica.

talentmania

Tak neviem setrit alebo nesetrit,naplanovat alebo nenaplanovat,vystudovat VS alebo staci stredna,mat muza alebo staci iba partner,byvat v podnajme alebo na uver,mat 20 alebo 30,Vsak to je naozaj jedno nie hlavne ze sa budete o dieta starat s laskou!!!
Je to uplne jedno aj tak materska je po pol roku stale ta ista uz ide len o ten vek ked zacne chodit do skolky skoly aby ste mu mohli dovolit zaplatit vsetky vydaje,vylety proste co treba.Inak najviac deti maju aj tak ty chudobnejsi:):):)

jankaaaaaaaaa

tiez som tu vobec nemyslela na sporenie. hned ste to otocili na neviem aky pripad... hovorim o tom ze priviest dieta do rodiny nezabezpecenej znemana nieco akoze partneri byvajue ste so svojimi rodicmi , nemaju poriadnu ani pracu ani nic... toto urcite neschvalujem. pokial nema rodina poriadne zazemie, vlastne byvanie, dobru pracu, ktora ich uzivi aj pocas materskej tak je to idealny cas kedy clovek moze mat dieta
jasne ze sa to da planovat. a ved to ludia aj robia, vystuduju napr. VS, hladaju si pracu, partnera, zazemie a ked tieto veci splnia, planuju spolu dieta. je to normalna vec
a tu nejde o to ze si treba nieco presne naplanovat a nalinajkovat ci ako to bolo povedane, ide o to ze treba trocha rozmyslat dopredu...
ale zase netvrdim vobec ze mlada mamicka sa nedokaze postarat o dieta

sweater

ja len k tomu oni to asi myslia tak s tymi peniazmi, ze je jasne ze vacsina takych 19-20 rocnych co prave vysli zo skoly asi nebudu mat hned pracu s uspokojujucim financnym ohodnotenim, nebudu mat byt atd. ze proste zrovna je to obdobie keby treba investovat vela penazi do vsemoznych veci. a ano existuje jeden zasadny dovod preco by zeny ´mali´ rodit mlade a to je zdravie dietata. nezabudnite mi tu napisat ze mate 45-50 rocnu kamaratku co je prvorodicka a porodila krasne zdrave dieta, jasne super, ja jej to zelam akurat ze uz od nejakeho veku fakt rychlo stupa sanca na nejake vazne ochorenia. neviem presne co je to ale som si isty ze je to tak, skuste pogooglit..

Laurina22

Leticia.Ja som nikdy nenapisala,ze budem sporit.Pozor.Ja len nesuhlasim s tym,ze zena privedie dieta do absolutne nezabezpecenej rodiny.Toto tvrdenie ale neznamena,ze pozor,idem si hned teraz sporit a hadzat eura do prasiatka.

LETICIA

ano mam, stale pises dookola to iste, uz sme si to precitali, terz kazda co napise ty hned nato nesuhlasim a kva kva kva, kazdeho osobna vec, kym ty nasoris na dieta na kociky, vybavu a kazdy mesiac na plienky to bude kedy? :-D

talentmania

No podla mna to setrenie to su take dristy ja si osobne myslim ze ani jedna co je po 30 alebo to je jedno ani jedna zena si nesetri peniaze do prasiatka na to svoje dietatko.Neverim ze si odkladate na daky ucet mesacne z vyplaty na to ze ked raz budem tehotna tak za tie peniaze mu kupim kocik budem mat na postielku na plienky na vecicky fakt ze tomu neverim.
Po prve malo ludi si v dnesnej dobe vie nasetrit peniaze pretoze sa zije s vyplaty do vyplaty po druhe aj ta kt.na to ma si neodklada peniaze pre buduce planovane dietatko.Takze su to dristy.Dieta prichadza na svet v tedy ked pride ale nie ze si poviem ze no super uz mam na ucte za cca 5 rokov nasetrene dake peniaze mozem byt tehotna:)))Ak nahodou aj sestrite urcite nie na dieta ale mozno na dovolenku mozno na svoje vlastne byvanie atd.....

VilaAmalka

Ako funguje planovanie? Spravit dieta trva asi 10 minut. Na druhej strane existuje antikoncepcia alebo radsej si dat pozor. Co je na tom nepochopitelne?

V 50-ke zacina prechod. Deti sa planuju na cca 30+ V 40-ke nie je problem otehotniet.

Myslim si ze starsie mamicky su zodpovednejsie, skusenejsie, lepsia zabezpecia babo. Ale asi kazda mama miluje dieta a spravi prenho vsetko. Urcite aj 20 rocna.

Nie je dovod aby sa starsej matke nenarodilo zdrave dieta.

Nemyslim si ze treba predpisovat inym kedy maju dieta. Iba si myslim ze vo vyssom veku je to lepsie.

sweater

:D:D haha ved ako pride, ked sa smikne a otehotnies tak budes mat neplanovane, ked sa budete dobre chranit a nebudete mat nejake posmiknutie tak bude planovane :D ziadna veda, ak bude planovane budes ho mat vtedy, ked sa nan budes citit, ked ho budes chciet, alebo mozno z ´donutenia´ inej strany. POVEDZ MI JEDNO, PRECO CHCES ZIŤ PODĽA INÝCH????? šak to je jedna z najkrajšich veci v zivote ze si ho mozes zariadnit podla seba. zase neovplivnis vsetko ze ano, ale tuto ved ano tak preco to chces mat nalinajkovane??