Kedy ste mali prvé dieťa?

jankaaaaaaaaa

a tu nejde o to zeby rodicia mali deti az neskoro kym by sa zabezpecili. ale sama si napisala ze uz ked dieta je na svete, cloveka to donuti viac zarabat.. to je blbost, ved clovek ked planuje dieta, tak ho to vtedy ma dontit si dostatocne zarobit a najst si dobru pracu aby sa zabezpecil a pripravil na dieta a nie potom nahanat kazdy cent a potom nedajboze dieta nato doplati

jankaaaaaaaaa

tiez si myslim zenieje velmi zodpovedne mat dieta ked rodina nieje dostatocne zabezpecena. nie preto ze dieta treba vychovavat peniazmi, to urcite nie. ale treba mat dostatok financii na vydavky pre dieta a ja si myslim ze take veci pre dieta su dnes naozaj drahe! kociky su neskutocne drahe, plienky, oblecenie, postielka... a tieto veci treba stale kupovat nove lebo deti rychlo rastu... pisete tu ze to cloveka donuti zarabat viac, ale to je potom na ukor toho casu straveeneho s dietatom, kedy rodicia travia viac casu v praci ako s dietatom len aby mohli uzivit seba, dieta , platit najomne atd. .. len skolske potreby pre jedneho skolaka su neskutocne drahe a to nehovorim o obleceni, topanky , skolske poplatky... darmo, je to proste tak.. ja by som sa urcite do nezabezpecenej rodiny urcite nechcela narodit

vebe

Ak by ludia mali deti az vtedy, ked si myslia, ze maju na ne dostatok penazi, rodilo by sa fakt velmi neskoro a u mnohych asi nikdy. Je pravda, ze urcite podmienky clovek na deti potrebuje, ale zdaleka to nieje az tak vela, ako si casto myslime. Male deti nepotrebuju az tak velmi vela veci, hlavne lasku a cas svojich rodicov. A ono to funguje tak, ze ked ma clovek deti, meni zvycajne automaticky aj strukturu svojich vydavkov a nejakym sposobom zvycajne peniaze na potreby deti zarobi. Ono nas to proste donuti a nakoniec ma casto viac, ako bez tych deti. Sama som tym presla, preto to mozem takto napisat. S detmi sa proste spravame ako v praci tak aj doma asi inak a nachadzame riesenia, ktore by sme inak nenasli.

Laurina22

Sjuzan nesuhlasim s tebou.Ja by som nedokazala mat dieta s tym vedomim,ze nemam na plienky a podobne zalezitosti.

sjuzan23

VilaAmalka: neda mi nereagovat na tvoj prispevok.... napisala si:"V dnesnej dobe nemusi byt dobre mat deti skoro, pretoze rodicia nemusia mat peniaze na jeho vychovu." .... prosím Ťa, uvedomila si si vôbec, čo si napísala??? deti sa nevychovávajú peniazmi...ale láskou a správnym prístupom..... ja mám 23 rokov a mám 2-ročnú dcéru, a aj keď to s financiami fakt nie je najružovejšie, som šťastná, že mám dieťa už teraz... viem to podľa seba...moja mamka bola tiež mladá, keď ma porodila a bola aj je skvelou mamou.... nech si každý má deti, kedy chce a kedy uzná za vhodné, ale peniaze neslúžia na vychovávanie detí...

jankaaaaaaaaa

ked zena chce, tak nech ma dieta aj v 40tke, alebo ked sa tak nahodou podari.. lenze tu ani nejde o to ako to vyzera, ale o zdravotny stav zeny. zena v 40tich uz nieje tak fyziologicky zdatna donosti zdrave dieta. smaozrejme, nieje to pravidlo, rodia sa aj zdrave deti takym matkam. ale je treba byt v takomto veku opatrny, hlavne ak ide o prvorodicku. po viacerych porodoch, to nieje az taky problem..

LETICIA

mauria teraz ta tu ukrizuju :-D ale nie, nech kazda ma kedy chce, ved my s tym nic nemame, ale mala som spoluziakov zo strednej co mali starsich rodicov a nemali s nimi az taky vztah. staromody, vsetko zakazovali, ja som rada ze mam rodicov v super veku.neviem si redstavit. aby este jedno mali, mne to udiera do oci starsia zena a male babatko a predstavte si mojej spoluziacky mama v maturitnom rocniku otehotnela uz mali 4 ci 5 deti, jej mama je vo veku mojho otca 42 a ked som videla foto na porodnici...bez komentara, skor by pristalo jej 22 rocnej najstarsej dcere...a viem, ze tera take 40-50nicky, teraz tu budu plut na na a vtlacit svoj nazor, lebo ony to maju tak... prepacte, ale neprijimam.

mauria

my sme mali bábo v 21. rokoch, bolo neplánované, no nesmierne sme sa tešili ... a tešíme sa doteraz !! myslím si, že výhovorka - treba šetrit na dieta - je čudná ... pretože, môžeš šetrit a ... človek mieni, Pán Boh mení, takže ...